Simon Gagne visszatért Philadelphiába

2013.02.28. 09:49

gagne.jpgA Flyers ikonja 2010 júliusa után lett megint philadelphiai, góllal köszöntötte a szurkolókat. A Montreal legyőzte a Torontót, az örökrangadón visszavágott a két és fél héttel ezelőtti 6-0-s vereségért. Az Anaheim fantasztikus mérleggel, 13 meccsből 24 ponttal zárta februárt, vezeti csoportját.

40. játéknap, 2013. február 27.

Toronto Maple Leafs–Montreal Canadiens 2-5 (1-1, 1-1, 0-3)

Toronto, Air Canada Centre, 19 625 néző, vezette: Dennis LaRue, Tom Kowal.
G.: McLaren (M. Brown, McClement, 13:44), MacArthur (Kadri, Franson, 35:47), ill. Jemelin (C. Armstrong, Moen, 16:56), Pacioretty (Subban, Markov, 24:17), Gallagher (Gorges, Desharnais, 49:08), Pacioretty (Desharnais, 54:26), Gionta (57:34).
Kiállítás: 15 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 2/1. Kapusok: Scrivens 35/40, ill. Price 21/23.

A Montreal visszavágott a február 9-én, hazai jégen elszenvedett 6-0-s vereségért és Torontóban nyerte meg a kanadai örökrangadót. Pedig Ben Scrivens megint nagyszerűen védett, 35-ször hárított, de Max Pacioretty kétszer is betalált. A Canadiens a tragikus vereség óta kilencből hét meccset nyert meg.

Philadelphia Flyers–Washington Capitals 4-1 (2-0, 2-0, 0-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 904 néző, vezette: Wes McCauley, Don VanMassenhoven.
G.: Giroux (Hartnell, 0:23), Simmonds (Hartnell, Giroux, 4:04, PP), Gagne (B. Schenn, Briere, 23:54, PP), Talbot (L. Schenn, Gervais, 34:55), ill. Ward (Poti, Beagle, 57:51).
Kiállítás: 21 perc ill. 18 perc. Emberelőny: 3/2, ill. 3/0. Kapusok: Brizgalov 23/24, ill. Holtby 14/18, majd Grubauer 14/14.

Simon Gagne 2010. július 19-én hagyta el a Philadelphiát. A Flyers ikonja 11 meccset húzott le idén a Los Angelesben, majd néhány napja egy draftjogért cserébe visszatért és első meccsén gólt is lőtt. Gagne 2011. november 17-e után lőtt megint gólt. A Philadelphia már 4-0-ra is vezetett, amikor kapust cserélt a Washington

Anaheim Ducks–Nashville Predators 5-1 (3-0, 2-1, 0-0)

Anaheim, Honda Center, 13 630 néző, vezette: Frederick L’Ecuyer, Dan O’Rourke.
G.: Bonino (Etem, 2:48), Palmieri (Perry Getzlaf, 3:49), Palmier (Perry, Getzlaf, 16:57), Palmieri (Perry, Getzlaf, 21:07, PP), S. Koivu (Ryan, Beauchemin, 39:20, PP), ill. C. Smith (Klein, Clune, 29:27).
Kiállítás: 11 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 3/2, ill. 2/0. Kapusok: Fasth 20/21, ill. Rinne 16/21, majd C. Mason 7/7.

Egy kis kisiklás után tovább menetel az Anaheim, Kyle Palmier pályafutása első mesterhármasával a Nashville-t intézte el. A Ducks a februári hónapot 10-2-0-s mutatóval zárta és vezeti a Pacific-divíziót.

Los Angeles Kings–Detroit Red Wings 2-1 (0-1, 0-0, 2-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Gord Dwyer, Stephen Walkom.
G.: J. Carter (M. Richards, Kopitar, 50:26, PP), Kopitar (King, Lewis, 55:12), ill. Quincey (9:42).
Kiállítás: 6 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 3/0. Kapusok: Bernier 32/33, ill. Howard 27/29.

Sokáig vezetett a Detroit Los Angelesben, az utolsó tíz percben azonban Anze Kopitar vezérletével fordított a Kings. A meccs embere a 32-szer jól védő Jonathan Bernier lett.