Mol Liga: elutasították a Csíkszereda óvását

2014.10.18. 17:08

A Magyar Jégkorong Szövetség versenybírósága elutasította a HSC Csíkszereda szerdán benyújtott óvását.

Az erdélyi csapat beadványában jelezte: hétfőn a Ferencváros elleni Mol Liga-mérkőzésen 3-1-es vezetésénél, 57:57 percnél Kiss Gábor lövése egyértelműen kapuvas volt, mégis gólt ítéltek a játékvezetők. Ezen kívül a Ferencváros egyenlítő találata amellett, hogy szabálytalan volt - a rúgó mozdulat egyértelmű, csakúgy, mint a kapuvas -, időn túl született.

A Csíkszereda azt kérte, hogy az összecsapást 57:57 perctől játsszák újra a legközelebbi, Ferencváros elleni budapesti találkozó előtt és a csapatok felállása legyen hasonló.

A versenybíróság közölte: a Pesterzsébeti Jégcsarnokban nem áll rendelkezésre videogólbíró-rendszer, így ennek használatára nem volt lehetősége a játékvezetőknek.

A mérkőzést ugyan élőben közvetítette a televízió, ám a zsűrinél nem építették ki a felvételek visszajátszására alkalmas monitort. A játékvezetők a kérdéses szituációkban nem kérték a versenybíróság segítségét, írja az MTI.