Tobai-Sike két, Péni István egy aranyat nyert a szerbiai sportlövő GP-n

2016.07.16. 13:03

A Rióra készülő Tobai-Sike Renáta lég- és sportpisztolyban, míg a szintén olimpiai szereplő Péni István légpuskában győzött a szerbiai Újvidéken zajló nemzetközi sportlövő Grand Prix-versenyen.

A világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Tobai-Sike a 10 méteres alapversenyből 375 körrel a nyolcadik helyen jutott döntőbe, ott 198,3 körös eredménnyel végzett az élen. A mögötte a mezőnyben olyan pisztolyosok voltak, mint a hazaiak két klasszisa, a világbajnok Zorana Arunovic, illetve a kétszeres Európa-bajnok Bobana Velickovic.

Sportpisztolyban 578 körrel, harmadikként jutott döntőbe, melyben a rangsoroló szakaszt az első helyen zárta, az aranypárharcban pedig 7-3-ra legyőzte a világranglista-vezető bolgár Antoaneta Bonevát.

Az ifjúsági olimpiai bajnok, junior Eb-győztes Péni a légpuska alapversenyét 626,1 körrel a második helyen zárta, a döntőben pedig 206,5 körrel ő volt a legjobb.