Kilenc másodperc alatt fordított a Chicago

2013.11.24. 13:03

reimer.jpgEnnyi idő kellett a bajnoknak, hogy a Vancouver 1-0-s előnyét megfordítsa idegenben. Montréalban Tomas Plekanec levette a pályáról Sidney Crosbyt, a Canadiens a Washington után a Pittsburghöt is legyőzte. Utóbbi hét meccséből hatodszor nyert a Philadelphia. A Detroit továbbra is borzasztó hazai mérleggel bír, most az Ottawa tréfálta meg a Red Wingset. A torontói James Reimer a nap embere, aki 49-szer védett a Washington elleni meccsen. Egymás után hatodik idegenbeli meccsét is megnyerte a New York Rangers, utoljára október 24-én kapott ki vendégként. Először kapott ki rendes játékidőben, hazai jégen idén a Phoenix. A Colorado nem kapott gólt Los Angelesben, a találkozó egyetlen gólja a 63. percben esett. Minden más érdekes és fontos a hajtás alatt.

NHL 54. játéknap, 2013. november 23.

Boston Bruins–Carolina Hurricanes 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Marc Joannette, Mike Leggo.

Gólszerző: Zdeno Chara (4) – Milan Lucic (8), Torey Krug (8) 14:49 PPG; Reilly Smith (4) – Carl Södeberg (7), Matt Bratkowski (5) 33:31; David Krejci (4) – Jarome Iginla (9), Johnny Boychuk (4) 61:28; ill. Andrej Sekera (5) – Jeff Skinner (7), Eric Staal (9) 05:53 PPG; Patrick Dwyer (2) 51:10 SHG.

Kapusok: Chad Johnson 22/24 – Cam Ward 35/38.

Kapura lövések: 38 – 24. Kiállítások: 4 perc – 10 perc. Emberelőny: 1/5 – 1/2. Ütközések: 43 – 35. Buli elhozatal: 41 – 24. Blokkolt lövés: 11 – 13.

A meccs három legjobbja: David Krejci (BOS), Cam Ward (CAR), Reilly Smith (BOS).

Erre a meccsre az első sorba kerülő David Krejci döntötte el a meccset a hosszabbításban. A Boston legutóbbi meccsén a St. Louistól kapott ki szétlövésben, most nem várták meg, hogy a szerencse döntsön a két pontról és a 62. percben vége lett a találkozónak. A Bruins kapuját ezúttal a cserekapus Chad Johnson védte, negyedszer ebben az idényben. A Carolina-csatár Jeff Skinner 200. meccsét játszotta.

Winnipeg Jets–Minnesota Wild 2-3 (0-0, 1-0, 1-2, 0-0, 0-1)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Dan O'Rourke.

Gólszerző: Michael Frolik (6) – Matt Halischuk (4) 33:07; Matt Halischuk (2) – Michael Frolik (7), Mark Scheifele (5) 45:35; ill. Nino Niederreiter (5) – Marco Scandella (5), Zach Parise (11) 43:21, Zach Parise (11) – Mikko Koivu (16), Ryan Suter (15) 55:05; Charlie Coyle (SO).

Kapusok: Ondrej Pavelec 33/35 – Niklas Backström 37/39.

A meccs három legjobbja: Zach Parise (MIN), Matt Halischuk (WPG), Ryan Suter (MIN)

Túlóráztak Winnipegben is. Zach Parise a végén egyenlített, aztán Charlie Coyle a szétlövésben döntött. Nagyon sok, 74 kapura lövés volt a meccsen, Niklas Backström agyraázkódása után 37 védéssel tért vissza, Darcy Kuemper már úton volt Iowába, amikor szóltak neki, hogy Winnipeg felé vegye az irányt és kispadon kapott helyet. A Jets egymás után a negyedik meccsén maradt győzelem nélkül.

Toronto Maple Leafs–Washington Capitals 2-1 (0-0, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 473 néző, vezette: Dan O'Halloran, Francis Charron.

Gólszerző: David Clarkson (2) – Jake Gardiner (5), Nazem Kadri (10) PPG 30:08; Joffrey Lupul (SO); ill. Alekszandr Ovecskin (20) – Mike Green (12) 55:50.

Kapusok: James Reimer 49/50 – Braden Holtby 27/28

A meccs három legjobbja: James Reimer (TOR), Alekszandr Ovecskin (WSH), David Clarkson (TOR)

Shootout volt Torontóban is, itt Alekszander Ovecskin egyenlített az utolsó percekben. James Reimer viszont emberfeletti produkciót mutatott be, 65 perc alatt 49-szer védett jól. A Capitals ötvenszer nem lőtt kapura ebben az idényben, mégis vereség lett a vége. Reimer 0,947-es védéshatékonysága a legjobb eddig.

Montréal Canadiens–Pittsburgh Penguins 3-2 (0-0, 1-0, 2-2)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Chris Rooney, Paul Devorski.

Gólszerző: Max Pacioretty (6) 21:53; Tomas Plekanec (7) – Andrej Markov (12), P.K. Subban (17) 41:05; Max Pacioretty (7) – Raphael Diaz (8) 42:25; ill. James Neal (3) – Jevgenyij Malkin (21), Paul Martin (9) PPG 45:44; James Neal (4) – Jevgenyij Malkin (22) 57:07.

Kapusok: Carey Price 29/31 – Marc-Andre Fleury 28/29.

A meccs három legjobbja: Max Pacioretty (MTL), Tomas Plekanec (MTL), Carey Price (MTL).

A Montreal pénteken a Washingtont, szombaton a Montrealt győzte le, most Max Pacioretty villogott, aki két gólt is lőtt. Tomas Plekanec nagyszerűen állította meg Sidnye Crosbyt, aki négy lövésen túl most sokat nem tudott hozzátenni a Pens játékához, míg a cseh csatár még gólt is lőtt. A Canadiens harmadik meccse veretlen. Jevgenyij Malkin már 22 gólpassznál jár, ennyi van a San Jose-i Joe Thorntonnak is.

Detroit Red Wings–Ottawa Senators 2-4 (1-2, 0-0, 1-2)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Brian Pochmara, Jean Hebert.

Gólszerző: Darren Helm (4) – Tomas Tatar (4), Jakub Kindl (8) PPG 13:23; Pavel Dacjuk (12) – Niklas Kronwall (12), Henrik Zetterberg (17) PPG 41:08; ill. Clarke MacArthur (5) – Bobby Ryan (11), Patrick Wiercioch (7) 14:33; Chris Neil (4) – Cory Conacher (3), Zack Smith (2) 15:44; Bobby Ryan (11) – Erik Karlsson (16), Jason Spezza (10) PPG 43:51; Clarke MacArthur (6) – Patrick Wiercioch (8), Erik Karlsson (17) 55:58.

Kapusok: Jimmy Howard 25/29 – Robin Lehner 34/36.

A meccs három legjobbja: Clarke MacArthur (OTT), Robin Lehner (OTT), Bobby Ryan (OTT).

A Detroit csütörtökön legyőzte a Carolinát, ezzel megszakadt hosszú veretlenségi sorozata, most viszont megint vereség jött a Joe Louis Arenában. A Red Wings az idei 14 hazai meccsből csak négyet nyert meg, 10-et elveszített, igaz ebből hatszor legalább egy pontot szerzett. A meccs hőse a vendégkapus, Robin Lehner lett, aki 34-szer védett jól.

Philadelphia Flyers–New York Islanders 5-2 (0-0, 3-1, 2-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 829 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Kevin Pollock.

Gólszerző: Matt Read (7) – Sean Couturier (7), Steve Downie (12) 20:46; Wayne Simmonds (4) – Vincent Lecavalier (5), Erik Gustafsson (4) 21:45; Claude Giroux (3) – Wayne Simmonds (7), Jakub Voracek (8) PPG 23:48; Brayden Schenn (7) – Jakub Voracek (9), Claude Giroux (12) 52:21; Matt Read (8) EN 59:11; ill. John Tavares (10) – Thomas Vanek (8), Matt Donovan (4) 34:04; Eric Boulton (1) – Casey Cizikas (3) 42:39

Kapusok: Steven Mason 36/38 – Kevin Poulin 13/16, Anders Nilsson 12/13.

A meccs három legjobbja: Claude Giroux (PHI), Jakub Voracek (PHI), Wayne Simmonds (PHI).

Nagy formában a Philadelphia, legutóbb a Buffalót, most pedig a New York Islanders intézte el, a Flyers az utolsó hét meccséből hatot megnyert, és egyre feljebb jön, már ötödik a Metropolitan-divízióban. Az Islanders három egymás utáni vereséggel áll. A formába lendülő Thomas Vanek két gólt lőtt a csapat legutóbbi meccsén, most egy gólpasszra futotta. Ahogy az Islanders meccsein szokott, a csapat sokat, vagy többet lő kapura, mint az ellenfele, de valahogy a győzelmek kezdenek elmaradni. A vendégeknél Eric Boulton 73 meccs után először lőtt gólt. A Flyers a legutzóbbi 19 meccsből 16-odszor győzte le otthon New York-i riválisát.

St. Louis Blues–Dallas Stars 6-1 (2-1, 1-0, 3-0)

St. Louis, Scottrade Center, 18 037 néző, vezette: Greg Kimmerly, Wes McCauley.

Gólszerző: Vladimir Sobotka (4) – Alex Pietrangelo (13), T.J. Oshie (16) 01:39; Vlagyimir Taraszenko (8) – Jaden Schwartz (9) 11:02; David Backes (10) 26:56; Derek Roy (6) –  Alexander Steen (10), Kevin Shattenkirk (15) PPG 40:50; Chris Stewart (4) – Brenden Morrow (3), Jay Bouwmeester (16) 45:39; T.J. Oshie (4) – Alex Pietrangelo (14), Patrik Berglund (6) 51:02; ill. Brenden Dillon (4) – Rich Peverley (6), Jamie Benn (17) 10:53.

Kapusok: Brian Elliott 34/35 – Kari Lehtonen 13/18, Dan Ellis 6/7

A meccs három legjobbja: Brian Elliott (STL), Vladimir Sobotka (STL), Vlagyimir Taraszenko (STL).

Jól mehet annak a csapatnak, amelynek a cserekapusa is ilyen nagyszerűen véd, a Dallas hiába lőtt 35-ször kapura, Brian Elliott csak egy gólt kapott, miközben a Blues hattal válaszolt. A hazaiak edzője, Ken Hitchcock 621. győzelmét ünnepelte, amellyel már nyolcadik az örökrangsorban, Bryan Murrayt előzte meg, Ron Wilson van előtte 648-cal, Scotty Bowman vezet 1244-gyel. A Dallasban Cody Eakin 100. meccsét játszotta.

Nashville Predators–New York Rangers 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 127 néző, vezette: Ghislain Hebert, Tim Peel.

Gólszerző: Ryan McDonagh (5) – Dan Girardi (3), Mats Zuccarello (9) 33:13; Derek Stepan (5) – Mats Zuccarello (10) 47:45.

Kapusok: Marek Mazanec 32/34 – Cam Talbot 17/17

A meccs három legjobbja: Mats Zuccarello (NYR), Ryan McDonagh (NYR), Derek Stepan (NYR).

A New York Rangers csütörtökön Dallasban, vasárnap hajnalban pedig Nashville-ben nyert, ráadásul sorrendben hatodik idegenbeli meccsét nyerte meg. Itt is egy cserekapus parádézott, Cam Talbot 17 védéssel idén másodszor nem kapott gólt. A Rangers kapusa eddig hat meccsen védett az NHL-ben, mindet idén, és ebből ötször volt győztes csapat játékosa.

Phoenix Coyotes–Amaheim Ducks 2-4 (0-1, 1-3, 1-0)

Glendale, Jobong.com Arena, 13 490 néző, vezette: Gord Dwyer, Dave Jackson.

Gólszerző: Mike Ribeiro (7) – Derek Morris (7), Shane Doan (8) 27:27; Shane Doan (11) – Oliver Ekman-Larsson (13), Radim Vrbata (12) 44:20; ill. Dustin Penner (5) – Cam Fowler (11), Nick Bonino (9) PPG 11:11; Dustin Penner (6) – Ben Lovejoy (3) 28:03; Corey Perry (13) – Ryan Getzlaf (14) 31:01; Sami Vatanen (2) – Mathieu Perreault (10), Matt Beleskey (1) PPG 36:43.

Kapusok: Mike Smith 19/23, Thomas Greiss 4/4 – Jonas Hiller 42/44.

A meccs három legjobbja: Dustin Penner (ANA), Jonas Hiller (ANA), Shane Doan (PHX).

Tizenkét meccs után először kapott hazai jégen, rendes játékidőben a Phoenix. Eddig 9-0-2 volt a mérlege a Jobing.com Arenaban. Az Anaheim pénteken még egy hosszú csatában, büntetőkkel verte a Tampát, majd alig 24 órával később  már Arizonában nyert meg újabb meccset, Dustin Penner lett a meccs legjobbja két góljával. Pedig a Coyotes 44-szer lőtt kapura, de Jonas Hiller jó napot fogott ki. A Ducksban Corey Perry a 600. meccsét játszotta.

Vancouver Canucks–Chicago Blackhawks 1-2 (1-0, 0-0, 0-2)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Tom Kowal, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Ryan Kesler (10) – Jason Garrison (8), Daniel Sedin (13) PPG 18:33; ill. Andrew Shaw (5) – Patrick Kane (13), Duncan Keith (17) 44:40; Marcus Kruger (3) – Niklas Hjalmarsson (8), Johnny Oduya (6) 44:49.

Kapusok: Roberto Luongo 27/29 – Croey Crawford 36/37.

A meccs három legjobbja: Corey Crawford (CHI), Roberto Luongo (VAN), Duncan Keith (CHI).

Kilenc másodperc kellett a bajnoknak, hogy megnyerje a meccset. Ennyi idő alatt fordította meg a Chicago 0-1-ről a találkozót Vancouverben. A Blackhawks két nappal korábban Winnipegben nyert 6-3-ra, míg a Vancouver a Columbust verte pénteken 6-2-re. A emberelőny-rangsor 29. helyén Canucks előnyből szerezte egyetlen gólját.

Los Angeles Kings–Colorado Avalanche 0-1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-1)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Kelly Sutherland, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerző: Jamie McGinn (4) – John Mitchell (3), Jan Hejda (5) 62:32

Kapusok: Ben Scrivens 32/33 – Szemjon Varlamov 19/19.

A meccs három legjobbja: Szemjon Varlamov (COL), Jamie McGinn (COL), Ben Scrivens (LAK).

Egészen a 63. percig kellett várni a mindent eldöntő gólra. Szemjon Varlamov 12-edszer nem kapott gólt. Ráadásul az orosz kapus úgy védett zseniálisan, hogy egy nappal korábban a bíróságon volt jelenése, a barátnője megverésével vádolt orosz kapus ügye még mindig folyamatban van. A Colorado megint nagyszerűen védekezett, ezt mutatja, hogy a Kings csak 19-szer tudott kapura lőni, jelenleg 45 kapott gólja van, amely a Boston 43 gólja után a második legkevesebb a ligában. Az Avalanche története során még sosem állt 22 meccs után ilyen jó (17-5-0) mutatóval, de ez is csak a harmadik helyre elég a Central-divízióban a Chicago és a St. Louis mögött.

San Jose Sharks–New Jersey Devils 2-1 (2-0, 0-0, 0-1)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Steve Kozari, Brad Watson.

Gólszerző: Scott Hannan (3) – Joe Thornton (22), Brent Burns (5) 04:25; Tyler Kennedy (3) – Marty Havlat (2), Jason Demers (10) 14:47; ill. Patrik Elias (4) – Andy Greene (6), Eric Gelinas (6) PPG 48:10

Kapusok: Antti Niemi (SJS) – Martin Brodeur (NJD).

A meccs három legjobbja: Brent Burns (SJS), Antti Niemi (SJS), Martin Brodeur (NJD).

Az első harmadban lőtt két hazai gól a végéig elég volt. Pedig a San Jose jobb is volt, többet is lőtt kapura a meccsen, mint a New Jersey, mégis szoros lett a vége. A 22 gólpasszos Thornton az utolsó 10 meccsén a 11. pontját szerezte, 1142 pontja van karrierje során, ezzel az 50. helyen álló, korábbi Detroit-legendát, Nicklas Lidströmöt érte utol. A Devilsben Michael Ryder a 700. meccsét játszotta.