Hét gól 20 perc alatt: kiütéssel egyenlített az FTC

2019.03.27. 22:33 Módosítva: 2019.03.27. 22:33

Kedden az első találkozón a Csíkszereda 7-3-as sikerével elvette az alap- és középszakaszgyőztes FTC-Telekom pályaelőnyét, így létfontosságú volt a zöld-fehérek számára, hogy egyenlítsenek a kétmeccses erdélyi túra előtt, írta az MTI.

Alig telt el két és fél perc a mérkőzésből, de a hazaiak már kétszer jutottak vezetéshez, amit a vendégek mindkétszer kiegyenlítettek. Roczanov Dezső már a 45. másodpercben vezetést szerzett a Fradinak, de 52 másodperccel később jött az egyenlítés.

2.14-nél Brett Switzer góljával megint a hazaiaknál volt az előny, de most csak 19 másodpercig. Akkor jött Vjacseszlav Bjelovtól az egyenlítés.

A jó iramú, parázs hangulatú első harmadban gólerős volt a folytatás is, de már kizárólag a ferencvárosiak részéről, akik a szünetre háromgólos (5-2) előnyre tettek szert. A legszebb talán Switzer második gólja volt, aki egy távoli bombába tette bele tökéletesen az ütője tollát.

A bunyókkal tarkított második játékrészben megérdemelten növelték előnyüket a lendületes házigazdák - Switzer már három találatnál járt -, akikkel a vendégek nem tudták felvenni a versenyt. A záró harmad nem hozott gólt, csak jó sok kiállítást, a vendégektől Mihail Anyiszin például 20 percet kapott. A két csapat összesen 70 percet töltött a büntetőpadon.

A párharc szombaton - magyar idő szerint - 17.30-tól Csíkszeredában folytatódik.

Eredmény, Erste Liga, döntő, 2. mérkőzés:

FTC-Telekom - Sport Club Csíkszereda (román) 7-2 (5-2, 2-0, 0-0)

Gólszerzők: Roczanov (1., 12.), Switzer (3., 7., 32.), Jászai (16.), Tóth A. (24.), illetve Rokaly (2.), Bjelov (3.)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1-1