Újabb rangadót buktak el a magyarok vendéglátói

2023.05.16. 08:50
A svéd válogatott szétlövést követően 2–1-re legyőzte a címvédő és társrendező finn együttest az elit jégkorong-világbajnokság tamperei, magyar érdekeltségű csoportjának hétfői játéknapján.

A favoritok közé sorolt két együttes rendkívül szórakoztató, színvonalas és elképesztő iramú csatát vívott egymással a telt házas Nokia Arénában, amelyben a 15 ezer néző nagyszerű hangulatot varázsolt.

A kapusok mindkét oldalon kiváló napot fogtak ki, így hiába érkeztek a lövések, a 60 plusz 5 perc alatt csak egy-egy alkalommal adták meg magukat: a svédek a 38. percben szereztek vezetést, a finnek a 47. percben egyenlítettek.

Végül a szétlövés döntött, ebben a hatodik párt követően alakult ki a 32-es eredmény a svédek javára.

A csoport másik hétfői meccsén az amerikaiak minimális különbséggel győzték le a németeket. A két mérkőzésük után nulla ponttal a csoport utolsó helyén álló magyarok szabadnaposak voltak, kedden viszont 19.20 órától jelenésük lesz: a bennmaradásért vívott harc egyik fontos állomásaként a franciákkal meccselnek.

A rigai csoportban a másik társházigazda lettek hosszabbítás után bizonyultak jobbnak a cseheknél – ezzel harmadik meccsükön első pontjaikhoz jutottak , míg Kanada szétlövéssel kerekedett Szlovákia fölé.

Svédország–Finnország 2–1 (0–0, 1–0, 0–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Egyesült Államok–Németország 3–2 (0–0, 1–2, 2–0)
Az állás: 1. Egyesült Államok 9 pont/3 mérkőzés, 2. Svédország 8/3, 3. Dánia 5/2, 4. Finnország 4/3, 5. Franciaország 3/2, 6. Ausztria 1/2, 7. Németország 0/3 (5–8), 8. MAGYARORSZÁG 0/2 (2–10)

B csoport (Riga):
Lettország–Csehország 4–3 (0–1, 2–1, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után
Kanada–Szlovákia 2–1 (1–1, 0–0, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Az állás: 1. Kanada 8/3, 2. Csehország 7/3, 3. Svájc 6/2, 4. Szlovákia 4/3, 5. Kazahsztán 2/2 (58), 6. Lettország 2/3 (511), 7. Norvégia 1/2, 8. Szlovénia 0/2

A csoportokból az első négy helyezett negyeddöntőt játszhat, az utolsók kiesnek a divízió 1/A-ba.