Flyers: két meccs 13 gól

2013.02.21. 10:32

ruff.jpgA Philadelphia Jakub Voracek mesterhármasával nyert Pittsburghben. A 65. percben szerzett gól döntött Denverben. Második kanadai meccsén is nyert a Los Angeles. 16 év után vált edzőt a Buffalo, az 1997 óta a Sabresnél dolgozó Lindy Ruffnak felmondtak, elsősorban azért, mert a Buffalo 6 győzelemmel és 11 vereséggel csoportjában az utolsó helyen áll. Ruff 1999-ben a döntőig vezette a Sabrest, helyére a szezpn végéig Ron Rolstont nevezték ki. Ruff 2006-ban az év edzője volt, 2009-ben a kanadai válogatottat vezette a vb-n. Távozásával a nashville-i Barry Trotz lett a legrégebb óta hivatalban lévő szakvezető, aki ugyancsak 1997-ben került a Predatorshoz.

33. játéknap, 2013. február 20.

Pittsburgh Penguins–Philadelphia Flyers 5-6 (2-2, 0-1, 3-3)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 650 néző, vezette: Mike Leggo, Brad Watson.

G.: Niskanen (Letang, 5:07), Malkin (Martin, Neal, 7:15), Kennedy (Martin, Orpik, 45:29), Neal (Malkin, Crosby, 52:46, PP), Sutter (Martin, Cooke, 57:57), ill. Grossmann (Knuble, Couturier, 11:49), Simmonds (Briere, 12:49), Voracek (Simmonds, B. Schenn, 39:50), Voracek (Coburn, Giroux, 40:18), Simmonds (Talbot, Gervais, 47:36), Voracek (Giroux, 58:29).

Kiállítás: 23 perc, ill. 25 perc. Emberelőny: 7/2, ill. 6/1. Kapusok: Vokoun 26/32, ill. Brizgalov 27/32.

Belelendült a Philadelphia, legutóbb hetet lőtt az Islandersnek, szerdán pedig hatot a Pittsburghnek, kétszer is idegenben tudott nyerni. Ennek a meccsnek egyértelmű hőse Jakub Voracek volt. A 23 éves cseh pályafutása első mesterhármasát lőtte, ráadásul a mindent eldöntő gól is az övé volt. A Flyers kétgólos hátrányból állt fel még az első harmadban, majd kétgólos előnyét adta le Voracek győztes gólja előtt. A Pittsburghben Paul Martin három gólpasszt adott.

Colorado Avalanche–St. Louis Blues 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0)

Denver, Pepsi Center, 14 651 néző, vezette: Greg Kimmerly, Dennis LaRue.

G.: D. Jones (Hunwick, 64:43).

Kiállítás: 4 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 2/0. Kapusok: Varlamov 33/33, ill. Halak 19/20.

Az utolsó pillanatig húzták a felek Denverben, 16,4 másodperccel a hosszabbítás vége előtt döntötte el a meccset David Jones. Az Avs kapusa, Szemjon Varlamov 33 védéssel hozta idei második shutoutját. Varlamov az elmúlt három meccsen 116-szor védett

Calgary Flames–Los Angeles Kings 1-3 (1-2, 0-0, 0-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Brad Meier, Wes McCauley.

G.: Brodei (Iginla, Hudler, 14:51), ill. Brown (Kopitar, Scuderi, 6:15), Lewis (Carter, Scuderi, 15:20), Carter (M. Richards, Clifford, 49:27).

Kiállítás: 6 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 1/0. Kapusok: MacDonald 30/33, ill. Bernier 26/27.

A bajnokcsapat Edmonton után Calgaryban is gyzni tudott, sok idejük nem volt a Kings-játékosoknak a pihenésre, 24 óra alatt két meccset toltak le. Jeff Carter gólja mellett gólpasszt is adott.