Pillanatok alatt vágott hármat a Dallas

2013.11.27. 11:57

dallas_1.jpgA Stars úgy győzte le az Anaheimet, hogy a harmadik harmadban 53 másodperc alatt ütött három gólt Szergej Goncsar 1200 meccsén. Még hétfőn történt, hogy Sidney Crosby hiába egyenlített 0,3 másodperccel a vége előtt, hosszabbításban kapott ki a Pittsburgh Bostonban. A Columbus Torontónak ütött hatot, a Tampa Bay a New York Rangersnek ötöt úgy, hogy egyik győztes sem kapott gólt, a Rangers hatmeccses idegenbeli győzelmi sorozata szakadt meg ezzel. A Winnipeg kapusa, Ondrej Pavelec pályafutása 100. győzelmét érte el. Másfél év után lőtt gólt as floridai Sean Bergenheim, a tampás Nyikita Kucserov pedig első meccsén, egy nappal azután, hogy felhívták az AHL-ből. A St. Louis-i Alexander Steen újabb két góljával már 19-nél tart. Minden más érdekes a hajtás alatt.

NHL 57. játéknap, 2013. november 26.

Dallas Stars–Anaheim Ducks 6-3 (0-1, 1-1, 5-1)

Dallas, American Airlines Center, 15 792 néző, vezette: Francis Charron, Wes McCauley.

Gólszerző: Antoine Roussel (3) – Vernon Fiddler (4), Ryan Garbutt (1) 33:13; Cody Eakin (6) – Erik Cole (6), Jordie Benn (5) 45:25; Stephane Robidas (4) – Rich Peverley (7), Ray Whitney (8) 45:50; Ryan Garbutt (3) – Trevor Daley (4) 46:18; Antoine Roussel (4) – Ryan Garbutt (2), Vernon Fiddler (5) 52:08; Alex Chiasson (7) – Erik Cole (7), Cody Eakin (8) EN 59:01; ill. Emerson Etem (6) – Daniel Winnik (7), Hampus Lindholm (6) 06:06; Nick Bonino (7) – Andrew Cogliano (5), Kyle Palmieri (4) 19:24; Dustin Penner (7) – Ryan Getzlaf (15), Corey Perry (13) PPG 53:25.

Kapusok: Dan Ellis 28/31 – Jonas Hiller 27/32.

Kapura lövések: 33 – 31. Kiállítások: 4 perc – 6 perc. Emberelőny: 0/3 – 1/2. Ütközések: 21 – 21. Buli elhozatal: 41 – 26. Blokkolt lövés: 18 – 10.

A meccs három legjobbja: Ryan Garbutt (DAL), Antloine Roussel (DAL), Vernon Fiddler (DAL).

A hétfő egyetlen meccsén csak úgy potyogtak a gólok aharmadik harmadban. Hat esett, ebből a Dallas hármat vállalt, ráadásul 53 másodperc alatt. Ez 2012 januárja óta a leggyorsabb tripla a ligában, akkor a Montrealnak 50 másodperc alatt ment ennyi a Winnipeg ellen 7-3-ra megnyert meccsen. Az Anaheim úgy kapott ki végül, hogy kétszer is vezetni tudott, a Stars október 24-e óta először nyert odahaza. A dallasi Szergej Goncsar 1200. meccsét játszotta, ezzel a harmadik orosz születésű hokis – Szergej Fjodorov és Alekszej Kovaljov után – aki elérte ezt a határt.

NHL 56. játéknap, 2013. november 25.

Boston Bruins–Pittsburgh Penguins 4-3 (2-0, 0-1, 1-2, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Rob Martell, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Loui Eriksson (5) – Carl Soderberg (8) 12:27; Reilly Smith (5) – Carl Soderberg (9), Loui Eriksson (7) PPG 15:43; Zdeno Chara (5) – David Krejci (14), Milan Lucic (9) 54:45; Torey Krug (7) – Brad Marchand (6), Loui Eriksson (8) 60:34; ill. James Neal (5) – Jussi Jokinen (7), Jevgenyij Malkin (23) 20:37; James Neal (6) – Jussi Jokinen (8), Matt Niskanen (10) 51:09; Sidney Crosby (13) – Chris Kunitz (11), James Neal (6) 59:59

Kapusok: Tuukka Rask 28/31 – Marc-Andre Fleury 20/24.

Kapura lövések: 24 – 31. Kiállítások: 2 perc – 2 perc. Emberelőny: 1/1 – 0/1. Ütközések: 28 – 35. Buli elhozatal: 32 – 31. Blokkolt lövés: 12 – 10 .

A meccs három legjobbja: Torey Krug (BOS), James Neal (PIT), Tuukka Rask (BOS).

Elképesztő végharját hozott a meccs. Sidney Crosby hiába egyenlített 0,3 másodperccel a dudaszó előtt, 34 másodperccel később, a hosszabbításban Torey Krug eldöntötte. A Bruinsnak közel két év után sikerült legyőzni a Penguinst. A vendégeknél James Neal két gólja mellett gólpasszt is adott.

Toronto Maple Leafs–Columbus Blue Jackets 0-6 (0-2, 0-2, 0-2)

Toronto, Air Canada Centre, 19 241 néző, vezette: Chris Lee, Brian Pochmara.

Gólszerző: Cam Atkinson (6) – Matt Calvert (1), Artyom Anyiszimov (4) 10:18; RJ Umberger (6) – Mark Letestu (7), Ryan Murray (3) 10:38; Jack Skille (1) – Mark Letestu (8) 23:07; Ryan Murray (3) – Ryan Johansen (8), James Wisniewski (15) PPG 26:25; Ryan Johansen (7) – Nick Foligno (6) 49:05; Ryan Johansen (8) – Nick Foligno (7), James Wisniewski (16) PPG 51:24.

Kapusok: James Reimer 15/21, Jonathan Bernier 1/1 – Szergej Bobrovszkij 18/18

A meccs három legjobbja: Ryan Johansen (CBJ), Szergej Bobrovszkij (CBJ), Ryan Murray (CBJ).

A Columbus alapposan elintézte a Torontót, Szergej Bobrovszkij, aki három napja hat gólt kapott a Vancouvertől, most hibátlanul védett, ez volt az idei első shutoutja, összesen az ötödik. Az első harmadban Cam Atkinson és RJ Umberger 20 másodperc alatt ütött két gólt. James Reimer, aki legutóbb 49 védéssel karriercsúcsot döntött, most a hatodik bekapott gól után lecserélték.

New Jersey Devils–Winnipeg Jets 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)

Newark, Prudential Center, 12 253 néző, vezette: Dean Morton, Dan O'Halloran.

Gólszerző: Patrik Elias (5) – Andy Greene (7), Steve Bernier (3) 50:44; ill. Mark Scheifele (2) – Michael Frolik (8), Dustin Byfuglien (14) 16:01; Evander Kane (7) – Olli Jokinen (10) 27:16; Devin Setoguchi (5) – Bryan Little (12), Dustin Byfuglien (15) EN 59:32

Kapusok: Martin Brodeur 19/21 – Ondrej Pavelec 25/26.

A meccs három legjobbja: Evander Kane (WPG), Ondrej Pavelec (WPG), Patrik Elias (NJD).

Ondrej Pavelec 25 védéssel ünnepelte pályafutása 100. győzelmét. A Jets 2012-es, elsőkörös draftosa, Jacoub Trouba 17 meccses kihagyás után tért vissza újra a jégre. A Winnipeg így éppen ötven százalékos rekorddal áll (11-11-4), ami éppen csoportja utolsó helyére elég.

Tampa Bay Lightning–New York Rangers 5-0 (2-0, 2-0, 1-0)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Ghislain Hebert, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Nyikita Kucserov (1) – Teddy Purcell (8), Eric Brewer (5) 02:12; Martin St. Louis (9) – Valtteri Filppula (8), Victor Hedman (8) 03:10; Martin St. Louis (10) – Valtteri Filppula (9), Andrej Sustr (5) 23:12; Teddy Purcell (6) 36:52; Teddy Purcell (7) – Martin St. Louis (14), Alex Killorn (10) 58:59

Kapusok: Ben Bishop 37/37 – Henrik Lundqvist 18/22, Cam Talbot 2/3.

A meccs három legjobbja: Martin St. Louis (TBL), Ben Bishop (TBL), Nyikita Kucserov (TBL).

Furcsa meccs volt ez, a New York szinte szérlőtte Ben Bishop kapuját, aki mind a 37 lövést megfogta, míg a másik oldalon könnyedén jöttek a gólok. Nyikita Kucserov egy nappal azután, hogy felhozták az AHL-ből, első meccsén egyből eredményes volt. A kedden 1000. meccsét játszó Martin St. Louis két gól ütött és egy gólpasszt adott. A New York hat idegenbeli győzelem után először kapott ki, ha ez is összejött volna, akkor az 1935-ös, és az 1978-as rekordját állította volna be.

Florida Panthers–Philadelphia Flyers 3-1 (0-0, 2-0, 1-1)

Sunrise, BB&T Center, 14 299 néző, vezette: Gord Dwyer, Tim Peel.

Gólszerző: Sean Bergenheim (1) – Jimmy Hayes (1), Dylan Olsen (1) 23:35; Sean Bergenheim (2) – Marcel Goc (3), Erik Gudbranson (3) PPG 33:59; Erik Gudbranson (1) – Scottie Upshall (8), Brad Boyes (4) 55:52; ill. Wayne Simmonds (5) – Scott Hartnell (3), Claude Giroux (13) PPG 47:06.

Kapusok: Tim Thomas 38/39 – Steve Mason 28/31.

A meccs három legjobbja: Sean Bergenheim (FLA), Tim Thomas (FLA), Erik Gudbranson (FLA).

Sean Bergenheim két gólt is ütött a Philadelphiának, pedig egyet is régen szerzett már, 2012. április 20-a óta nem sikerült egészen hétfőig. A Flyersnek jól ment az elmúlt meccseken, most azonban sima vereséget szenvedett.

St. Louis Blues–Minnesota Wild 3-0 (2-0, 0-0, 1-0)

St. Louis, Scottrade Center, 15 832 néző, vezette: Dave Jackson, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerző: Vladimir Sobotka (5) – Carlo Colaiacovo (1), Jaden Schwartz (10) 01:20; Alexander Steen (18) – Jay Bouwmeester (17), T.J. Oshie (17) 13:38; Alexander Steen (19) EN 58:38

Kapusok: Jaroslav Halak 22/22 – Niklas Backström 18/20.

A meccs három legjobbja: Jaroslav Halak (STL), Alexander Steen (STL), Jay Bouwmeester (STL).

Alexander Steen megint gólszerző formában, a Minnesota ellen kétszer is betalált, már 19 gólja van, eggyel marad el Alekszandr Ovecskin mögött. Jaroslav Halak huszonhetedszer nem kapott gólt pályafutásas során, a Blues egymás után hatodszor győzte le a Minnesotát. A St. Louis amúgy is nagy formában, utolsó 11 meccséből kilencedszer (9-1-1) nyert. A Wild mindössze 10 lövésre volt képes az első negyven percben.

Nashville Predators–Phoenix Coyotes 4-2 (3-0, 0-2, 1-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 15 728 néző, vezette: Greg Kimmerly, Wes McCauley.

Gólszerző: Nick Spaling (3) – Matt Cullen (7), Craig Smith (9) 01:02; Mike Fisher (4) – Colin Wilson (9), Eric Nystrom (2) 08:22; Gabriel Bourque (4) – Viktor Stalberg (3), David Legwand (15) 18:27; Shea Weber (7) EN 59:25; ill. Mikkel Boedker (5) – Antoine Vermette (6), Kyle Chipchura (4) 29:34; Tim Kennedy (1) – Martin Hanzal (13), Radim Vrbata (13) 33:00.

Kapusok: Marek Mazanec 29/31 – Mike Smith 25/28.

A meccs három legjobbja: Gabriel Bourque (NSH), Mike Fisher (NSH), Antoine Vermette (PHX).

A Nashville a jó első harmadának köszönheti a győzelmet, már a 62. másodpercben vezetett, húsz perc után már három gól volt az előnye. A végére feljött a Phoenix, 12-5-re nyert az utolsó harmad kapuralövéseit, de egy üres kapus gól 34,3 másodperccel a vége előtt végleg eldöntötte a találkozót.

Edmonton Oilers–Chicago Blackhawks 1-5 (0-2, 1-2, 0-1)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Dennis LaRue, Dan O'Rourke.

Gólszerző: Justin Schultz (3) – Ryan Nugent-Hopkins (14), Taylor Hall (11) 28:08; ill. Jonathan Toews (12) – Brandon Saad (9), Duncan Keith (18) SHG 05:14; Patrick Kane (13) – Andrew Shaw (8), Duncan Keith (19) PPG 08:06; Johnny Oduya (2) – Marcus Kruger (8), Brandon Bollig (4) 21:28; Andrew Shaw (6) – Jeremy Morin (3) 25:49; Andrew Shaw (7) – Nick Leddy (10), Brandon Saad (10) 58:02.

Kapusok: Devon Dubnyk 10/14, Ilja Brizgalov 12/13 – Corey Crawford 24/25.

A meccs három legjobbja: Duncan Keith (CHI), Jonathan Toews (CHI), Andrew Shaw (CHI).

A Chicago a leghosszann idei túráját járja, november 30-ig hét idegenbeli meccset játszik. Ez volt a negyedik találkozó és a harmadik győzelem, Patrick Sharp ütött két gólt. Az Edmontonban először védett Ilja Brizgalov.

Vancouver Canucks–Los Angeles Kings 2-3 (0-1, 1-0, 1-1, 0-1)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Steve Kozari.

Gólszerző: Christopher Tanev (1) – Chris Higgins (6), Dale Weise (4) 37:04; Henrik Sedin (7) – Daniel Sedin (14), Jason Garrison (9) PPG 46:59; ill. Kyle Clifford (2) – Linden Vey (5), Tyler Toffoli (5) 13:50; Mike Richards (6) – Jeff Carter (5), Dwight King (3) 57:06; Anze Kopitar (7) – Szlava Vojnov (8), Robyn Regehr (3) 60:48.

Kapusok: Roberto Luongo 19/22 – Ben Scrivens 37/39.

A meccs három legjobbja: Henrik Sedin (VAN), Mike Richards (LAK), Anze Kopitar (LAK).

A hosszabbításban dőlt el a meccs, de a második harmadban forrtak az indulatok, Zach Kasian, Tom Sestito, valamint Daniel Carcillo kapott tízperces büntetést, összesen 80 percet töltöttek a büntetőpadon a felek. A Canucks továbbra is nagyon pocsék, ha nem lő kettőnél több gólt, az eddigi 13 ilyen meccsből egyet sem sikerült megnyernie.