Görcsöt hozó hokivilágrekord: 60 helyett 217 perces lett a meccs

2017.03.13. 11:50

Minden idők leghosszabb hokimeccsét játszotta egymással két norvég hokicsapat, a Storhamar Dragons és a Sparta Warriors. A mérkőzésüknek 217 perc és 14 másodperc után lett vége. Ekkor lett 2-1 a Storhamarnak.

A meccset este hatkor kezdték el, a rendes játékidőben 1-1 volt az állás, majd nyolc hosszabbítás után hajnali 2:33-kor fejezték be. A játékosok teljesen kikészültek, a második ráadás után egyre többen kaptak görcsöt az Nrk.no beszámolója szerint.

A végeláthatatlanul hosszú meccsel 81 éves rekordot döntöttek meg. A Detroit Red Wings és a Montreal Maroons 1936. március 24-én 176 percig és 30 másodpercig meccselt.

A Storhamar és a Sparta kedden újra játszik, mert a négy győzelemig tartó negyeddöntős párharcuk 3-2-nél áll.