Blackhawks lassan ligarekordot dönt

2013.02.16. 14:36

chicago201302162.jpgTizennegyedik meccsén is pontot szerzett a Chicago, könnyen verte a San Joset. Henrik Sedin franchise-rekordot döntött. A New Jerseyben David Clarkson, a Pittsburghban James Neal a legjobb góllövő. Az Anaheim öt év után nyert Detroitban. Ilja Kovalcsuk három gólpasszt adott. Minden más érdekes és videó a hajtás alatt.

28. játéknap, 2013. február 15.

Buffalo Sabres–Boston Bruins  4-2 (1-1, 0-1, 3-0)

Buffalo, First Niagara Center, 19 070 néző, vezette: Brad Meier, Don VanMassenjoven.
G.: Stafford (Ennis, Foligno, 3.24), Myers (Hecht, Gerbe, 42.03), Ehrhoff (Stafford, Ennis, 49:02), Hodgson (Myers, Ehrhoff, 51:45), ill. Hamilton (Krejci, Seguin, 17:56, PP), Peverley (Hamilton, Seidenberg, 22:29).
Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 2/1. Kapusok: Miller 29/32, ill. Hudobin 22/26.

A Boston a szezonban másodszor is kikapott a Buffalótól. A Bruins 19 éves újonca, Dougie Hamilton pályafutása 12. meccsén az első gólját szerezte.

New Jersey Devils–Philadelphia Flyers  5-3 (1-3, 2-0, 2-0)

Newark, Prudential Center, 17 625 néző, vezette: Tom Kowal, Ian Walsh.
G.: Zajac (Kovalcsuk, Fayne, 0:40), Ponyikarovszkij (Kovalcsuk, Brodeur, 20:26), Elias (Kovalcsuk, Zajac, 35:40), Clarkson (Larsson, Elias, 50:43), Bernier (Elias, Gionta, 58:24, EN), ill. Simmonds (B. Schenn, Giroux, 9:27, PP), Knuble (Fedotenko, Foster, 11:15), Read (Giroux, 12.03).
Kiállítás: 2 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 1/1. Kapusok: Brodeur 25/28, ill. Brizgalov 14/18.

A Philadelphia sem tudta ebben a szezonban még legyőzni a New Jerseyt, pedig most minden esélye megvolt ár. Egy harmad után 3-1-re vezettek a vendégek, aztán viszont négy gólt kaptak. Ilja Kovalcsuk háromszor is gólpasszt adott, a Devilsnek 19 lövésből sikerült ötször betalálni Ilja Brizgalovnak. David Clarkson már a 10. gólját szerezte, amellyel a legeredményesebb New Jersey-i játékos, tavaly 80 meccsen 30-ig jutott. Kovalcsuknak egyetlen pont hiányzik a kilencszázhoz. Alekszej Ponyikarovszkij góllal mutatkozott be új csapatában, szerdán tradelte el a Winnipeg egy 2014-es, negyedik és hetedik körös draftjogért cserébe.

Winnipeg Jets–Pittsburgh Penguins  1-3 (0-1, 0-0, 1-2)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Chris Lee, Justin St. Pierre.
G.: Ladd (Little, E. Kane, 58:25), ill. Adams (Vitale, Letang, 3:19), Neal (Malkin, Crosby, 55:11, PP), Adams (Kunitz, Orpik, 59:32, EN).
Kiállítás: 16 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 3/1. Kapusok: Pavelec 25/27, ill. Fleury 25/26.

A 35 éves Craig Adams idei első gólját szerezte, majd a másodikat is. A csatár 2009 óta áll a Penguins alkalmazásában, azóta 268 meccsen 11 gólt szerzett. James Neal öt a három ellen szerzett emberelőnyös gólt, 11 találattal vezeti a Pittsburgh góllövőlistáját.

Detroit Red Wings–Anaheim Ducks  2-5 (0-0, 2-2, 0-3)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Stephen Walkom, Francois St. Laurent.
G.: Andersson (Kindl, Tatar, 23:01), Tatar (Brunner, Andersson, 26:32, PP), ill. Beleskey (Getzlaf, 23:27), Perry (Beleskey, 27:27), Cogliano (S. Koivu, 41:02), Ryan (Selanne, 41:50), Cogliano (Perry, Getzlaf, 58:11, EN).
Kiállítás: 6 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 3/0. Kapusok: Howard 32/36, ill. Fasth 26/28.

Nagy sikert aratott az Anaheim, ugyanis öt év után, 2008. február 10-e óta először tudott nyerni a Joe Louis Arenaban. Sőt az Anaheim megalakulása, azaz 1993 óta, 37 meccsből ez volt csak a negyedik siker. A meccs legjobbja a Ducks legidősebb játékosa, Teemu Selanne lett, aki egy gólpasszt adott. A Detroitban Tomas Tatar mindkét gólban benne volt, egyiket bevágta, a másikat előkészítette. A másik Red Wings-gólt a 24 éves Joakim Andersson szerezte, aki kilencedik meccsén először talált be.

Chicago Blackhawks–San Jose Sharks  4-1 (1-0, 2-1, 1-0)

Chicago, United Center, 21 824 néző, vezette: Kyle Rehman, Wes McCauley.
G.: Bolland (P. Kane, Keith, 19:16), Kruger (Mayers, Hjalmarsson, 23:05), Shaw (Keith, Seabrook, 34:40, PP), Hjalmarsson (Kruger, Mayers, 46:28), ill. Kennedy (Couture, Stuart, 25:03).
Kiállítás: 17 perc, ill. 19 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 4/0. Kapusok: Emery 27/28, ill. Niemi 33/37.

A Chicago elképesztő magabiztossággal nyerte újabb meccsét és lassan ligacsúcsot dönt. Az 1943-as Montreal kezdte ugyanilyen jól az idényt, az 1984-es Edmonton 15 meccsen és a 2006-os Anaheim 16 meccsen volt még eredményesebb a mostani Blackhawksnál.

Calgary Flames–St. Louis Blues  2-5 (0-4, 1-0, 1-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Chris Rooney, Brad Watson.
G.: Wideman (Cammalleri, 35:37, PP), GLencross (Iginla, Babcsuk, 42:46), ill. Schwartz (Steen, 1:28), Berglund (Schwartz, 4:07), Steen (Stewart, Shattenkirk, 13:49), Perron (Backes, Oshie, 17:12, PP), Perron (Oshie, Steen, 44:08, PP).
Kiállítás: 10 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 4/2. Kapusok: Irving 2/4, majd MacDonald 18/21, ill. Allen 30/32.

Az első harmadban lőtt négy góllal gyorsan elintézte a St. Louist a Calgaryt. David Perron két gólt lőtt, ez idén már másodszor sikerült a 24 éves kanadainak. Alex Steen pedig három pontot szerzett. A 28 éves csatár ötödik meccs óta pontszerző, négy gólt és 5 gólpasszt hozott össze ezalatt.

Vancouver Canucks–Dallas Stars  3-4 (0-1, 3-1, 0-2)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Dennis LaRue, Ghislain Hebert.
G.: D. Sedin (H. Sedin, 23:21), Higgins (Weise, Kesler, 24:14), Burrows (H. Sedin, D. Sedin, 29:56), ill. R. Smith (Eriksson, Roy, 16:51), Eakin (Daley, Ryder, 37:50), Roussel (Ryder, Eakin, 52:22), Dillon (Benn, Robidas, 56:59).
Kiállítás: 23 perc, ill. 21 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 4/0. Kapusok: Schneider 25/29, ill. Lehtonen 7/7, majd Bachman 18/21.

Hiába vezetett a Dallas, a második játékrészben a Vancouver hat és fél perc alatt vágott hármat, a vége így is szoros lett. A pont nélkül maradó dallasit, Jaromir Jagrt választották a meccs legjobbjának. A dallasi Brenden Dillon először játszott szülővárosában (New Westminsterben, Vancouver külvárosában született) és góllal ünnepelte ezt, de ez sem volt elég a Stars sikeréhez. Henrik Sedin pályafutása 755. pontját szerezte, mindet a Vancouverben, amellyel franchise-rekordot döntött.

Los Angeles Kings–Columbus Blue Jackets  2-1 (0-0, 1-0, 1-1)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Mike Leggo, Brian Pochmara.
G.: Clifford (38:40), M. Richards (Kopitar, Bernier, 41:34, PP), ill. Foligno (J. Johnson, Dubinsky, 57:35).
Kiállítás: 8 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 4/0. Kapusok: Bernier 12/13, ill. Bobrovszkij 20/22.

Jonathan Bernier 2011. januárja óta először volt egymás utáni két meccsen kezdő a bajnokcsapatban, most 12 védésével – a Columbus csak 13-szor próbálkozott – a meccs második legjobbja lett.