Demeter Bence 14. az öttusa-vk római versenyén

2016.04.02. 19:15

Demeter Bence a 14., Málits István pedig a 30. helyen végzett az öttusázók idei harmadik világkupaversenyén, Rómában. Demeter 2:03.74 perccel a 11. időt úszta 200 méteren, majd közepes, 17 győzelmet eredményező vívással folytatta, és aztán lovaglásban sem jeleskedett, 28 pontot "hagyott a pályán". Emiatt a lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futást csak huszonegyedikként kezdhette meg. A kombinált számban ugyanakkor jól teljesített, 10:59 perces eredménye az ötödik legjobb volt, ezzel összesítésben jelentősen előrelépett. (MTI)

A szombati férfidöntő másik magyar résztvevője, Málits egyik részversenyben sem tudott a mezőny első felében zárni.

...30. Málits István 1396

A nők pénteki döntőjében Alekszejev Tamara 16. lett.

A már olimpiai kvótás Kasza Róbert és Kovács Sarolta, valamint a vk-sorozat első két versenyén, Kairóban és Rio de Janeiróban nagyon jól szereplő Marosi Ádám és Földházi Zsófia nem utazott el a római versenyre.