Vereség a franchise 1600. meccsén

2013.11.25. 10:45

ottawa_1.jpgNem sikerült a Senators jubileumi meccs, az Ottawát a Carolina győzte le, a Canesben Eric Staal és Cam Ward játszott nagyot. A Buffalo megbízott edzőjének még mindig nincs meg az első győzelme, Henrik Zetterbergnek viszont összejött a 700. pont, de még ezzel sincs bent az örökrangsor legjobb kétszázában.

NHL 55. játéknap, 2013. november 24.

Buffalo Sabres–Detroit Red Wings 1-3 (1-0, 0-1, 0-2)

Buffalo, First Niagara Center, 18 721 néző, vezette: Francis Charron, Mike Leggo.

Gólszerző: Cody Hodgson (8) – Drew Stafford (6) 07:47; ill. Darren Helm (5) – Daniel Alfredsson (12), Justin Abdelkader (6) 20:30; Johan Franzen (6) – Henrik Zetterberg (18), Niklas Kronwall (13) PPG 51:43; Daniel Alfredsson (4) – Johan Franzen (7) EN 59:11.

Kapusok: Ryan Miller 31/33 – Jonas Gustavsson 21/22.

Kapura lövések: 22 – 34. Kiállítások: 6 perc – 4 perc. Emberelőny: 0/2 – 1/3. Ütközések: 16 – 12. Buli elhozatal: 31 – 30. Blokkolt lövés: 19 – 11.

A meccs három legjobbja: Ryan Miller (BUF), Darren Helm (DET), Henrik Zetterberg (DET).

Megint jól kezdte a meccset a Buffalo, de megint vereség lett a vége, sorrendben már a negyedik. Henrik Zetterberg egy gólpasszal járult hozzá a győzelemhez, ezzel ért el pályafutása 700. pontjához. Ahhoz képest, hogy a Red Wings az elmúlt négy napon a harmadik meccsét játszotta, frissek voltak a detroitiak, 34-szer lőttek kapura. A Buffalo 13 hazai meccséből a tizenegyediket veszítette el. A Sabresnek annyira nem m egy, hogy Steve Ott még büntetőt is rontott a meccsen. Ted Nolan megbízott edző még mindig vár az első győzelemre.

Carolina Hurricanes–Ottawa Senators 4-1 (0-1, 3-0, 1-0)

Raleigh, PNC Arena, 13 657 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Rob Martell.

Gólszerző: Patrick Dwyer (3) – Jordan Staal (5), Justin Faulk (7) 23:10; Tuomo Ruutu (2) – Eric Staal (10) 26:09; Elias Lindholm (2) – Eric Staal (11), Justin Faulk (8) PPG 29:03; Eric Staal (6) – Manny Malhotra (2) EN 57:37; Jason Spezza (10) – Mika Zibanejad (3) 01:07

Kapusok: Cam Ward 35/36 – Robin Lehner 33/36.

A meccs három legjobbja: Eric Staal (CAR), Cam Ward (CAR), Justin Faulk (CAR).

Eric Staal és Cam Ward lenyomta a Senatorst. A nagyszerű csatárnak 2013. március 5-e óta nem volt hárompontos meccse, most gólt is ütött, egy asszisztot jegyzett. Cam Ward tíz meccs kihagyás után november 18-án tért vissza, azóta ez volt a harmadik meccse, de csak az első győztes. Ráadásul szenzációs védései voltak, 35 próbálkozást állított meg. Pedig ez egy jeles meccs volt az Ottawa történetében, ez volt a franchise 1600. meccse, a carolinai Jri Tulstynak pedig a 300. Eric Staal pedig már hat meccse pontszerző.