Hosszabbításban nyert, és 3-1-re vezet a Rangers

2014.05.26. 09:11

A New York Rangers hosszabbításban 3-2-re legyőzte a vendég Montreal Canadienst, így összesítésben 3-1-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) keleti döntőjében.

A hazaiak emberhátrányból szereztek vezetést a 8. percben, azonban a kanadai rivális egyenlített. A második harmad vége előtti hajrában újból a Rangersnél volt az előny, ám a Montreal létszámfölényben ismét betalált. Következett a hirtelen halál, annak pedig a 7. percében Martin St. Louis eldöntötte a meccset, írja az MTI.

Az ötödik mérkőzésnek Montreal ad otthont, és ha ott is nyer a New York-i alakulat, akkor 1994 után lesz ismét finalista. A nyugati döntőben a 2012-es bajnok Los Angeles Kings 2-1-re vezet a címvédő Chicago Blackhawks ellen.