Thomas Vanek fantasztikus

2013.02.08. 13:52

Az osztrák hokis megint varázsolt Buffalóban. Két góljával egyenlített a Sabres, a másodikat 1,9 másodperccel a vége előtt szerezte. A büntetőjét is belőtte, csapata a Montreal verte. A Rangers nyerte a New York-i rangadót, a Chicago pedig már a kilencedik meccsét. 12 meccs leglényegesebb információi és összefoglalói a hajtás alatt.

20. játéknap, 2013. február 7.

Buffalo Sabres–Montreal Canadiens 5-4 (1-1, 1-2, 2-1, 0-0, 1-0)

Buffalo, First Niagara Center, 18 866 néző, vezette: Tim Peel, Mike Hasenfratz.
G.: Ott (Hecht, 4:26), Ennis (Foligno, 33:06), Vanek (Ennis, Foligno, 47:57, PP), Vanek (Ott, Ennis, 59:58), Pominville (SO), ill. Plekanec (R. Bourque, Jemelin, 4:11), Gallagher (Prust, Diaz, 32:31), Subban (Markov, Pacioretty, 38.32), Plekanec (Gionta, R. Bourque, 40:45)
Kiállítás: 10 perc, ill. 16 perc. Emberelőny: 7/1, ill. 4/1. Kapusok: Miller 28/32, ill. Budaj 36/40.

Hihetetlen amit Thomas Vanek megint művelt, a sírból hozta vissza a Buffalo győzelmét. A 48. percben még csak szépített emberelőnyös góljával, majd 1,9 másodperccel a vége előtt egyenlíteni tudott. Aztán a büntetőjét is belőtte, amelyet aztán Jason Pominville döntött el. Az osztrák hokis 10 gólja a legtöbb a ligában, tíz meccsén 21 pontot szerzett.

New Jersey Devils–Tampa Bay Lightning 4-2 (0-0, 2-1, 2-1)

Newark, Prudential Center, 14 802 néző, vezette: Chris Rooney, Don VanMassenhoven.
G.: Henrique (Volcsenkov, Elias, 23:28), Kovalcsuk (37.34, SH), Greene (Clarkson Elias, 55:02, PP), Elias (Kovalcsik, Greene, 55:16, PP), ill. Thompson (St. Louis, 33:19), Carle (St. Louis, Stamkos, 57.45).
Kiállítás: 10 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/2, ill. 4/0. Kapusok: Brodeur 17/19, ill. Lindback 23/27.

Ilja Kovalcsuk idén még csak a harmadik gólját szerezte, de ebből a második volt emberhátrányos. A Delvis továbbra is nagyszerűen menetel, sorrendben a harmadik győzelmét szerezte meg.

New York Rangers–New York Islanders 4-1 (2-0, 1-1, 1-0)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Kevin Pollock, Ian Walsh.
G.: Miller (Kreider, M. Staal, 1:29), Gaborik (M. Staal, M. Richards, 14:04), Miller (McDonagh, 38:11, PP), McDonagh (57:52), ill. Tavares (Moulson, Finley, 31:13)
Kiállítás: 10 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 5/2. Kapusok: Lundqvist 27/28, ill. Nabokov 21/24.

Megtorpant az Islanders, amely jó kezdés után egymás után harmadszor kapott ki, ráadásul most presztízs meccset bukott a városi rivális ellen, amely még ezzel a győzelemmel is a vonal alatt van. A 19 éves J. T. Miller nagyszerű meccse volt az. A fiatal csatár, akit 2011-ben, az első körben draftolt a Rangers, a második meccsét játszotta az NHL-ben és egyből duplázni sikerült.

Philadelphia Flyers–Florida Panthers 2-3 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 0-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 616 néző, vezette: Marc Joannette, Frederick L’Ecuyer.
G.: Voracek (Timonen, Giroux, 11:44, PP), Read (Knuble, Couturier, 22:42), ill. Skille (Kulikov, Weaver, 10:52), Weiss (Fleischmann, Kulikov, 48:35, PP), Huberdeau (SO).
Kiállítás: 8 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 4/1. Kapusok: Brizgalov 22/24, ill. Theodore 30/32.

Tizenhárom napja a Philadelphia alaposan elintézte a Floridát, 7-1-re nyert, most a Panthers büntetőkkel megnyert meccsen vágott vissza a két héttel ezelőtti gyalázatért.

Pittsburgh Penguins–Washington Capitals 5-2 (0-1, 5-0, 0-1)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 650 néző, vezette: Greg Kimmerly, Stephen Walkom.
G.: Malkin (Crosby, Martin, 26:59, PP), Dupuis (Crosby, Kunitz, 32:49), Neal (Kunitz, Malkin, 36:33), Cooke (Sutter, 36:44), Crosby (Malkin, Neal, 39:38, PP), ill. Ribeiro (Kundratek, Ovecskin, 4.12), Ovecskin (Ribeiro, Green, 48:34, PP).
Kiállítás: 6 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/3, ill. 2/1. Kapusok: Fleury 23/25, ill. Neuwirth 9/11, majd Holtby 14/17.

Jevgenyij Malkin és Sidney Crosby elintézte az idén botrányosan rosszul szereplő Washingtont. Az orosz és a kanadai is 1+2-vel zárta a meccset, a Caps maradt a keleti utolsó. Hiába nyert két harmadot a Washington, a középsőben ötöt vágott a Penguins, ilyenre pedig 2011. január 5-e óta nem volt példa.

Columbus Blue Jackets–Calgary Flames 3-4 (2-1, 0-1, 1-1, 0-1)

Columbus, Nationwide Arena, 10 484 néző, vezette: Francis Charron, Kelly Sutherland.
G.: Calvert (Prospal, Erixon, 4:44), Letestu (Brassard, J. Johnson, 9:37, PP), Prospal (Letestu, 31:00), ill. Cervenka (Wideman, Hudler, 4:19), Backlund (Brodie, Hudler, 33:06), Stempniak (Bouwmeester, Irving, 48:33), Tanguay (Iginla, Brodie, 61:07).
Kiállítás: 8 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 4/1. Kapusok: Bobrovszkij 26/30, ill. Irving 26/29.

Az egymás után két meccset nyerő Calgary szép lassan zárkózik fel, most hosszabbításban aratott sikert Columbusban. A vendégek első gólját a 27 éves cseh, Roman Cervenka szerezte, aki élete első NHL-találatát jegyezte.

Ottawa Senators–Carolina Hurricanes 2-3 (1-0, 1-1, 0-1, 0-1)

Ottawa, Scotiabank Place, 17 337 néző, vezette: Dave Jackson, Rob Martell.
G.: Karlsson (Silfverberg, Z. Smith, 18:03), Alfredsson (Turris, Goncsar, 36:04), ill. Larose (Bowman, Harrison, 32:59), Szjomin (E. Staal, Brent, 52:26, PP), Harrison (J. Staal, Skinner, 62:19).
Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, il. 2/1. Kapusok: Anderson 23/26, ill. Ward 45/47.

A Carolina is hosszabbításban nyert. A sikerhez az is kellett, hogy Cam Ward valami elképesztő mennyiségű lövést fogjon meg. A 47-ből 45-ször sikerrel állította meg a korongot.

Winnipeg Jets–Toronto Maple Leafs 2-3 (0-0, 1-1, 1-2)

Winnipeg, MTS Centre 15 004 néző, vezette: Ghislain Hebert, Eric Furlatt.
G.: Redmond (Little, Enström, 23:32, SH), Ladd (Clitsome, Little, 43:46), ill. Bozak (26.21, SH), Frattin (Franson, Kadri, 54:58), Kessel (Bozak, 55:52).
Kiállítás: 13 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 4/1. Kapusok: Pavelec 15/18, ill. Reimer 23/25.

Az utolsó harmadban, kevesebb mint egy percen belül fordította meg a meccset a Torontó, a győztes gólt Phil Kessel szerezte. A Maple Leafs idegenben 5-1-0-s mérleggel áll, ami majdnem tökéletes eredmény. A winnipegi Zach Redmond élete első NHL-gólját emberhátrányból szerezte. Ilyenre legutóbb 2011. november 17-e óta nem volt példa a ligában, akkor az edmontoni Anton Landernek sikerült így debütálni.

St. Louis Blues–Detroit Red Wings 1-5 (0-2, 1-2, 0-1)

St. Louis, Scottrade Center, 17 699 néző, vezette: Dennis LaRue, Mike Leggo.
G.: Pietrangelo (Steen, Shattenkirk, 35:45), ill. Cleary (Tatar, Abdelkader, 5:14), Kindl (Emmerton, Miller, 11:50), Emerton (Tootoo, Miller, 37.33), Brunner (Ericsson, Zetterberg, 39:04), Filppula (53:35).
Kiállítás: 6 perc, ill. 19 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 1/0. Kapusok: Elliott 24/29, ill. Mrazek 26/27.

Könnyedén nyert a Detroit és a meccs legjobbja a vendégek 24 éves újonca, Cory Emmerton lett, aki gól lőtt és gólpasszt is jegyzett. Emmerton a harmadik idényét tölti a Red Wingsnél, 83 meccsen van túl az idei első találat a nyolcadik volt a sorban.

Nashville Predators–Los Angeles Kings 3-0 (1-0, 2-0, 0-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Wes McCauley, Brian Pochmara.
G.: G. Bourque (Legwand, Klein, 2:54), C. Wilson (Klein, Yip, 27:01), C. Wilson (S. Weber, Fisher, 33:02, PP).
Kiállítás: 11 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 3/0. Kapusok: Rinne 32/32, ill. Quick 11/14.

Tizennégy lövés is elég volt, hogy a Nashville lenullázza a bajnokot. A másik oldalon Pekka Rinne 32 lövés fogott meg.

Minnesota Wild–Vancouver Canucks 1-4 (0-2, 0-2, 1-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 352 néző, vezette: Dan O’Rourke, Justin St. Pierre.
G.: Gilbert (Brodin, Cullen, 47:25, PP), ill. D. Sedin (Burrows, Hamhuis, 9:18), Higgins (Lapierre, Garrison, 14:31), Raymond (37:17, PP), Hansen (Raymond, Edler, 38:52).
Kiállítás: 46 perc, ill. 22 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 6/1. Kapusok: Backström 12/16, majd Harding 6/6, ill. Schneider 22/23.

Sima meccs volt, a hangulatot egyedül Zenon Komopka zavarta meg, aki a harmadik harmad elején megőrült, végül 32 perc büntetéssel mehetett zuhanyozni.

Phoenix Coyotes–Chicago Blackhawks 2-6 (0-4, 1-2, 1-0)

Glendale, Jobing-com Arena, 15 096 néző, vezette: Gord Dwyer, Brad Watson.
G.: Hanzal (Vrbata, Boedker, 25:19, PP), Torres (Chipchura, 58:35), ill. Stalberg (Shaw, Bickell, 8:17), P. Kane (Toews, Sharp, 14:52, PP), Bolland (P. Kane, Sharp, 17:24), P. Kane (Sharp, Keith, 18:25, PP), Toews (Hossa, 32:42), Bickell (Stalberg, 35:08, PP).
Kiállítás: 35 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 9/2. Kapusok: M. Smith 16/22, majd LaBarbera 11/11, ill. Emery 22/24.

Átgázolt ellenfelén a ligaelső és simán húzta be a kilencedik győzelmét. Az első harmadban Patrick Kane és Patrick Sharp szórta a pontokat, előbbi gólt lőtt és két gólpasszt adott, utóbbi három gólpasszal zárt.