Jégkorong: 13 másodperc alatt egyenlített, végül nagyon kikapott a Fehérvár

2016.01.15. 22:32

Elég nagy verést szenvedett el a Fehérvár-AV19 csapata az osztrák hokiliga, az EBEL pénteki játéknapján Znojmóban. A magyar csapat két harmad után még csak 3-2-es vereségre állt, de végül 6-2 lett a meccs vége. A fehérváriak az idei alapszakaszban egyszer kaptak ilyen sok gólt, vagyis akkor eggyel többet: december 28-án a Salzburg verte őket Fehérváron 7-1-re.

Az EBEL honlapjának beszámolója szerint a mérkőzés első harmadában a hazaiak fölényben játszottak, 16:9 volt a kapura lövések aránya, de gól nem esett. A második harmad közepén, a 29. percben szerezte meg a Znojmo a vezetése Horn góljával, a fehérváriak a 33. percben kettős emberelőnyből egyenlítettek (Brocklehurst); ez volt a meccs egyetlen nem egyenlő létszámos találata.

Ezután gyors gólváltás jött: 34.50-nél Corey ismét megszerezte a hazaiaknak a vezetést, de Szirányi 35.03-nál, vagyis 13 másodperc múlva ismét egyenlített. A meccs közepi gólzáport Novak zárta a 37. percben, ezzel lett 3-2 a hazaiaknak. Az utolsó harmadban pedig már csak ők lőttek gólt, a 41., 53. és 59. percekben.

A Znojmo a győzelmében a 3. helyen áll (77 pont 43 meccsen), a Fehérvár a 9. maradt, 56 pontja van, és biztos, hogy itt is zárja az alapszakaszt, amelyből egyetlen meccs van hátra: vasárnap Bolzanóban lépnek jégre.