Ovecskin verte az Islanderst

2013.11.06. 12:24

ovecskin_2.jpgAz orosz hokis két gólt lőtt gólpasszt is adott, a Capitals 0-1 után győzte le 6-2-re a New York-i csapatot. Korábbi játékosa győztes góljával kapott ki a Bostont a szétlövések napján, az NHL szerda hajnali meccsein. Kilencből négy meccs ért véget büntetőkkel, másik kettő hosszabbításban. A Phoenix és Antoine Vermette is jól büntetőzött, a Coyotes egymás után másodszor nyert így, megint Vermette döntött. Többen is életül első gólját szerezték ezen a napon, közülük is az élen járt az edmontoni Mark Arcobello, akinek egyből kettő jött össze. San Joseban 65 perc alatt 87 lövés ment a kapura, Ryan Miller 47-szer védett és még egy csúcsot is beállított. Minden más érdekes és lényeges a hajtás alatt, természetesen az összes meccs videójával.

NHL 37. játéknap, 2013. november 6.

Boston Bruins–Dallas Stars 2-3 (1-1, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Chris Rooney, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Torey Krug (5) – Reilly Smith (7), Carl Soderberg (4) 04:16; Milan Lucic (7) – Dougie Hamilton (2), David Krejci (12) 51:39; ill. Jamie Benn (5) – Valerij Nyicsuskin (3), Jordie Benn (3) 03:38; Vernon Fiddler (2) PS 57:26; Rich Peverley (SO).

Kapusok: Rask 34/36 – Lehtonen 34/36.

Kapura lövések: 36 – 36. Kiállítások: 10 perc – 12 perc. Emberelőny: 0/4 – 0/3. Ütközések: 27 – 21. Buli elhozatal: 30 – 31. Blokkolt lövés: 9 – 20.

A meccs három legjobbja: Jamie Benn (DAL), Tuukka Rask (BOS), Kari Lehtonen (DAL).

A Boston korábbi játékosa győztes góljával nyert a Dallas idegenben, Rich Peverley először játszott a Bruins ellen, amióta nyáron Tyler Seguinnel együtt eltradelték. Utóbbi is belőtte a maga büntetőjét Tuukka Rasknak. A két csapat 2011. február óta nem meccselt egymással Bostonban.

Washington Capitals–New York Islanders 6-2 (0-1, 5-1, 1-0)

Washignton, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Gord Dwyer, Dan O'Rourke.

Gólszerző: John Carlson (2) 23:06; Alekszandr Ovecskin (11) – Nicklas Backstrom (12) PPG 24:21; Marcus Johansson (1) – Troy Brouwer (1), Nicklas Backstrom (13) PPG 26:50; Alexander Urbom (1) – Tom Wilson (1), Steve Oleksy (4) 28:10; Alekszandr Ovecskin (12) – Marcus Johansson (11), Nicklas Backstrom (14) PPG 37:18; Tom Wilson (1) – Alekszandr Ovecskin (6), Mikhail Grabovski (9) PPG 55:59; ill. John Tavares (7) – Frans Nielsen (9), Kyle Okposo (14) 05:58; Kyle Okposo (5) – John Tavares (10), Andrew MacDonald (4) 24:38.

Kapusok: Holtby 34/36 – Nabokov 33/39.

A meccs három legjobbja: Alekszandr Ovecskin (WSH), Nicklas Backström (WSH), Tom Wilson (WSH).

Jól kezdte a meccset a New York Islanders, a már a 6. percben vezetett, de aztán a második harmadban szétesett a csapat, öt washingtoni gól kiütést sejtetett, de aztán Ovecskin és Backström is megállt 3-3 pontnál, így is négy lett a végén köze. Az utolsó percekre nagyon ideges lett a hangulat, öt játékos kapott 10 perces büntetést hét másodperccel a vége előtt, így összesen 76 perc kiállítás lett. A Capitals hat előnyéből négyszer gólt lőtt. Az utolsó gólt ütő Tom Wilson pályafutása 15. meccsén első gólját és első asszisztját jegyezte.

Columbus Blue Jackets–Ottawa Senators 1-4 (0-2, 0-0, 1-2)

Columbus, Nationwide Arena, 13 122 néző, vezette: Kelly Sutherland, Ghislain Hebert.

Gólszerző: RJ Umberger (2) – Fjodor Tyutin (4), Brandon Dubinsky (6) PPG 43:02; ill. Erik Karlsson (5) 14:51; Clarke MacArthur (2) – Bobby Ryan (7), Kyle Turris (13) 19:56; Chris Neil (2) – Jason Spezza (7), Eric Gryba (1) 53:55; Erik Karlsson (6) – Jason Spezza (8), Milan Michalek (7) EN 59:42.

Kapusok: McElhinney 20/23 – Lehner 32/33.

A meccs három legjobbja: Robin Lehner (OTT), Erik Karlsson (OTT), RJ Umberger (CBJ).

Az ottawai Craig Anderson sérülése miatt védő cserekapus, Robin Lehner megint parádésan védett, a meccs legjobbjának választották, a védő Erik Karlsson pedig kétszer is eredményes volt. Az eddig öt győzelemmel álló Senators sokkal jobban játszik idegenben, ez volt a negyedik győzelme. A Columbusban Jared Boll a 400. meccsét játszotta, míg Sean Collinst felhozták az AHL-ből, a 2012-es, negyedik körös draftos Josh Anderson pedig hároméves, entry-level megállapodást írt alá.

Montréal Canadiens–St. Louis Blues 2-3 (0-1, 2-0, 0-1, 0-0, 0-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Darcy Burchell, Eric Furlatt.

Gólszerző: Rene Bourque (5) – Andrei Markov (8), P.K. Subban (12) 25:38; Michael Bournival (4) – Brian Gionta (5) 34:49; ill. Alexander Steen (13) – David Backes (9) 02:38; Chris Stewart (2) – Kevin Shattenkirk (10), Vladimir Sobotka (6) 50:31; TJ Oshie (SO).

Kapusok: Price 30/32 – Halak 25/27.

A meccs három legjobbja: TJ Oshie (STL), Carey Price (MTL), Michael Bournival (MTL).

Sorozatban negyedszer győzte le a St. Louis a Montréalt, most szétlövéssel sikerült. A Canadiens fiatalja, Michael Bournival már negyedig gólját lőtte, megint a legjobb háromba került. A hazai csapat rekordnak számító 38 lövést blokkolt, a St. Louis 48-szor hozta el a bedobást. A hazaiaknál Daniel Briere, Brandon Prust, Alekszej Jemelin és Travis Moen továbbra is sérült.

Florida Panthers–Edmonton Oilers 3-4 (1-1, 0-2, 2-0, 0-1)

Sunrise, BB&T Arena, 12 035 néző, vezette: Dave Jackson, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Marcel Goc (4) – Jonathan Huberdeau (4), Tomas Fleischmann (8) 10:35; Scottie Upshall (1) – Jesse Winchester (3), Brian Campbell (7) 50:04; Scottie Upshall (2) – Marcel Goc (2), Dmitry Kulikov (2) 59:02; ill. Philip Larsen (1) – Ryan Nugent-Hopkins (7), Boyd Gordon (2) 16:59; Mark Arcobello (1) – Boyd Gordon (3), Ryan Jones (1) 22:06; Taylor Fedun (1) – Ryan Nugent-Hopkins (8), Jordan Eberle (8) 22:39; Mark Arcobello (2) – Ales Hemsky (4), Boyd Gordon (4) PPG 61:55.

Kapusok: Markström 23/27 – Dubnyk 20/23.

A meccs három legjobbja: Mark Arcobello (EDM), Scottie Upshall (FLA), Ryan Nugent-Hopkins (EDM).

Mark Arcobello előbb a második harmad elején meglőtte élete első NHL-gólját, majd a hosszabbításban eldöntötte a Florida elleni találkozót. A 25 éves hokis tavaly egy meccset játszott az Oilersben, idén 16-nál tart. Érdekesség, hogy sosem draftolták, az egyetem után az ECHL-ben, majd az AHL-ben bizonyított. Taylor Fedun pedig első meccsén egyből eredményes volt, hétfőn hívták fel az Oklahoma City Baronstól. Az Edmonton ötmeccses nyeretlenségi szériát szakított meg, míg a Florida hatodszor kapott ki egymás után, az utolsó tíz meccséből kilencedszer.

Carolina Hurricanes–Philadelphia Flyers 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 1-0)

Raleigh, PNC Arena, 15 519 néző, vezette: Tom Kowal, Steve Kozari.

Gólszerző: Jordan Staal (2) – Eric Staal (6), Jiri Tlusty (3) 59:07; Manny Malhotra (1) – Ron Hainsey (1) 62:40; ill. Scott Hartnell (1) – Kimmo Timonen (1), Claude Giroux (7) PPG 56:02.

Kapusok: Peters 28/29 – Mason 36/38.

A meccs három legjobbja: Justin Peters (CAR), Manny Malhotra (CAR), Jordan Staal (CAR).

Ötvenhat percig nyüstölték egymás a csapatok, amikor a vendég Philadelhia vezetést szerzett, Jordan Staal 52,3 másodperccel a vége előtt tudott egyenlíteni, az idei első gólját szerző Malhotra pedig a hosszabbításban döntötte el a meccset. A nyáron a Vancouvertől szerződő csatárnak ez volt még csak a harmadik meccse ebben a szezonban. A Flyers kapitány, Claude Giroux pedig még mindig nem ütötte meg idei első gólját, legutóbb tavaly talált be, 19 meccse gólképtelen.

Minnesota Wild–Calgary Flames 5-1 (1-1, 1-0, 3-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 17 708 néző, vezette: Jean Hebert, Wes McCauley.

Gólszerző: Mikko Koivu (2) – Zach Parise (6), Charlie Coyle (1) 09:07; Zach Parise (7) – Ryan Suter (9), Mikko Koivu (8) PPG 26:28; Justin Fontaine (5) – Matt Cooke (6), Kyle Brodziak (3) 48:05; Zenon Konopka (1) – Torrey Mitchell (3), Marco Scandella (2) 48:38; Zach Parise (8) – Mikko Koivu (9), Ryan Suter (10) 53:14; ill. Jiri Hudler (6) – Lance Bouma (1), Chad Billins (1) 05:24.

Kapusok: Harding 24/25 – Berra 19/24

A meccs három legjobbja: Zach Parise (MIN), Mikko Koivu (MIN), Ryan Suter (MIN).

Most nem ment olyan jól a védés Reto Berrának, akit az előző találkozón a meccs legjobbjának választottak, a Calgary kapusa 24 lövésből kapott öt gólt. A Minnesota 0-1 után ütött öt gólt, Zach Parise három pontot vállalt, Mikko Koiva a szezonban először szerzett gólt és gólpasszt. Josh Harding most 24-szer védett jól, 1,10-s kapott gól/meccs mutatója jelenleg a legjobb a ligában, ahogy a 0,950-es védéshatékonysága is. Hazai pályán még káprázatosabb ez a mutató, hat meccsből hat győzelem, valamint 1,06-os gólátlag.

Phoenix Coyotes–Vancouver Canucks 3-2 (1-0, 1-2, 0-0, 0-0, 1-0)

Glendale, Jobing.com Arena, 13 459 néző, vezette: Francis Charron, Kevin Pollock.

Gólszerző: Radim Vrbata (6) – Martin Hanzal (7) 01:15; Shane Doan (5) – Keith Yandle (11), David Moss (6) 37:39, Antoine Vermette (SO); ill. Dan Hamhuis (3) – Mike Santorelli (7) 20:25; Ryan Kesler (9) – Henrik Sedin (17), Daniel Sedin (10) PPG 24:15.

Kapusok: Smith 31/33 – Luongo 30/32

A meccs három legjobbja: Mike Smith (PHX), Shane Doan (PHX), Oliver Ekman-Larsson (PHX).

A Phoenix egymás után a második meccsét nyerte meg büntetőkkel, megint Antoine Vermette döntötte el. A csatár szombaton a San Josenak ütött gólt és győztes büntetőt. A Coyotes sorozatban ötödször nyert, ebből negyedszer hazai közönség előtt. A csapatban Zbynek Michalek a 600. meccsét játszotta. A Vancouvernek így is egy ponttal kezdődött a négy meccsből álló túrája, mennek még San Joseba, Los Angelesbe és Anaheimbe.

San Jose Sharks–Buffalo Sabres 4-5 (1-0, 0-2, 3-2, 0-0, 0-1)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Mike Leggo, Brian Pochmara.

Gólszerző: Marty Havlat (1) – Brad Stuart (3), Dan Boyle (2) 08:48; Tyler Kennedy (2) – Marc-Edouard Vlasic (8), Joe Pavelski (11) 43:19; Tomas Hertl (9) – Scott Hannan (1), Joe Thornton (14) 44:29; Tommy Wingels (4) – Marty Havlat (1), Tomas Hertl (4) 56:14; ill. Drew Stafford (2) – Jamie McBain (3), Zemgus Girgensons (3) 22:36; Cody McCormick (1) – Drew Stafford (3), Zemgus Girgensons (4) 25:53; Tyler Ennis (2) – Cody Hodgson (8), Matt Moulson (6) PPG 41:20; Henrik Tallinder (2) – Tyler Ennis (3), Matt Moulson (7) 47:28; Cody Hodgson (SO).

Kapusok: Niemi 32/36 – Miller 47/51.

A meccs három legjobbja: Tyler Ennis (BUF), Tommy Wingels (SJS), Tomas Hertl (SJS).

Ez a San Jose meccs sem volt unalmas, összesen 87 kapura lövést lehetett feljegyezni, ebből több, mint félszáz a Sharks neve mellett. A meccs is izgalmasan alakult, San Jose-vezetés után három Buffaló-gól jött, a harmadik harmad első négy és fél percében három gól esett. Ryan Miller 47-szer védett, a büntetők közül is hármat hárított, így sem tudott a legjobb háromba kerülni. A kapusnak ez volt a 45. büntetőpárbaja, amit megnyert, ezzel beállította a New York-i Henrik Lundqvist rekordját.