Péni István duplázott

2016.09.04. 21:25

Péni István a kisöbű szabadpuska fekvő és 3x40 lövéses összetett számában is győzött Nyíregyházán a sportlövők 50 méteres országos bajnokságán, írta az MTI.

A 19 éves, ifjúsági olimpiai bajnok versenyző a szombati fekvő testhelyzetű szám fináléjában nagy csatát vívott a riói olimpián fekvőben szerepelt Szabián Norberttel, akit végül nyolc tizedkörrel győzött le.

Péni az ötkarikás játékokon légpuskában a 13., míg a kisöbű összetett versenyben a 12. helyen zárt, így egyértelmű esélyese volt utóbbi szám viadalának, miután Sidi Péter kihagyta az ob-t. Az UTE tehetsége nem is okozott csalódást, az alapversenyt (1169 kör) óriási fölénnyel nyerte meg, s a döntőben sem tudták megszorítani: 461,2 körrel diadalmaskodott, az ezüstérmes Somogyi Zoltánt elképesztő, 11,7 körös előnnyel megelőzve.

A férfi szabadpisztolyosoknál nagy meglepetésre a Rióban egyedüli magyar férfi pisztolyosként szerepelt Tátrai Miklós nem jutott fináléba, csak a kilencedik helyen zárt.

A nők egyetlen 50 méteres olimpiai számában, a kisöbű sportpuska 3x20 lövéses összetett versengésében a mindössze 16 éves Gáspár Lalita nyert, miután a döntőben két tizeddel megelőzte Miskolczi Juliannát, aki ebben a versenyben 23. lett Rióban.