Tízgólos első harmadot is láthattak a nézők a tengerentúlon

GettyImages-1248413888
2023.03.17. 08:46
A Florida Panthers tízgólos első harmad után 9–5-re legyőzte a Montreal Canadiens csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) alapszakaszának csütörtöki játéknapján.

A Montreal már 16 másodperc után előnybe került, azonban a hazaiak klubrekordot jelentő hét góllal válaszoltak még az első felvonásban, amely az NHL történetének leggyorsabb tíz találatát jelentette, mivel a 14. percben már 7–3 állt az eredményjelzőn.

A második harmadban tovább növelte előnyét a Panthers, a vendégek pedig még két szépítő találatot vittek be a mérkőzés végéig. A hazaiaknál Carter Verhaeghe és Aaron Ekblad is duplázott.

A Nyugati főcsoport éllovasa, a Vegas Golden Knights 7–2-es vereséget szenvedett hazai pályán a Calgary Flames együttesétől.