A San Joset nem lehet legyőzni

2013.02.01. 10:48

A mezőnyből egyedüliként továbbra is száz százalékos a San Jose, a Sharks a hetedik meccsen alaposan megizzadt, csak büntetőkkel verte az Edmonton. A New York Rangerst otthon intézte el a Pittsburgh. Bostonban 11 gólt és egy Vanek-triplát láthatott a közönség. AHL-ese lövi a Toronto győztes góljait.

13. játéknap, 2013. január 31.

Boston Bruins–Buffalo Sabres 4-7 (0-0, 3-3, 1-4)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Rob Martell, Dan O’Rourke.
G.: Peverley (Paille, Kelly, 25:12), Marchand (P. Bergeron, 27:43), Marchand (P. Bergeron, Seguin, 30:54), Krejci (Horton, 41:45), ill. Vanek (Hodgson, Pominville, 21:38), Vanek (Ehrhoff, Ennis, 35:46, PP), Ennis (Vanek, Foligno, 38:19), Sulzer (Grigorenko, Hecht, 42:28), Hodgson (Vanek, Pominville, 46:54), Vanek (Hodgson, M. Weber, 58:29), Pominville (59:46).
Kiállítás: 13 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 3/1. Kapusok: Rask 25/31, ill. Miller 38/42.

Húsz percig 23 lövés ment a kapukra, de egyetlen gól sem esett, aztán az utolsó negyven percben tizenegy. A Sabres jött ki jobban a gólcsatából, elsősorban a három gólig jutó Tomas Vanek vezérletével. A két csapat összesen 74-szer lőtt kapura. Vanek triplája mellett két gólpasszt is adott. A Buffalo 2011. március 10-e óta először nyert Bostonban. A Bruinsban Brad Marchand lőtt két gólt. Minden lényeges a hajtás alatt.

Toronto Maple Leafs–Washington Capitals 3-2 (1-1, 0-1, 2-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 374 néző, vezette: Steve Kozari, Frederick L’Ecuyer.
G.: van Riemsdyk (Kessel, Bozak, 8:19, PP), Kuljomin (Kostka, McClement, 47:40), Frattin (Kadri, 29:53), ill. Ward (Ribeiro, Chimera, 1:36), Ovecskin (Ribeiro, Backström, 22:38, PP).
Kiállítás: 6 perc, ill. 16 perc. Emberelőny: 8/1, ill. 3/1. Kapusok: Reimer 20/22, ill. Neuwirth 37/40.

Folytatja remek szezonját Matt Frattin, aki egymás után második meccsén szerezte a győztes gólt. Négy meccsen négy gólja és hat pontja van. Nagy kérdés, hogy Joffrey Lupul felépülés után visszaküldik-e az AHL-be, ahol az idényt kezdte a 25 éves hokis.

New Jersey Devils–New York Islanders 4-5 (0-1, 3-2, 1-1, 0-1)

New Jersey, Prudential Center, 17 625 néz, vezette: Ghislain Hebert, Kelly Sutherland.
G.: Bernier (Gionta, R. Carter, 23:13), R. Carter (Anderson, Gionta, 26:21), Tallinder (Zajac, 37:12), Henrique (Clarkson, Zubrus, 53:50), ill. Tavares (B. Boyes, Nielsen, 14:31, PP), K. Aucoin (Hamonic, MacDonald, 22:41, PP), Tavares (Moulson, Nabokov, 27:31), Streit (Ullström, Cizikas, 31:32), B. Boyes (Nielsen, Tavares, 62:01, PP).
Kiállítás: 13 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 4/3. Kapusok: Brodeur 30/35, ill. Nabokov 28/32.

Továbbra is jól megy az Islandersnek, négy napja még a hosszabbításban kapott ki a Winnipeg ellen, most ugyanígy végzett, de nyerni tudott New Jerseyben. John Tavares újabb három pontot szerzett, a mindent eldőntő gólt Brad Boyes szerezte. A 30 éves csatár a Buffalótól érkezett a szezon előtt, tavaly 65 meccsen 8+15-tel zárt, most jét meccsen két gólja és négy gólpassza van.

New York Rangers–Pittsburgh Penguins 0-3 (0-1, 0-0, 0-2)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Mike Hasenfartz, Marc Joannette.
G.: Malkin (Despres, Letang, 1:24), J. Neal (Crosby, Malkin, 40:28, PP), Despres (Dupuis, Adams, 50:23).
Kiállítás: 14 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 6/1. Kapusok: Lundqvist 26/29, ill. Vokoun 28/28.

Otthon nyeretlen, idegenben már a negyedik győzelmét szerezte meg a Pittsburgh, amelyben az első sor ezúttal remekelt. Malkin gólt lőtt és gólpasszt adott. A kapuban TOmas Vokoun hozta a hibátlan meccset, 1996 óta tartó NHL-karrierje során a 49. shutoutja volt. Ki kell emelni a fiatal Simon Despres játékát, aki 1+1-gyel zárt, 2009-ben, az első körben draftolta a Pens. A Pittsburgh megszerezte Zach Boychukot a Carolinától, a balszélső pénteken csatlakozik a csapathoz.

Columbus Blue Jackets–St. Louis Blues 1-4 (0-3, 1-0, 0-1)

Columbus, Nationwide Arena, 11 155 néző, vezette: Francis Charron, Chris Lee.
G.: Brassard (Dubinsky, Wisniewski, 36:51, PP), ill. Jackman (Reaves, Langenbrunner, 2:19), Berglund (Oshie, Backes, 10:23, PP), Taraszenko (Steen, Pietrangelo, 13:22), Backes (Sobotka, Oshie, 59:39, PP).
Kiállítás: 40 perc, ill. 48 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 5/2. Kapusok: Bobrovszkij 8/11, majd S. Mason 13/13, ill. Elliott 24/25.

Az első harmadban lőtt három góllal a St. Louis gyorsan eldöntötte a meccset. A Blues újonca, Vlagyimir Taraszenko hét meccsen már kilenc pontnál jár. A 31 éves védő, Barret Jackman 181 meccs után lőtt megint gólt.

Florida Panthers–Winnipeg Jets 6-3 (0-0, 1-1, 5-2)

Sunrise, BB&T Center, 15 731 néző, vezette: Mike Leggo, Kevin Pollock.
G.: B. Campbell (Fleischmann, Versteeg, 25:14, PP), Versteeg (Fleischmann, Kulikov, 43:34), Mueller (Goc, Kuba, 51:20, PP), Kovaljov (Fleischmann, Kopecky, 52:37, PP), Huberdeau (55:29), Kopecky (58:32, EN), ill. Clitsome (Ladd, Postma, 36:11), O. Jokinen (Wheeler, 41:32), Enström (E. Kane, Wheeler, 47:38).
Kiállítás: 15 perc, ill. 31 perc. Emberelőny: 6/3, ill. 3/0. Kapusok: Theodore 22/25, ill. Pavelec 28/33.

A sokáig nyílt meccsen az utolsó harmadban lőtt öt góljával nyert a Florida, Thomas Fleischmann három gólpasszt is jegyzett. A Panthers öt vereség után nyert, legutóbb 2011-ben volt ilyen pocsék sorozata, akkor március 19. és április 8. között 10 meccsből egyet sem nyert meg.

Calgary Flames–Colorado Avalanche 3-6 (1-1, 2-2, 0-3)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Eric Furlat, Kyle Rehman.
G.: Hudler (Stajan, 7:23), Hudler (Stajan, Cervenka, 21:49), Tanguay (Hudler, Wideman, 39:42), ill. Mitchell (19:13), Parenteau (McGinn, Duchene, 23:32), Mitchell (Kobasew, McLeod, 36:58), P. Stastny (Parenteau, McGinn, 57:20, PP), P. Stastny (Mitchell, 58:49), Parenteau (Duchene, 59:12, EN).
Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 2/1. Kapusok: Kiprusoff 16/21, ill. Giguere 25/28.

Jiri Hudler három pontjával sokáig egyenlő erők küzdelmét hozta a meccs, aztán az utolsó két és fél percben Paul Stastny két gyors gólja eldöntött mindnet. Hudler, aki a Detroittól érkezett első góljait lőtte Flames-mezben, de ez is kevés volt most.

Los Angeles Kings–Nashville Predators 1-2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Gord Dwyer, Dave Jackson.
G.: D. Brown (Doughty, M. Richards, 13:08, PP), ill. Yip (G. Bourque, Legwand, 0:58), Sz. Kosztyicin (SO).
Kiállítás: 6 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 6/1, ill. 3/0. Kapusok: Quick 13/14, ill. Rinne 23/24.

Hat meccs után ötven százalékon áll a bajnok, biztosan nem ilyen idénykezdetre számítottak Los Angelesben. Ezúttal a Nashville tréfálta meg a Kingst, a büntetőpárbajban a nyolcadik körben dőlt el a meccs.

San Jose Sharks–Edmonton Oilers 3-2 (0-0, 2-1, 0-1, 0-0, 1-0)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette. Paul Devorski, Dennis LaRue.
G.: Couture (27:32), Pavelski (28:11), D. Boyle (SO), ill. Gagner (Fistric, Jakupov, 30:56), Hall (Eberle, Nugent-Hopkins, 40:51).
Kiállítás: 6 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 3/0. Kapusok: Niemi 26/28, ill. Dubnyk 36/38.

Hétből hét meccset nyert és még mindig száz százalékos a San Jose. Az újabb siker nehezen jött össze az egyre erősebb Edmontonnel szemben, amely így is szerzett egy pontot.