Öttusa-vb: Tizedik a magyar páros vegyes váltóban

2016.05.29. 17:05

A tizedik helyen végzett az Alekszejev Tamara, Málits István páros vegyes váltóban a moszkvai öttusa-világbajnokság zárónapján, írja az MTI.

A magyarok a 2x100 métert 2:06.14 perc alatt úszták le, ezzel a 21. helyen álltak a 23 kettőst felvonultató mezőnyben. Vívásban viszont a nyolcadik-kilencedik eredményt érték el 23 győzelemmel és 21 vereséggel, így összesítésben felzárkóztak a 12. pozícióba. Lovaglásban tovább javítottak helyzetükön, mivel a hetedik legjobb teljesítményt nyújtva a lehetséges 300 pontból 286-ot szereztek. A lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futást kilencedikként kezdhették meg - a közvetlen élcsoporthoz képest jelentős hátránnyal -, s végül egy helyet visszacsúszva fejezték be a versenyt.

Az aranyérmet az orosz páros szerezte meg.

Az éremtáblázat élén viszont Magyarország végzett két arannyal, az oroszok egy arannyal és két ezüsttel, a franciák 1 arany, 1 ezüst, 2 bronzzal jöttek a magyar csapat mögött.

Eredmények, vegyes váltó, világbajnokság

1. Oroszország (Donata Rimsaite, Alekszandr Leszun) 1509 pont

2. Kína (Csan Hsziao-an, Han Csia-hao) 1488

3. Fehéroroszország (Anasztaszija Prokopenk, Ilja Palazkov) 1474

...10. Magyarország (Alekszejev Tamara, Málits István) 1434 (úszás: 2:06.14 perc/322 pont, vívás: 23 győzelem/21 vereség/212 pont, lovaglás: 286 pont, lövészet-futás: 11:26.42 perc/614 pont)