• Blog.hu
  • Fórum
  • Indavideó
  • Napi.hu
  • Dívány
  • Totalcar
  • Femina
  • Port.hu
  • We ❤︎ Budapest
  • Velvet
  • Címlap
  • Rovatok
  • Friss hírek
    • Facebook
    • Twitter
    • Tumblr
    • Reddit
  • Napi.hu
  • Dívány
  • Totalcar
  • Femina
  • Port.hu
  • We ❤︎ Budapest
  • Velvet
  • MARSRA magyar!
2023. 06. 11. vasárnap
Barnabás, Barna
EUR 367,97 Ft USD 342,32 Ft GBP 430,63 Ft BUX 49 321 Ft OTP 11 580 Ft MOL 3 000 Ft
15 °C
25 °C
-80 °C
-25 °C
Belföld Külföld Gazdaság Kult Vélemény Tech-Tud Sport Fomo 24 Óra Blog Videó Podcast
  • Sport
  • Jégkorong
  • gyergyószentmiklós
  • gyergyói hk
  • ferencváros
  • jégkorong

A Ferencváros 3–1-es vezetésről bukta el a bajnoki döntőt

hokidöntő
- blá -
- blá -
2023.03.31. 20:13
Index.hu logo

Kövesse az Indexet Facebookon is!

Követem!

További Jégkorong cikkek

  • Kockáztatott a Florida, tovább élnek bajnoki reményei Kockáztatott a Florida, tovább élnek bajnoki reményei
  • Las Vegas-i mészárlás áldozataivá váltak a Párducok
  • Vas Márton a francia élvonalban lesz vezetőedző
  • Egy kérdés maradt: Las Vegas vagy Florida?
  • A hokicsoda után a parlament munkaszüneti napot rendelt el
Tovább a rovatra

A címlapról ajánljuk

Fennállása során először nyerte meg a jégkorong Erste Ligát a Gyergyói HK, miután a döntő utolsó, pénteki mérkőzésén 2–1-re legyőzte vendégét, a magyar bajnok Ferencvárost. A székely csapat 1–3-ról fordítva 4–3-as összesítéssel diadalmaskodott a párharcban – számolt be róla az MTI.

A liga 2008 óta íródó történetében először fordult elő, hogy a hetedik mérkőzés döntsön a bajnokról, a Ferencváros révén pedig először jutott el a fináléba olyan gárda, amely a negyedik helynél rosszabb pozícióban zárta az alapszakaszt. Az FTC ötödik volt, de azóta búcsúztatta a harmadik DVTK-t és az első Budapest JA-t is.

A döntő első két meccsét vendégként nyerte a zöld-fehér alakulat, előbb 3–2-re, majd hihetetlen dráma végén 2–1-re: az egyenlítő gól 15 másodperccel a dudaszó előtt született. A harmadik, budapesti összecsapást a Gyergyó nyerte, pedig már kétgólos hátrányban volt, a negyedik felvonást a Tüskecsarnokban az FTC 3–2-re, azaz egyetlen sikerre került a bajnoki címtől, ám azóta kétszer nyert a Gyergyó, előbb otthon 5–1-re, majd szerdán Budapesten 4–3-ra, pedig a záró húsz perc előtt a rivális már 3–1-re is vezetett.

Az elődöntőben is mindkét érdekelt hétmeccses sorozatot produkált: a GYHK hosszabbításban verte a vendég Corona Brasov együttesét, míg az FTC idegenben győzött az alapszakaszelső Budapest JA ellen, ezzel szerezte meg 30. magyar bajnoki aranyérmét.

Magyar bajnokságban eddig csak egyszer, 2005-ben tudott nyerni egy csapat 1–3-as hátrányból, akkor a Fehérvár verte a Dunaújvárost.

A hetedik meccsről agyrázkódás miatt hiányzott Kulmala Rasmus, el sem utazott Székelyföldre. Kemény, feszes védekezéssel kezdett mindkét csapat, nem volt sok helyzet, majd a szünet előtt a játék késleltetéséért állították ki Kontsa Mesikämment, az emberelőnyt pedig gyorsan gólra váltotta a GYHK: Sebastien Sylvestre erős passzát Vincze Péter irányította a keresztléc alá (1–0).

Ezt követően sem igazán változott a játék képe, a 30. percben váratlanul egyenlített az FTC: Oliver Betteridge szerzett korongot a félpályánál, meglódult, és két védő gyűrűjéből lövésre vállalkozott, Rasmus Rinne pedig lepkéskesztyűvel bevédte (1–1).

A záró harmad hazai emberelőnnyel indult, ebből Matias Haaranen távolról talált be, Szigeti Ákos zavarta a vendégkapus kilátását (2–1). Aztán az FTC került fórba, de csak helyzetig jutott, a hajrában pedig lehozott kapus mellett sem tudott egyenlíteni, így a Gyergyói HK története legnagyobb sikerét aratta.

JÉGKORONG, ERSTE LIGA
DÖNTŐ, 7. (UTOLSÓ) MÉRKŐZÉS
Gyergyói HK (romániai)–FTC-Telekom 2–1 (1–0, 0–1, 1–0)
A párharcot 4–3-as összesítéssel a Gyergyói HK nyerte.

Az Erste Liga (korábbi nevén MOL Liga) eddig bajnokai:

  • 2009: HC Csíkszereda
  • 2010: Budapest Stars
  • 2011: HSC Csíkszereda
  • 2012: Dunaújvárosi Acélbikák
  • 2013: Dunaújváros Acélbikák
  • 2014: Nove Zamky
  • 2015: Miskolci Jegesmedvék
  • 2016: DVTK Jegesmedvék
  • 2017: DVTK Jegesmedvék
  • 2018: MAC Budapest
  • 2019: FTC-Telekom
  • 2020: FTC-Telekom és SC Csíkszereda (a koronavírus-járvány miatt nem rendeztek döntőt)
  • 2021: SC Csíkszereda
  • 2022: SC Csíkszereda
  • 2023: Gyergyói HK

(Borítókép: MTI / Veres Nándor)

Ma is tanultam valamit 1-2-3-4.
Maradj otthon és tanulj valamit ...ma is, ...holnap is, ...holnapután is
Maradj otthon és tanulj valamit ...ma is, ...holnap is, ...holnapután is
Index.hu logo

Kövesse az Indexet Facebookon is!

Követem!

Ehhez a cikkhez ajánljuk



Bookline
Jo Nesbo-Vérhold
Jo Nesbo
Vérhold
4497 Ft
Tompa Andrea-Sokszor nem halunk meg
Tompa Andrea
Sokszor nem halunk meg
5100 Ft
Ingatlan.com
  • Hírek
  • A lakásérdeklődők száma a töredékére esett vissza Budapest déli agglomerációjában
Money.hu
  • Hírek
  • Kicsi lett a lakás? Mennyibe kerülne még egy szoba?
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Adatvédelmi elvek
  • Süti szabályzat
  • Süti beállítások
  • RSS
  • Állás
  • Márkabiztonság
  • © 1999-2023 Index.hu Zrt.