Gyenge a Devils, de Brodeur mindent véd

2013.11.08. 14:02

brodeur_2.jpgMegint a kapusokról szólt a játéknap, hárman nem kaptak gólt, Luongo viszont egy olyat, amelyet valóban ritkán látni. Martin Brodeur élete 122. shutoutját érte el. Két ottawai születésű vitte győzelemre a Senatorst.  Egyre jobban jön fel a New York Rangers, most már utolsó hat meccséből az ötödiket nyerte meg. Ben Bishoppal és Steven Stamkosszal száguld a Tampa Bay, vezeti divízióját. A Dallas sorra nyeri a hosszabbításos meccseit, most Detroitban sikerült neki. 1990 óta nem volt olyan eredményes játékosa a St. Louisnak, mint Alexander Steen. Los Angelesben pedig a sógorok meccsét Jonathan Quick nyerte. Tizenegy meccs volt péntek hajnalban, hihetetlen jelenetekkel, a hajtás alatt sok érdekesség és az összes videó.

NHL 39. játéknap, 2013. november 8.

Boston Bruins–Florida Panthers 4-1 (0-0, 1-0, 3-1)

Boston, TD Gardens, 17 565 néző, vezette: Ghislain Hebert, Tom Kowal.

Gólszerző: David Krejci (3) – Zdeno Chara (3), Dougie Hamilton (3) 27:17; Brad Marchand (2) – Loui Eriksson (2), Dennis Seidenberg (5) 44:09; Torey Krug (6) – Chris Kelly (2), Reilly Smith (8) 48:57;  Reilly Smith (2) 58:13; ill. Jesse Winchester (4) – Nick Bjugstad (2), Jonathan Huberdeau (5) 54:25.

Kapusok: Rask 23/24 – Clemmensen 26/30

Kapura lövések: 30 – 24. Kiállítások: 18 perc – 12 perc. Emberelőny: 0/1 – 0/4. Ütközések: 24 – 16. Buli elhozatal: 36 – 27. Blokkolt lövés: 20 – 12.

A meccs három legjobbja: Tuukka Rask (BOS), Brad Marchand (BOS), Reilly Smith (BOS).

A Florida továbbra is mély gödörben. Most hiába voltak meg a lehetőségei, majdnem mind kimaradt, vagy Tuukka Rask védett. A Panthers sorozatban hetedszer kapott ki, a bostoni kapus pedig a meccs legjobbja lett. A finnek egyébként sem megy rosszul a Florida ellen, az eddigi tíz meccséből a kilencediket nyerte meg. A Panthers közelít a 2011-es mélyponthoz, akkor 10 vereség jött egymás után, az eddigi egyetlen vendéggyőzelmét a nyitónapon, a Dallas otthonában szerezte meg.

Ottawa Senators–Montréal Canadiens 4-1 (1-1, 2-0, 1-0)

Ottawa, Canadien Tire Centre, 19 292 néző, vezette: Greg Kimmerly, Brad Meier.

Gólszerző: Bobby Ryan (9) – Clarke MacArthur (8), Eric Gryba (2) 13:00; Marc Methot (2) 31:31; Mark Borowiecki (1) – Clarke MacArthur (9), Bobby Ryan (8) 32:08; Kyle Turris (3) – Bobby Ryan (9) EN 58:51; ill. Andrej Markov (2) – P.K. Subban (13), Tomas Plekanec (6) PPG 12:32

Kapusok: Lehner 33/34 – Price 20/23.

A meccs három legjobbja: Robin Lehner (OTT), Mark Borowiecki (OTT), Bobby Ryna (OTT).

Újabb fontos meccset nyert meg az Ottawa, Mark Borowiecki élete 11. meccsén az első NHL-gólját szerezte. Érdekesség, hogy ő, és a győztes találatot jegyző Marc Methot is ottawai születésű. Borowieckit éppen egy hete hívták fel az AHL-ből. Volt egy ijesztő jelenet is a meccsen, a harmadik harmadban az ottawai Chris Neilt találta arcon a korong, nem tudta utána folytatni a meccset.

Philadelphia Flyers–New Jersey Devils 0-3 (0-1, 0-0, 0-2)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 604 néző, vezette: Gord Dwyer, Steve Kozari.

Gólszerző: Adam Henrique (5) – Eric Gelinas (2), Michael Ryder (2) 01:57; Cam Janssen (1) – Adam Larsson (1), Ryan Carter (1) 43:01; Jaromir Jagr (4) EN 59:58.

Kapusok: Emery 22/24 – Brodeur 22/22

A meccs három legjobbja: Adam Henrique (NJD), Martin Brodeur (NJD), Nicklas Grossmann (PHI).

Megvan Martin Brodeur 12. shutoutja a Philadelphia ellen, karrierje során pedig a 122. meccsen nem kapott gólt. A Flyers az idei 15 meccsen mindössze négyszer tudott nyerni és csak 9 pontot gyűjtött eddig. Lassan Philadelphiában magasabban is elkezdődnek a tisztogatások. Azt hozzá kell tenni, a New Jersey sem volt sokkal jobb ezen a meccsen, de legalább a gólig eljutottak. A nézők is joggal egyre türelmetlenebbek, ami azért a Wells Fargóban szokatlan, ezúttal a saját csapatukat búzták a drukkerek, nem véletlen kilenc hazai meccsből ez volt a hetedik vereség.

Washington Capitals–Minnesota Wild 3-2 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Tim Peel, Ian Walsh.

Gólszerző: Alekszandr Ovecskin (13) – Nicklas Backstrom (15), Marcus Johansson (12) PPG 08:10; Marcus Johansson (2) – Tom Wilson (2), Brooks Laich (1) 56:52; Nicklas Backström (SO); ill. Charlie Coyle (1) – Zach Parise (7), Mikko Koivu (10) PPG 17:51; Mikael Granlund (2) – Jason Pominville (3), Nino Niederreiter (7) 26:07.

Kapusok: Holtby 33/35 – Harding 25/27.

Kapura lövések: 27 – 35. Kiállítások: 6 perc – 6 perc. Emberelőny: 1/3 – 1/3. Ütközések: 23- 14. Buli elhozatal: 25 – 34. Blokkolt lövés: 10 – 15.

A meccs három legjobbja: Braden Holtby (WSH), Marcus Johansson (WSH), Mikael Granlund (MIN).

A Minnesota Washingtonban is helyállt és az egyik pontot elhozta a fővárosból. A Capitals elsősorban Braden Holtby 33 védésének köszönheti a sikert. A Washington remek védekezését dicséri, hogy a meccs utolsó 57 másodpercében 5 a 4, a hosszabbítás első 63 másodpercében 4 a 3 ellen is megúszta gól nélkül, végül a pontosabb büntetőzés döntötte el a meccset, ami egyébként is megy a Caps, az idei szezonban négyből a negyedik meccsét nyerte meg így.

Carolina Hurricanes–New York Islanders 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)

Raleigh, PNC Arena, 11 541 néző, vezette: Marc Joannette, Mike Leggo.

Gólszerző: Radek Dvorak (3) – Ron Hainsey (2) 06:39.

Kapusok: Peters 21/21 – Poulin 23/24.

A meccs három legjobbja: Justin Peters (CAR), Ron Hainsey (CAR), Eric Staal (CAR).

Elég unalmas kis meccs kerekedett a Carolina és a New York Islanders találkozójából. Justin Petersnek biztos emlékezetes marad, pályafutása harmadik gólnélküli meccsét élte meg, ehhez elég volt 21 védés.

Columbus Blue Jackets–New York Rangers 2-4 (1-1, 1-2, 0-1)

Columbus, Nationwide Arena, 11 746 néző, vezette: Jean Hebert, Dan O'Halloran.

Gólszerző: Fjodor Tyutin (1) – Brandon Dubinsky (7), Jack Johnson (3) 17:31; Ryan Murray (2) – James Wisniewski (10), Marian Gaborik (6) 33:32; ill. Carl Hagelin (3) – Ryan Callahan (2), Brad Richards (8) 04:16; Ryan Callahan (5) – Mats Zuccarello (7), Ryan McDonagh (5) PPG 24:17; Carl Hagelin (4) 32:44; Ryan McDonagh (4) – Dan Girardi (1), Derek Stepan (8) EN 59:06.

Kapusok: Bobrovszkij 30/33 – Talbot 32/34.

A meccs három legjobbja: Carl Hagelin (NYR), Szergej Bobrovszkij (CBJ), Ryan Callahan (NYR).

Belelendült a New York Rangers, az utolsó hat meccséből ötödször nyert és divíziójában már a továbbjutást érő harmadik helyen áll. A meccs hőse a két gólt ütő Carl Hagelin és a Lundqvistet helyettesítő Cam Talbot. Elég kínosnak nevezte szereplésüket Brandon Dubinsky, a Blue Jackets már öt meccse nem tud nyerni, még kínosab, hogy október 27-e óta nem volt olyan meccse, amelyen vezetést szerzett. Ismerősök meccs volt ez, négy olyan hokis volt a jégen, aki mindkét csapatban hokizott már.

Detroit Red Wings–Dallas Stars 3-4 (0-0, 2-1, 1-2, 0-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Kelly Sutherland, Dennis LaRue.

Gólszerző: Todd Bertuzzi (5) – Henrik Zetterberg (8), Pavel Dacjuk (11) 27:44; Adam Almquist (1) – Henrik Zetterberg (9), Todd Bertuzzi (4) 34:50; Pavel Dacjuk (7) – Henrik Zetterberg (10), Jakub Kindl (5) 51:34; ill. Shawn Horcoff (2) – Ray Whitney (7), Alex Chiasson (6) 39:39; Jamie Benn (6) 44:08; Cody Eakin (4) – Sergei Gonchar (2), Trevor Daley (1) PPG 58:50; Rich Peverley (3) – Valerij Nyicsuskin (4), Alex Goligoski (1) 64:41.

Kapusok: Howard 24/28 – Lehtonen 26/29.

Kapura lövések: 29 – 28. Kiállítások: 4 perc – 0 perc. Emberelőny: 0/0 – 1/2. Ütközések: 21 -12. Buli elhozatal: 40 – 28. Blokkolt lövés: 7 – 5.

A meccs három legjobbja: Jamie Benn (DAL), Cody Eakin (DAL), Henrik Zetterberg (DET).

Nincs bajban a Dallas, ha hatvan perc után döntetlenre áll a meccs. Ezt most Detroitban is bizonyította. Rich Peverley 19 másodperccel a hosszabbítás vége előtt szállította a győztes gólt, a Stars pedig negyedszer nyert már hosszabbításban, vagy szétlövésben az idei szezonban. A Red Wingsben Adam Almquist a második meccsét játszotta még csak, de a 22 éves védő már megszerezte első gólját. A 2009-es draft 210. választottja az elmúlt két idényben a Grand Rapidsban hokizott, az idei szezonban már hét gólpasszt adott a Griffinsben, néhány napja került a nagy csapathoz.

Tampa Bay Lightning–Edmonton Oilers 4-2 (2-1, 1-0, 1-1)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 18 695 néző, vezette: Francois St. Laurent, Dave Jackson.

Gólszerző: Steven Stamkos (12) 07:37; Steven Stamkos (13) 19:07; Tyler Johnson (4) – Richard Panik (6), Radko Gudas (5) 38:33; Valtteri Filppula (6) EN 58:55; ill. Taylor Fedun (2) – Jordan Eberle (9), Ales Hemsky (5) 10:11; Taylor Hall (4) – Jordan Eberle (10) PPG 50:22.

Kapusok: Bishop 38/40 – Dubnyk 22/25.

A meccs három legjobbja: Ben Bishop (TBL), Steven Stamkos (TBL), Taylor Hall (EDM).

Ben Bishop és Steven Stamkos a Tampa Bay győzelmének a letéteményese. A kapus megint bravúrosan védett, a csatár pedig ismét két gólt lőtt, pedig az Edmonton 40-26-ra nyerte a kapura lövéseket. A Lightningból még ki kell emelni a Radko Gudas, Matt Carle védőpárost, akik +4-es plusz/mínusz mutatóval zárták a meccset. Az Oilersben Jesse Joensuu, Anton Bjelov, Justin Schultz és David Perron is hiányzott sérülés miatt.

St. Louis Blues–Calgary Flames 3-2 (2-0, 1-0, 0-2)

St. Louis, Scottrade Center, 14 877 néző, vezette: Chris Lee, Eric Furlatt.

Gólszerző: Maxim Lapierre (1) – Jordan Leopold (1), Kevin Shattenkirk (11) 10:12; Vlagyimir Taraszenko (5) – Jay Bouwmeester (10), Jaden Schwartz (5) PPG 03:01; Alexander Steen (14) – T.J. Oshie (10), Jordan Leopold (2) 25:55; ill. Tim Jackman (1) – Shane O'Brien (2), Chad Billins (2) 44:41; Mike Cammalleri (5) – Chris Butler (2), Jiri Hudler (11) 54:49

Kapusok: Elliott 18/20 – Berra 24/27.

A meccs három legjobbja: Alexander Steen (STL), Jordan Leopold (STL), Chris Butler (CGY).

Nehezen gyűrte le ellenfelét a St. Louis, a 14. meccsén 14. gólját szerző Alexander Steen vezeti a góllövőlistát, Brian Elliott 18 védéssel hozta pályafutása 100. győzelmét. Jordan Leopold pedig első pontjait szerezte idén. Steen azt a bravúrt hajtotta végre, hogy Brett Hull 1990-es 16 meccs/14 gólos eredményességi mutatóját állította be, ráadásul ebben az idényben már harmadszor lőtt győztes gólt. A Calgary 0-3 után kapaszkodott, de csak a szépítésig jutott el.

Los Angeles Kings–Buffalo Sabres 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Kyle Rehman, Chris Rooney.

Gólszerző: Mike Richards (4) – Jake Muzzin (7), Tyler Toffoli (2) PPG 19:24; Anze Kopitar (4) – Drew Doughty (4), Mike Richards (9) PPG 32:18.

Kapusok: Quick 19/19 – Enroth 26/28.

A meccs három legjobbja: Jonathan Quick (LAK), Mike Richards (LAK), Drew Doughty (LAK)

Jonathan Quick a játéknap harmadik kapusa, aki nem kapott gólt. Ez volt a kapus 300. meccse, március 18-a óta pedig az első kapott gól nélküli meccse. Érdekes sógorpárharcot is hozott a meccs. A Kings-kapus Jonathan Quick és a buffalói Matt Moulson feleségei, Alicia és Jaclyn Backman ugyanis testvérek. Most a Quicknek jött össze jobban.

San Jose Sharks–Vancouver Canucks 2-4 (2-3, 0-1, 0-0)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Dean Morton, Brad Watson.

Gólszerző: Joe Thornton (2) – Tomas Hertl (5), Tommy Wingels (8) 01:17; Mike Brown (1) – James Sheppard (4), Andrew Desjardins (4) 10:45; ill. Brad Richardson (5) – Darren Archibald (2), Kevin Bieksa (7) 04:28; Mike Santorelli (5) – Chris Higgins (4), Alexandre Burrows (1) 09:25; Chris Higgins (6) – Alexandre Burrows (2) 18:55; Zack Kassian (4) – Kevin Bieksa (8), Ryan Stanton (6) 25:22.

Kapusok: Niemi 9/13, Stalock 21/21 – Luongo 22/24.

A meccs három legjobbja: Chris Higgins (VAN), Brad Richardson (VAN), Alexandre Burrows (VAN).

Ahogy a korábbi posztban megírtuk, egy nagyon furcsa, hihetetlen góllal indult a meccs, aztán a Vancouver felébredt a sokkból, a peches gól után már csak egyszer tudtak a hazaiak Roberto Luongónak betalálni. Már a 10. percben, majd az első harmad végére a Canucks vezetett.