Jagr 10. az örökranglistán

2013.02.07. 10:17

A 40 éves cseh hokis pályafutása 668. gólját lőtte, amellyel utolérte Luc Robitaille-t. Az Anaheim franchise-rekordot döntött azzal, hogy a szezon első kilenc meccséből a hetediket is megnyerte, ráadásul nullázott Denverben a remek Viktor Fasth-tal a kapuban. Keleten most a Boston az első. Minden más és érdekes, videókkal a hajtás alatt.

19. játéknap, 2013. február 6.

Montréal Canadiens–Boston Bruins 1-2 (0-0, 1-0, 0-2)

Montreal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Dave Jackson, Kevin Pollock.
G.: Subban (Markov, Plekanec, 30:53, PP), ill. Seguin (Krejci, 40:14), Krejci (Lucic, Seguin, 42:05).
Kiállítás: 10 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 4/0. Kapusok: Price 21/23, ill. Rask 20/21.

Montréali győzelmével már a Boston vezet Keleten. Tyler Seguin gólt és gólpasszt jegyzett a meccsen, ahogy David Krejci is.

Colorado Avalanche–Anaheim Ducks 0-3 (0-2, 0-1, 0-0)

Denver, Pepsi Center, 13 776 néző, vezette: Gord Dwyer, Steve Kozari.
G.: Souray (Getzlaf, 6:20), S. Koivu (Selanne, Souray, 15:39, PP), Beauchemin (Winnik, S. Koivu, 30:45).
Kiállítás: 25 perc, ill. 9 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 3/1. Kapusok: Varlamov 17/20, ill. Fasth 31/31.

Franchise-rekord született Denverben, de ennek a Colorado hívei kevésbé örültek. A Ducks még sosem kezdte ilyen jól a szezont, az Avalanche-t ráadásul lenullázta. Viktor Fasth megint parádézott, a 30 éves svéd kapus pályafutása negyedik meccsén első shutoutját érte el. Nagyon jól megy a 36 éves Sheldon Souraynak is, aki az idei kilenc meccsen 7 pontot szerzett, az utolsó három meccse mindegyikén lőtt gólt.

Edmonton Oilers–Dallas Stars 2-3 (0-0, 1-2, 1-0, 0-1)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Chris Lee, Dan O’Halloran.
G.: Hemsky (Jakupov, Gagner, 23:21), Schultz (Hemsky, Hall, 47:38, PP), ill. Benn (Jagr, Morrow, 33:24), Roy (Eriksson, Ryder, 38:44, PP), Jagr (Benn, Robidas, 61:46).
Kiállítás: 6 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 3/1. Kapusok: Dubnyk 25/28, ill. Lehtonen 27/29.

Nem mindennapi körülmények között ünnepelte pályafutása 668. gólját. A hosszabbításban ezzel győzte le a Dallas az Edmontont, ráadásul a cseh hokis e találatával a 10. helyre jött fel az örökranglistán, a Hall of Fame-s Luc Robitaille-t érte utol. Jagr amúgy a 17. hosszabbításbeli gólját lőtte, 1356 meccsen 1661 pontja van.