Hazai jégen nyert simán a Fehérvár

2020.01.04. 00:04

A Fehérvár AV19 házigazdaként 4-0-ra legyőzte a cseh Znojmo együttesét az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának pénteki játéknapján, így rögtön javítani tudott az újév napján a Vienna Capitalstól elszenvedett 8-2–es vereség után – írja az MTI.

A székesfehérvári csapat az első harmadban nem tudott betalálni, a másodikban viszont ötven másodperc alatt két gólt is szereztek, majd a harmadikban lőtt újabb két góllal végleg eldöntötte a mérkőzést. A gólszerzők Anze Kuralt, Reisz Áron, Erdély Csanád és Tim Campbell szerezték.

A Fehérvár így 34 találkozó után 47 ponttal nyolcadik a ligában. A házigazdák kanadai-horvát kettős állampolgárságú kapusa, Michael Ouzas 37 lövést hárított, ezzel az idényben másodjára hozott le meccset kapott gól nélkül.

Eredmény

• Hydro Fehérvár AV19-HC Orli Znojmo (cseh) 4-0 (0-0, 2-0, 4-0)
  • a Fehérvár gólszerzői: Kuralt (24.), Reisz (25.), Erdély (41.), Campbell (54.)