Brodeur és Jagr félelmetes

2013.11.11. 12:51

brodeurjagr.jpgA New Jersey megint nullára nyerte meccsét az NHL hétfő hajnali játéknapján. Martin Brodeur 123-adszor nem kapott gólt, Jaromir Jagr pedig a nyolcadik hokis lett a liga történetében, aki elérte az 1700 pontot. Megszakadt a Montreal rossz sorozat, ennek megfelelően a New York Islandersé tovább tart. Még pocsékabb a Floridáé, amely most már kilenc meccs óta képtelen nyerni. Tovább robog nyugaton az Anaheim és a Colorado, a Ducks nyolcadik hazai meccsén is hibátlan maradt, a fiatal kapusa, Frederik Andersen pedig franchise-rekordot döntött. Nehezen nyert a Chicago, büntetővel a Winnipeg. Minden lényeges információ a videókkal a hajtás alatt.

NHL 42. játéknap, 2013. november 11.

Montréal Canadiens–New York Islanders 4-2 (0-0, 3-1, 1-1)

Montréal,  Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Ghislain Hebert, Kevin Pollock.

Gólszerző: Brendan Gallagher (8) – Alex Galchenyuk (10), Lars Eller (5) 21:46; Lars Eller (6) – Alex Galchenyuk (11), P.K. Subban (14) PPG 36:14; Michael Bournival (5) – Raphael Diaz (7), Tomas Plekanec (7) PPG 39:04; Alex Galchenyuk (3) – Lars Eller (6), Brendan Gallagher (4) 50:37; ill. Pierre-Marc Bouchard (3) – John Tavares (12) PPG 27:23; Brock Nelson (2) – John Tavares (13), Frans Nielsen (10) PPG 44:10.

Kapusok: Price 24/26 – Poulin 27/31.

Kapura lövések: 31 – 26. Kiállítások: 8 perc – 20 perc. Emberelőny: 2/5 – 2/4. Ütközések: 18 – 15. Buli elhozatal: 34 – 31. Blokkolt lövés: 23 – 13.

A meccs három legjobbja: Alex Galchenyuk (MTL), Brendan Gallagher (MTL), Lars Eller (MTL).

Négy vesztes meccs után nyert a Canadiens, míg az Islanders ugyanolyan rossz szériánál tart, ami a kanadainak éppen véget ért. A Montréal fiatal sora szállította most a pontokat, Alex Galchenyuk és Lars Eller is góllal és két gólpasszal vette ki részét a sikerből. Ez volt a Montréal-edző Michel Terrien 250. NHL-sikere. A vendégek mentségére legyen mondva, hogy kevesebb, mint 24 óra alatt játszottak le két meccset. Két illusztris vendége is volt a meccsnek, ott volt a lelátón René Fasel IIHF-elnök és a korábbi kapuslegenda, Vlagyiszlav Tretyak is.

New Jersey Devils–Nashville Predators 5-0 (1-0, 2-0, 2-0)

Newark, Prudential Center, 12 964 néző, vezette: Brad Meier, Kyle Rehman.

Gólszerző: Jaromir Jagr (5) – Peter Harrold (1), Andy Greene (4) 01:30; Cam Janssen (2) – Ryan Carter (2), Marek Zidlicky (9) 22:54; Marek Zidlicky (2) – Eric Gelinas (4), Adam Henrique (2) PPG 28:37; Travis Zajac (2) – Jaromir Jagr (8), Dainius Zubrus (2) 52:57; Mattias Tedenby (1) – Andrei Loktionov (3), Steve Bernier (2) 59:16.

Kapusok: Brodeur 15/15 – Hutton 18/23.

A meccs három legjobbja: Jaromir Jagr (NJD), Martin Brodeur (NJD), Marek Zidlicky (NJD).

Megint két veterán játékosa vezette győzelemre a New Jerseyt, de az siker már sokkal meggyőzőbb volt, mint a legutóbbi. Martin Brodeur 123. meccsén nem kapott gólt, Jaromir Jagr pedig a nyolcadik hokis lett a liga történetében, aki elérte az 1700. pontot. A 41 éves cseh hokisnak 686 gólja és 1015 gólpassza van, a listán előtte a hetedik helyen az egykori pittsburgh-i csapattárs, Mario Lemieux áll 1723-mal. Jagr a meccs után elmondta, hogy akár 1900-nál is tartana már, ha nem húz le három szezont a KHL-ben.

New York Rangers–Florida Panthers 4-3 (1-1, 1-1, 2-1)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Greg Kimmerly, Mike Leggo.

Gólszerző: J.T. Miller (1) – Chris Kreider (6), Ryan McDonagh (6) 09:49; Derek Dorsett (2) – Brian Boyle (5), Michael Del Zotto (3) 33:58; Brad Richards (6) – Carl Hagelin (4) 40:46; Mats Zuccarello (2) – Brad Richards (9), Derek Stepan (9) PPG 46:16; ill. Aleksander Barkov (4) – Kris Versteeg (4), Tom Gilbert (3) PPG 19:33; Brian Campbell (1) – Tom Gilbert (4), Kris Versteeg (5) 31:20; Brian Campbell (2) – Tomas Fleischmann (9), Nick Bjugstad (3) 52:57

Kapusok: Lundqvist 24/27 – Thomas 25/29.

A meccs három legjobbja: Brad Richards (NYR), Brian Campbell (FLA), Mats Zuccarello (NYR).

Összekapta magát a Rangers, sorozatban háromszor nyert és a szezonban először került a összteljesítménye ötven százalék fölé. Floridán pedig az edzőváltás sem sokat segített eddig, már kilenc egymás utáni vereségnél tart. A Panthers a második harmad elején még vezetett, aztán három gólt kapott Tim Thomas, a harmadik harmadban 5 a 3 elleni hátrányban egyet. A floridai Brian Campbell idei első két gólját szerezte, az első volt a 400. pontja.

Chicago Blackhawks–Edmonton Oilers 5-4 (1-0, 1-2, 3-2)

Chicago, United Center, 21 185 néző, vezette: Ian Walsh, Brian Pochmara.

Gólszerző: Brandon Saad (4) – Brandon Pirri (4), Brent Seabrook (8) 18:23; Andrew Shaw (4) – Brandon Saad (6) 37:18; Bryan Bickell (5) – Michal Rozsival (3), Patrick Kane (7) 45:33; Marcus Kruger (2) – Ben Smith (3), Johnny Oduya (5) 51:44; Duncan Keith (1) – Brent Seabrook (9), Patrick Sharp (12) PPG 53:39; ill. Ryan Nugent-Hopkins (5) – David Perron (8), Philip Larsen (2) 20:54; Nail Jakupov (2) – Philip Larsen (3), Jordan Eberle (11) PPG 28:55; David Perron (4) – Taylor Hall (6), Philip Larsen (4) PPG 47:58; Jordan Eberle (4) – Nick Schultz (1), Taylor Hall (7) SHG 58:32.

Kapusok: Crawford 19/23 – Dubnyk 31/36.

A meccs három legjobbja: Brandon Saad (CHI), Duncan Keith (CHI), Philip Larsen (EDM).

Megküzdött a két pontért a bajnokcsapat, elsősorban azért, mert elég pocsékul védekezett. Mindez azért az Edmontonról is elmondható. Ilja Brizgalov még mindig nem védett az Oilersben, mivel április óta egyetlen meccse sem volt, úgy tűnik, egy rövid időre az AHL-be került, ahol visszanyeri állóképességét.

Winnipeg Jets–San Jose Sharks 5-4 (0-2, 3-1, 1-1, 0-0, 1-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Dave Jackson, Dan O'Halloran.

Gólszerző: Michael Frolik (4) – Matt Halischuk (3) 26:12; Dustin Byfuglien (1) – Grant Clitsome (3), Eric Tangradi (2) 28:38; Grant Clitsome (2) – Andrew Ladd (11), Bryan Little (6) 37:19; Andrew Ladd (5) – Bryan Little (7), Grant Clitsome (4) 58:17; Andrew Ladd (SO); ill. Dan Boyle (3) – Joe Pavelski (12), Patrick Marleau (8) PPG 14:04; Tomas Hertl (10) – Jason Demers (8), Scott Hannan (2) 15:20; Tommy Wingels (5) – Tomas Hertl (6), Justin Braun (2) 26:53; Dan Boyle (4) – Logan Couture (10), Joe Thornton (15) PPG 43:59.

Kapusok: Pavelec 30/34 – Niemi 42/46.

A meccs három legjobbja: Andrew Ladd (WPG), Grant Clitsome (WPG), Dan Boyle (SJS).

Szétlövésben, Andrew Ladd büntetőjével nyert a Winnipeg, amely 46 lövéssel fejezte be a meccset. A találkozó felénél még a San Jose 3-1-re vezetett, Ladd egyenlített az 59. percben, majd döntötte el.

Colorado Avalanche–Washington Capitals 4-1 (1-0, 1-1, 2-0)

Denver, Pepsi Center, 17 625 néző, vezette: Paul Devorski, Mike Hasenfratz.

Gólszerző: Patrick Bordeleau (2) – Cody McLeod (3), Marc-Andre Cliche (3) 02:50; Nick Holden (1) – Gabriel Landeskog (7), Paul Stastny (7) 36:16; PA Parenteau (6) – Matt Duchene (8), Erik Johnson (4) 48:12; Gabriel Landeskog (6) – Erik Johnson (5) 58:20; ill. Joel Ward (8) – Mihail Grabovszkij (10) 35:48.

Kapusok: Varlamov 33/34 – Holtby 33/37.

A meccs három legjobbja: Szemjon Varlamov (COL), Nick Holden (COL), Jan Hejda (COL).

Tovább zakatol a cél felé a Colorado, a Washingtont is elintézte, a barátnőjét összeverő Szemjon Varlamov már a 14. győzelmét érte el ebben a szezonban. A franchise történetének legjobb rajtja ez, a Quebec Nordiques 1994-ben 13-3-mal állt 16 meccs után, az új edzővel, Patrick Roy-val most 14-2 a mérleg. A Coloradónak még egy 5 a 3 elleni szituációt is sikerült kivédekezni.

Anaheim Ducks–Vancouver Canucks 3-1 (0-0, 2-1, 1-0)

Anaheim, Honda Center, 17 174 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Corey Perry (11) – Francois Beauchemin (5) 28:30; Nick Bonino (5) – Emerson Etem (3), Corey Perry (10) 39:09; Andrew Cogliano (5) – Devante Smith-Pelly (6) EN 59:39; ill. Tom Sestito (1) – Brad Richardson (5), Zack Kassian (1) 34:09.

Kapusok: Andersen 35/36 – Lack 20/22.

A meccs három legjobbja: Corey Perry (ANA), Hampus Lindholm (ANA), Frederik Andersen (ANA).

Az Anaheimet is nehéz lesz idén megállítani. A liga egyetlen hazai jégen veretlen csapata Corey Perry látványos góljával nyitotta a meccset, igaz mindez a második harmad kilencedik percében sikerült csak. A kapuban Frederik Andersen 35-ször védett jól, ő a klub történetének első kapusa, aki élete első hat meccsén győztes csapatban szerepelt. A Ducks úgy vezetett a második harmad végére 2-1-re, hogy a közben a kapura lövésekben a Vancouver 29-16-tal volt jobb. Az Anaheimnek 31 pontja van, ez a ligában a legjobb jelenleg.