Detroitban ilyet 19 éve nem láttak

2013.11.10. 21:48

giroux.jpgAz eddig remek Tampa Bay idegenben győzte le Detroitot, hosszabbításban, megint Ben Bishop és Steven Stamkos vezérletével, ilyen pedig 1994 óta nem volt. Lassan kezdődnek a vasárnapi meccsek, de emlékezzünk meg a szombatiakról is. Ez egy olyan nap volt, amikor három kapus neve is felkerült a gólpasszt adók közé, Justin Peters, Szergej Bobrovszkij és Michael Neuwirth neve mellé került egy-egy strigula a gólpasszosok listáján. Claude Giroux (a képen) meglőtte idei első gólját, nyert is a Philadelpia. Új edzője van a Floridának, de Peter Horachekkel sem sikerült nyernie a Panthersnek. A chicagói Patrick Sharp négy gólpasszt adott, Kevin Shattenkirk peddig 11 gólpassz után az első gólját ütötte. Nincs jobban büntetőző csapat a Phoenixnél. A Coyotes az utolsó négy győztes meccsét úgy nyerte meg, hogy mindegyik a szétlövésben dőlt el. Ez volt az NHL szombati játéknapja, minden érdekes és fontos információkkal és videókkal.

NHL 41. játéknap, 2013. november 10.

Philadelphia Flyers–Edmonton Oilers 4-2 (2-0, 0-1, 2-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 725 néző, vezette: Greg Kimmerly, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Jay Rosehill (1) – Mark Streit (5), Nicklas Grossmann (5) 11:56; Scott Hartnell (2) – Mark Streit (6), Braydon Coburn (1) 17:16; Claude Giroux (1) – Jakub Voracek (4) 51:26; Vincent Lecavalier (6) – Brayden Schenn (5), Matt Read (2) 56:33; ill. David Perron (3) – Ales Hemsky (6) PPG 38:25; Taylor Hall (5) – Sam Gagner (1), Philip Larsen (1) 53:25.

Kapusok: Mason 24/26 – Dubnyk 30/34.

Kapura lövések: 34 – 26. Kiállítások: 17 perc – 21 perc. Emberelőny: 0/4 – 1/4. Ütközések: 30 – 26. Buli elhozatal: 31 – 36. Blokkolt lövés: 14 – 17.

A meccs három legjobbja: Mark Streit (PHI), Claude Giroux (PHI), Jay Rosehill (PHI).

Csoda történt, no nem azért mert végre nyert a Philadelphia, hanem mert a csapat kapitánya, Claude Giroux 21 gólnélküli meccs után végre betalált. Wayne Simmonds, a csapat játékosa jó jósnak bizonyult, ugyanis ő már a találkozó előtt megmondta, hogy Giroux gólt fog lőni, arról nem is beszélve, hogy a csatár is nagy megkönnyebbüléssel vette tudomásul, hogy már nem nulla gól áll a neve mellett. A Flyers kettőnél több gólt most ütött másodszor az idényben, ehhez 16 találkozó kellett nekik. A korábbi Flyers-kapus, Ilja Brizgalov, aki pénteken írt alá az Edmontonhoz, még nem kapott most szerepet. A hazai csapat 175 perc és 22 perc után lőtt gólt a Wells Fargóban, ami franchise-rekord, illetve október 24-e óta először sikerült hazai meccset nyerni.

Ottawa Senators–Florida Panthers 3-2 (2-1, 1-0, 0-1)

Ottawa, Canadien Tire Centre, 16 244 néző, vezette: Marc Joannette, Tom Kowal.

Gólszerző: Kyle Turris (4) – Bobby Ryan (10) 01:45; Mika Zibanejad (4) 02:04; Clarke MacArthur (3) – Erik Karlsson (12), Kyle Turris (14) PPG 25:52; ill. Nick Bjugstad (2) – Tomas Kopecky (1) 04:04; Marcel Goc (5) – Matt Gilroy (1) 50:08

Kapusok: Lehner 26/28 – Thomas 29/32

A meccs három legjobbja: Clarke MacArthur (OTT), Kyle Turris (OTT), Mick Bjugstad (FLA).

Egyelőre az új edző sem segített a Floridán, Kevin Dineennek és asszisztenseinek pénteken mondott fel a Panthers vezérkara, Peter Horachek pedig vereséggel debütált a kispadon, még sok munka vár rá, hogy a győztes útra terelje a Floridát. A rutin sem segített ezen a meccsen, Tim Thomas 124 másodperc után már két gólt kapott, innen már nem sikerült felállni, a Florida sorozatban a nyolcadik vereségét szenvedte el. Horachekről annyit kell tudni, hogy sosem jutott el az NHL-ig, az AHL-s Rochester Americans volt legmagasabban jegyzett csapata, ahol 116 meccset játszott. Az IHL-ben kezdett edzősködni, 2001-ben az Orlando Solar Bearsszel bajnok lett. 2003-ban a Nashville Predators segédedzője lett, 2013-ig dolgozott a klubnál, ez volt az első NHL-meccse. Az 1188 meccses múlttal rendelkező Dineennel története során először nyerte meg divízióját a Panthers 2012-ben, tavaly már nem jutott a playoffba, idén pedig pocsék szezonkezdetet produkált, a legjobbak között 146 meccse volt, amelyből 56-ot megnyert, 62-öt pedig elveszített.

Boston Bruins–Toronto Maple Leafs 3-1 (1-0, 0-1, 2-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Gord Dwyer, Eric Furlatt.

Gólszerző: Zdeno Chara (3) – Jarome Iginla (7), Torey Krug (4) PPG 15:27; Patrice Bergeron (4) – Carl Soderberg (5), Reilly Smith (9) PPG 41:06; Patrice Bergeron (5) – Loui Eriksson (3), Brad Marchand (4) EN 59:38; ill. Joffrey Lupul (8) – Paul Ranger (4) 36:52.

Kapusok: Rask 33/34 – Reimer 31/33.

A meccs három legjobbja: Zdeno Chara (BOS), Tuukka Rask (BOS), Jarome Iginla (BOS).

Még mindkét csapat játékosai emlékeznek a tavaszi, főcsoport-negyeddöntős thrillerre, amelyet a Boston és a Toronto vívott és végül a hetedik meccsen, hosszabbításban kiharcolt győzelemmel jutott tovább a Bruins, amely végén a döntőig menetelt. Nagy csata volt most is, azonos számú lövés ment a kapukra, de a bostoniak jobban céloztak. Ahogy Randy Carlyle, a Toronto edzője fogalmazott, a legkiábrándítóbb az volt, hogy két gólt is kaptak hátrányból és a harmadik harmadra elfogyott a szusz. Patrice Bergeron ekkor ütött két gólt. Egy biztos, a Toronto a második játékrészben volt jobb, de 20 perc jó játékkal nem lehet meccset nyerni.

Detroit Red Wings–Tampa Bay Lightning 2-3 (1-1, 0-1, 1-0, 0-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Brad Meier, Kyle Rehman.

Gólszerző: Henrik Zetterberg (9) 03:51; Henrik Zetterberg (10) – Danny DeKeyser (5) 55:48; ill. Ryan Malone (2) – Matthew Carle (8), Nate Thompson (2) 10:11; Steven Stamkos (14) – Victor Hedman (5) 32:50; Teddy Purcell (5) – Richard Panik (7) 63:51

Kapusok: Howard 31/34 – Bishop 25/27.

Kapura lövések: . Kiállítások: . Emberelőny: . Ütközések: . Buli elhozatal: . Blokkolt lövés: .

A meccs három legjobbja: Ben Bishop (TBL), Henrik Zetterberg (DET), Steven Stamkos (TBL).

A Tampa Bay továbbra is nagyszerűen szerepel. Egy újabb bizonyíték erre, hogy közel 20 év után tudott nyerni megint Detroitban, ez legutóbb 1994. január 12-én sikerült utoljára, azóta 0-10-1 volt a mérlege a Boltsnak a Joe Louis Arenaban. Azt pedig már mondani sem kell, hogy Ben Bishop kapus és Steven Stamkos csatár volt az újabb Lightning-siker titka. Stamkos már 14. gólját ütötte, Bishop 25-ször védett jól, a győztes gólt pedig Teddy Purcell szerezte. A másik oldalon Henrik Zetterberg két góljával került be a legjobbak közé. A Tampás Valtteri Filppula először játszott korábbi csapata ellen. A Red Wings két fiatallal frissítette a keretét, Luke Glendening és Xavier Ouellet érkezett az AHL-ből.

Carolina Hurricanes–Minnesota Wild 2-3 (1-1, 1-1, 0-0, 0-0, 0-1)

Raleigh, PNC Arena, 14 704 néző, vezette: Justin St. Pierre, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Ryan Murphy (2) – Drayson Bowman (1), Justin Peters (1) 04:53; Jiri Tlusty (3) – Alexander Semin (5), Brett Bellemore (1) 27:14; ill. Jason Pominville (11) – Ryan Suter (11) 03:33; Justin Fontaine (6) – Marco Scandella (3), Jared Spurgeon (5) 31:22; Jason Pominville (SO)

Kapusok: Peters 28/30 – Harding 27/29

A meccs három legjobbja: Ryan Suter (MIN), Ryan Murphy (CAR), Jason Pominville (MIN).

Jason Pominville gólt ütött a rendes játékidőben, majd a szétlövésben is, ráadásul mindhárom Minnesota-játékos (Zach Parise, Mikko Koivu és Pominville) gólt ütött a rávezetésben. A meccs legjobbjának választott Ryan Suter 11. gólpasszát adta, negyedik meccse mindig jegyzett asszisztot.

Columbus Blue Jackets–New York Islanders 5-2 (1-1, 1-1, 3-0)

Columbus, Nationwide Arena, 13 949 néző, vezette: Mike Leggo, Tim Peel.

Gólszerző: Brandon Dubinsky (4) – Mark Letestu (3), Fjodor Tyutin (5) PPG 06:25; Ryan Johansen (5) – Brandon Dubinsky (8) 29:27; RJ Umberger (3) – James Wisniewski (11), Ryan Johansen (5) PPG 40:27; Cam Atkinson (4) – Ryan Johansen (6), Brandon Dubinsky (9) 43:24; James Wisniewski (2) – Szergej Bobrovszkij (1) EN 58:52; ill. Frans Nielsen (9) – Eric Boulton (2), Andrew MacDonald (5) 19:25; Thomas Hickey (1) – John Tavares (11), Matt Donovan (3) 33:30

Kapusok: Bobrovszkij 24/26 – Nabokov 24/28.

A meccs három legjobbja: Ryan Johansen (CBJ), Brandon Dubinsky (CBJ), RJ Umberger (CBJ).

Két játékos is három ponttal fejezte be a meccset. A rutinos Brandon Dubinsky mellett a 21 éves Ryan Johansen is góllal és két gólpasszal zárta a New York Islanders elleni győztes meccset. A vendégek egymás után harmadszor kaptak ki. A Dubinsky, Johansen, Cam Atkinson sor hét pontot hozott össze ezen a meccsen. Az Islanders az utolsó harmadban omlott össze, előbb három perc alatt kapott két gólt, a végén pedig egy üres kapusat is.

St. Louis Blues–Pittsburgh Penguins 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)

St. Louis, Scottrade Center, 18 685 néző, vezette: Dan O'Halloran, Dave Jackson.

Gólszerző: Ryan Reaves (2) – Maxim Lapierre (1), Alexander Steen (7) 22:52; Kevin Shattenkirk (1) – Barret Jackman (2), Jaden Schwartz (6) 50:52; ill. Jussi Jokinen (8) – Jevgenyij Malkin (12), James Neal (1) PPG 28:06.

Kapusok: Halak 19/20 – Fleury 30/32.

Kapura lövések: 32 – 20. Kiállítások: 0/3 – 1/2. Emberelőny: 20 – 28. Ütközések: 34 – 29. Buli elhozatal: 34 – 29. Blokkolt lövés: 11 – 9.

A meccs három legjobbja: Ryan Reaves (STL), David Backes (STL), Vladimir Sobotka (STL).

Kevin Shattenkirk 11 gólpassz után a szezonban először talált a kapuba, ezzel verte a St. Louis a Pittsburgh-öt. Lassan minden csapat megérti, igazuk van azoknak a jósoknak, akik a szezon előtt arról beszéltek, hogy a Blues akár bajnokesélyes is lehet, ezen a meccsen bizonyították, hogy ez nem volt bátor jóslat. Már csak azért is, mert Blues történetében legutóbb a 2003-ban fordult elő, hogy az első 15 meccséből tizenegyet nyert meg. Ráadásul legutóbb majdnem hétéve sikerült legyőzniük a Penguinst. A St. Louis erejét még Jussi Jokinen is elismerte, aki azt mondta a meccs után, hogy ilyen jól védekező csapat nincs még egy ligában, amely az esélyeit ilyen jól használja ki. Még egy adalék a Blues erejéről, már csak négy csapat van a ligában, amelynek Sidney Crosby nem tudott gólt lőni, az egyik a St. Louis – a San Jose, az Edmonton és a Chicago mellett.

Dallas Stars–Chicago Blackhawks 2-5 (1-1, 1-2, 0-2)

Dallas, American Airlines Center, 17 167 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Jean Hebert.

Gólszerző: Cody Eakin (5) – Shawn Horcoff (3), Trevor Daley (2) 06:10; Tyler Seguin (7) – Jamie Benn (10) 26:54; ill. Marian Hossa (7) – Jonathan Toews (7), Patrick Sharp (8) 16:51; Jonathan Toews (9) – Patrick Kane (6), Patrick Sharp (9) 30:19; Patrick Kane (10) – Andrew Shaw (7), Patrick Sharp (10) PPG 38:15; Marian Hossa (8) – Patrick Sharp (11), Johnny Oduya (3) 58:19; Niklas Hjalmarsson (2) – Johnny Oduya (4) SHG  EN 58:53.

Kapusok: Lehtonen 26/30 – Crawford 31/33.

A meccs három legjobbja: Patrick Sharp (CHI), Marian Hossa (CHI), Cody Eakin (DAL).

A meccs feléig tartotta magát a Dallas, aztán a meccs második felében beindult a bajnok Az utolsó 20 percben pedig 34 másodperc alatt vágott még kettőt, igaz az utolsó gólt már üres kapura. Marian Hossa kétszer is betalált, de még jobban teljesített Patrick Sharp, aki négy gólpasszt adott. A Dallasnak hat emberelőnye volt, egyet sem tudott kihasználni, ebben a szezonban 24-szer játszott előnyben hazai jégen, de egyetlen gólt sem tudott ebből ütni. Sőt. Az egyetlen csapat ebben a bajnokságban, amelynek még nincs powerplay gólja. Ahogy Lindy Ruff, a Dallas edzője fogalmazta meg, a Chicago könyörtelenül kihasználta a Stars összes hibáját, amiből – az edző véleménye szerint – öt volt ezen a meccsen.

Phoenix Coyotes–Washington Capitals 4-3 (1-0, 0-3, 2-0, 0-0, 1-0)

Glendale, Jobing.com Arena, 16 106 néző, vezette: Dean Morton, Chris Rooney.

Gólszerző: Shane Doan (7) – Martin Hanzal (9), Keith Yandle (12) PPG 09:16; Lauri Korpikoski (2) – Antoine Vermette (5), David Schlemko (2) 56:34; Shane Doan (8) – Oliver Ekman-Larsson (10), Keith Yandle (13) PPG 58:14; Antoine Vermette (SO); ill. Troy Brouwer (5) – Mike Green (10), Michal Neuvirth (1) PPG 20:38; John Carlson (3) – Marcus Johansson (13), Alekszandr Ovecskin (7) PPG 23:48; Joel Ward (7) – Michael Latta (2), Jason Chimera (7) 36:27.

Kapusok: Smith 29/32 – Neuvirth 32/35.

A meccs három legjobbja: Shane Doan (PHX), Olliver Ekman-Larsson (PHX), Keith Yandle (PHX).

Semmi meglepő nincs abban, hogy a Phoenix szétlövésben nyerni tud. Az utolsó négy győztes meccsét rendre így hozta, a Nashville, a San Jose és a Vancouver után a Washingtont is büntetőkkel verte. A Capitals 0-1-ről még 3-1-re fordítani tudott, utána azonban a második gólját is emberelőnyből ütő Shane Doan egyenlített, a végén pedig jött a Coyotes-nak az idén olyan sikeres szétlövés. Az utolsó harmadban amúgy 14-6 volt a kapura lövések aránya a hazai csapat javára.

Los Angeles Kings–Vancouver Canucks 5-1 (2-0, 3-1, 0-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Chris Lee, Rob Martell.

Gólszerző: Jordan Nolan (3) – Linden Vey (1), Alec Martinez (1) 12:23; Tyler Toffoli (1) – Drew Doughty (5), Mike Richards (10) 19:09; Mike Richards (5) – Dwight King (1), Tyler Toffoli (3) 30:00; Justin Williams (6) – Anze Kopitar (13), Szlava Vojnov (3) 31:46; Tyler Toffoli (2) – Mike Richards (11), Dwight King (2) 32:33; ill. Dan Hamhuis (4) – Kevin Bieksa (9), Ryan Kesler (5) 28:52

Kapusok: Quick 25/26 – Luongo 14/18, Lack 13/14.

A meccs három legjobbja: Tyler Toffoli (LAK), Mike Richards (LAK), Jonathan Quick (LAK).

Tyler Toffoli nagy meccse volt ez, a 21 éves kanadai idei első gólját szerezte, majd a másodikat is, sőt még gólpasszt is adott a kaliforniai rangadón. Három pontos meccse még sosem volt. Annál is inkább, hogy a tavalyi, csonka szezonban 10 meccse volt 2+3-mal zárt, most három találkozón már ugyanennyinél tart a 2010-es draft 47. választottja. A Kings egyik sikerének titka, hogy pont nélkül tartották a Sedin-ikreket, akik már második meccs óta se gólpasszt, se gólt nem szereztek.