Végül a kapu segített legyőzni a mindent védő dallasi hokikapust

2019.05.08. 11:03

A St. Louis Blues a mindent eldöntő hetedik mérkőzés második hosszabbításában szerzett góllal győzött a Dallas Stars ellen, és jutott elsőként az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) nyugati főcsoportjának döntőjébe.

Az első harmad után 1-1 volt az állás Vince Dunn (St. Louis) és Mats Zuccarello (Dallas) góljával. A hazai pályán játszó Blues ezt követően mindent megtett a vezetésért, a következő két harmadban 31–4 volt a lövési arány a javára, de Ben Bishop egészen kitűnő formában védett a dallasi kapuban, és végül karriercsúcsot jelentő 52 védett lövéssel zárta a meccset.

Mégsem lehetett boldog, mivel a St. Louis kitartó próbálkozása a hosszabbítás második félidejében végül csak meghozta eredményét. A játékrész hatodik percében Robert Thomas közelről lőhetett, a korong pedig a kapuvasról Bishop hátára vágódott, ahonnan a kapu előterébe perdült, a roppant gyorsan reagáló Pat Maroon pedig közelről megszerezte a párharcot eldöntő gólt.