Erzsébet
1 °C

A fehérvári hokisok már 2. helyen az EBEL-ben

2014.12.18. 22:45

Az első harmad még a vendégeké volt, de utána hengereltek a Fehérvár AV19 az EBEL hokibajnokságban, és végül 4-1-re legyőzték a Villachot. Győzelmével a tabella második helyére ugrott fel a fehérvári csapat.

A klub honlapjának tudósítása szerint a Villach a mérkőzés elején őrületes tempót diktált, sorra alakították ki a helyzeteket. A 14. percben Brunner bombájával előnybe kerültek a vendégek (0-1), amit a 18.-ban emberelőnyből Bartalis egyenlített ki.

A 32. percben Wehrs talált be a felső sarokba (2-1), ekkor 18-4-es kapuralövési arány volt a Fehérvárnak, a villachiak büntetőt is hibáztak. Az 52. percben Sarauer góljával lett 3-1, majd Marino állította be a végeredményt.

Győzelmével 35 pontos, és már a második helyen áll a Fehérvár a tabellán, igaz, mögötte két 34 pontos csapat egy-egy meccsel kevesebbet játszott. A magyar csapat az elmúlt 7 meccséből 6-ot megnyert, igaz, egyet hosszabbítás után.