A Toronto már ötödik meccs óta veretlen

2013.02.12. 18:10

A kanadaiak a Montreal elleni rangadó után a Philadelphiát is legyőzték, pedig James Reimer kapus megsérült a meccsen. Az Islanders négy gólt kapott a harmadik harmadban. A San Jose a remek kezdés után, öt meccs óta nem tud nyerni, ahogy a St. Louis is hasonlóan pocsék szériánál tart. Mikko Koivu győztes büntetővel ünnepelte 500. NHL-meccsét.

24. játéknap, 2013. február 11.

Toronto Maple Leafs–Philadelphia Flyers 5-2 (1-1, 3-0, 1-1)

Toronto, Air Canada Centre, 19 253 néző, vezette: Francis Charron, Paul Devorski.
G.: Phaneuf (Komarov, Kuljomin, 14:49), Orr (McLaren, Franson, 22:05), Frattin (Kadri, Franson, 22:33), MacArthur (Kadri, Frattin, 26:15), van Riemsdyk (Kessel, Bozak, 41.11), ill. Simmonds (L. Schenn, Timonen, 0:38), McGinn (Foster, Fedotenko, 59:28).
Kiállítás: 31 perc, ill. 22 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 3/0. Kapusok: Reimer 12/13, majd Scrivens 32/33, ill. Brizgalov 10/14, majd Boucher 9/10

Sorozatban negyedik meccsét nyerte a Toronto és már régen állt ilyen jól, a negyedik Keleten. Pedig a meccs nem kezdődött jól. A sérüléssel bajlódó Wayne Simmonds már a 38. másodpercben betalált, aztán jött hat Maple Leafs-gól. Nagy gondjai lehetnek idén a Philadelphiának, amely a vonal alatt áll 13 meccs után úgy, hogy riválisoknak kettővel kevesebb meccse van. A Toronto ráadásul úgy nyert, hogy James Reimer a 24. percben megsérült és az utána beálló Ben Scrivens 32 védéssel a meccs legjobb embere lett.

New York Islanders–Carolina Hurricanes 4-6 (1-1, 2-1, 1-4)

Uniondale, Nassau Coliseum, 9622 néző, vezette: Gord Dwyer, Chris Lee.
G.: Nielsen (Bailey, Hamonic, 2:48), Tavares (Moulson, Visnovsky, 25:23, PP), Moulson (B. Boyes, Tavares, 27:46, PP), Moulson (Visnovsky, Streit, 51:32, PP), ill. Wallace (McBain, Nödl, 13:42), Skinner (J. Staal, 25:52), Tlusty (Szjomin, E. Staal, 40:30), Szjomin (Tlusty, 45:33), E. Staal (Tlusty, Harrison, 49:09), Tlusty (Szjomin, Faulk, 59:49, EN).
Kiállítás: 8 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 5/4, ill. 3/0. Kapusok: DiPietro 25/30, ill. Ward 24/28.

Szegény New York Islanders. Nem elég, hogy sorozatban az ötödik meccsén kapott ki, ráadásul most is úgy, hogy háromszor is vezetett,q negyedik harmadban Jiri Tlusty vezérletével négy gólt lőtt a Carolina. A cseh hokis két gólt lőtt és ugyanennyi gólpasszt is adott. Négypontos meccse még sosem volt, 2009. január 15-e óta nem szerzett ennyi pontot, akkor három jött össze neki. Alekszandr Szjomin pályafutása 200. NHL gólját szerezte. Az Islanders eddig 18 gólt lőtt a harmadik harmadban, ami a legtöbb a ligában, most éppen sokat kapott, ami az újabb vereséghez vezetett. Rick DiPietro 2011. november 23-a óta először volt kezdő a Nassau Coliseumban. A hazai csapatban Lubomir Visnovsky, aki nehezen tért vissza az NHL-be, két gólpasszt jegyzett.

Columbus Blue Jackets–San Jose Sharks 6-2 (1-0, 2-1, 3-1)

Columbus, Nationwide Arena, 10 837 néző, vezette: Dan O’Halloran, Don VanMassenhoven.
G.: Dubinsky (Calvert, Tyutin, 0:43), Wisniewski (Brassard, Umberger, 33:05), Goloubef (MacKenzie, Foligno, 34:16), Nyikitin (Calvert, Dubinsky, 40:21), Prospal (Foligno, J. Johnson, 45:37), Letestu (Anyiszimov, 45:54), ill. Marleau (Clowe, Murray, 34:29), Pavelski (Boyle, J. Thornton, 58:08, PP).
Kiállítás: 16 perc, ill. 18 perc. Emberelőny: 4/2, ill. 3/1. Kapusok: S. Mason 25/27, ill. Greiss 30/36.

Meglepően magabiztosan intézte el az egyik legjobb nyugati csapatot, az egyik leggyengébb. A Blue Jacketsnek ez volt még csak a negyedik győzelme a 13 meccsen. A hazaiak a harmadik harmadban 43 másodperc alatt lőttek két gólt. A 23 éves Cody Goloubef pályafutása ötödik meccsén – tavaly is volt egy – az első gólját szerezte. A Sharks hét győzelem után az ötödik vereségét szenvedte el, igaz ebből kétszer legalább egy pontot szerzett.

St. Louis Blues–Los Angeles Kings 1-4 (0-1, 1-2, 0-1)

St. Louis, Scottrade Center, 14 498 néző, vezette: Brad Meier, Kelly Sutherland.
G.: Steen (Shattenkirk, McDonald, 39:17, PP), ill. J. Carter (Vojnov, M. Richards, 8:31), J. Carter (Ellerby, 23:23), Drewiske (D. Brown, Kopitar, 33:22), Stoll (Vojnov, Penner, 43:36).
Kiállítás: 22 perc, ill. 22 perc. Emberelőny: 5/1, ill., 5/1. Kapusok: Elliott 19/23, ill. Bernier 21/22.

A St. Louis is kezdi elveszteni a fonalat. Remek kezdés után sorozatban ötödször szenvedett vereséget, ezúttal a még mindig vonal alatt álló bajnoktól, a Los Angelestől. A vendégeknél Jeff Carter duplázott, Szasa Vojnov pedig két gólpasszt adott. A St. Louis-i drukkerek régóta nem tapasztaltak ilyen rossz szériát. Kedvenceik 2011. január óta nem mutattak be ennyire rossz sorozatot.

Colorado Avalanche–Phoenix Coyotes 2-3 (0-1, 2-0, 0-1, 0-1)

Denver, Pepsi Center, 14 063 néző, vezette: Eric Furlatt, Mike Leggo.
G.: Olver (Hejduk, O’Bryne, 22:25), Duchene (Parrenteau, 25:28), ill. Doan (Chipchura, 9.10), Ekman-Larsson (Korpikoski, Doan, 51:39), Doan (Chipchura, 64:01).
Kiállítás: 22 perc, ill. 30 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 5/0. Kapusok: Varlamov 27/30, ill. M. Smith 41/43.

A 36 éves Shane Doan 1211. meccsén csapata és a mezőny legjobbja volt. Két gólt lőtt és a legfontosabbat a hosszabbításban, összesen három pontot szerzett.

Calgary Flames–Minnesota Wild 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Kevin Pollock.
G.: Hudler (Cervenka, 41:28), ill. Brodziak (Setoguchi, Suter, 38:22), M. Koivu (SO).
Kiállítás: 8 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/0. Kapusok: Irving 23/24, ill. Backström 23/24.

Idegenben nyert a Minnesota, így már csak egyetlen csapat – a Washington Capitals – maradt az NHL-ben, amely vendégként még nem tudott győzni. Nehezen ment az első siker a Wildnak, csak büntetőkkel sikerült kiharcolni. Annak a Mikko Koivunak sikerült, aki ezzel a győztes góllal ünnepelte 500. NHL-meccsét.