U20-as vb-győztes góljaival nyert a Norfolk

2012.11.13. 11:00

Szétlövésben győzte le a Norfolk az Albanyt az AHL hétfői meccsén. A vendégeknék Kyle Palmieri kétszer is betalált, így már hat gólja van az Anaheim 21 éve csatárának. Palmieri 2010-ben mutatkozott be az NHL-ben, 28 meccsen 5 gólja és három pontja van. 2010-ben arany, 2011-ben ezüst érmet nyert az Egyesült Államokkal a junior-világbajnokságon.

Egy sajnálatos sérülés történ a hétvégén. Blake Geoffrion, aki a Montreal Canadiens hokisa és a lockout ideje alatt a Hamilton Bulldogsban játszik, Jean-Philipe Cote-tal történt ütközés után szenvedett koponyatörést. Geoffrionról tudni kell, hogy már negyedik generációs NHL-játékos. Dédnagyapja a Hall of Fame-s Howie Morenz, ahogy a nagyapja, Bernie „Boom-Boom” Geoffrion. Édesapja, Dan Geoffrion három szezont játszott a Montreal és a Winnipeg csapataiban.

AHL, 26. játéknap, 2012. november 12.

Albany Devils–Norfolk Admirals 4-5 (1-1, 1-0, 2-3, 0-0, 0-1)
Albany, Times Union Center, 2638 néző. G.: Wiseman (Zalewski, Urborn, 15:25), Sestito (Zalewski, Burlon, 28:24), Anderson (Josefson, 52:43, SH), Larsson (Urborn, Wiseman, 56:33), ill. Caputi (Lasch, 13:27), Holland (Smith-Pelly, 40:32), Palmieri (Vatanen, Holland, 42:12, PP), Palmieri (Caputi, Vatanen, 43:11, PP), Maroon (SO). Kapusok: Frazee 31/35, ill. Andersen 39/43.

Igazán jól szórakozhatott West Valley Cityben, a Maverick Arena 5659 fős nézőserege. Hatvan perc alatt 15 gólt láthatott. Bánatot csak az okozott, hogy a vendég Stockton legyőzte a hazai Grizzliest.