A Florida állította meg a Pittsburgh-öt

2014.01.21. 11:22

sanjose_1.jpgTizenhárom hazai meccses veretlenségi szériája szakadt meg Sidney Crosbyéknak, Scott Clemmensennek nem tudtak gólt lőni. Brad Marchand és Joe Pavelski szórja a gólokat. Előbbi két találatával nyert a Boston, utóbbi pedig a Calgarynak vágott kettőt. A bostoni utolsó négy, a San Jose-i utolsó három meccsén ütött 6-6 gólt. A New York Islanders visszavágott a Philadelphiának, a St. Louis magabiztosan nyert Detroitban. A Toronto öt győztes meccsnél tart, a nasville-i Roman Josi karriercsúcsot döntött. John Tortorella megfizetett agresszívításáért, az öltözőfolyosón igyekezett elégtételt venni, 15 meccset kénytelen kihagyni. A játéknap legérdekesebb pillanatai a hajtás alatt.

NHL 109. játéknap, 2014. január 20.

New York Islanders–Philadelphia Flyers 4-3 (0-0, 1-3, 2-0, 0-0, 1-0)

Uniondale, Nassau Coliseum, 16 048 néző, vezette: Justin St. Pierre, Dennis LaRue.

Gólszerzők

NYI: John Tavares (23) – Kyle Okposo (29), Thomas Vanek (26) PPG 29:26; Brock Nelson (8) – Josh Bailey (13), Cal Clutterbuck (3) 48:16; Kyle Okposo (20) – Frans Nielsen (23), Andrew MacDonald (20) PPG 57:02; Kyle Okposo (SO)

PHI: Matt Read (12) – Sean Couturier (15), Kimmo Timonen (15) SHG 21:26; Wayne Simmonds (17) – Scott Hartnell (18), Braydon Coburn (6) 31:30; Matt Read (13) – Mark Streit (18) 38:16.

Kapusok: Anders Nilsson 26/29 – Ray Emery 40/43.

Kapura lövések: 43 – 29. Kiállítások: 18 perc – 24 perc. Emberelőny: 2/6 – 0/3. Ütközések: 32 – 22. Buli elhozatal: 37 – 30. Blokkolt lövés: 12 – 22.

A meccs három legjobbja: Kyle Okposo (NYI), Matt Read (PHI), John Tavares (NYI).

Összekapta magát megint a New York Islanders, bár hiába dominált, a második harmadban kicsúszni látszott kezéből a meccs. Az utolsó harmadban jött az egyenlítés, ez Kyle Okposo érdeme volt, aki a büntetőjét is hibátlanul lőtte, ami meg a két pontot hozta meg az Islandersnek. Okposo emellett még egy gólpasszt is kiosztott. Az utolsó játékrészben 17-3 volt a kapura lövések aránya a New York-i klub javára. A hazai kapusnak, Anders Nilsonnak ez volt a második szétlövésben elért sikere.

Boston Bruins–Los Angeles Kings 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Chris Lee, Greg Kimmerly.

Gólszerzők

BOS: Brad Marchand (15) – Patrice Bergeron (19) SHG 12:07; Torey Krug (11) – David Krejci (29), Ryan Spooner (11) PPG 17:51; Brad Marchand (16) – Reilly Smith (21), Patrice Bergeron (20) 48:53

LAK: Willie Mitchell (1) – Mike Richards (26) 24:09; Jeff Carter (19) – Drew Doughty (20), Anze Kopitar (27) PPG 48:35

Kapusok: Chad Johnson 21/23 - Jonathan Quick 20/23.

A meccs három legjobbja: Brad Marchand (BOS), Patrice Bergeron (BOS), Mike Richards (LAK).

Brad Marchand két nagyszerű góljával, egy magas színvonalú meccsen nyert a Boston, amely így legyőzte a tavalyi főcsoportdöntőst. Marchand az elmúlt négy meccsén hat gólt ütött, 16 találatnál tart. A Bruins az első harmadban 2-0-ra ment el, de a 49. percben a Kings utolérte a riválisát, de jött Marchand és a győztes gólja.

Pittsburgh Penguins–Florida Panthers 1-5 (0-1, 0-1, 1-3)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 660 néző, vezette: Paul Devorski, Brian Pochmara.

Gólszerzők

PIT: Matt Niskanen (7) – Kris Letang (7), Jevgenyij Malkin (36) 45:11;

FLA: Drew Shore (2) – Scott Clemmensen (1) SHG 15:46; Drew Shore (3) – Jesse Winchester (5), Jonathan Huberdeau (12) 33:34; Dmitrij Kulikov (4) – Jesse Winchester (6), Marcel Goc (9) 41:17; Jonathan Huberdeau (8) – Nick Bjugstad (9) 53:50; Shawn Matthias (5) – Jesse Winchester (7), Mike Weaver (3) 54:02.

Kapusok: Marc-Andre Fleury 23/28 – Scott Clemmensen 35/36.

A meccs három legjobbja: Drew Shore (FLA), Scott Clemmensen (FLA), Jesse Winchester (FLA).

Oda a Pittsburgh káprázatos hazai mérlege, a Penguins 13 győzelem után először kapott ki a CONSOL Energyben, most ráadásul úgy, hogy esélyes sem votl a győzelemre. Nem azért, mintha a Florida lehokizta volna riválisát, csak egyszerűen ezen a meccsen Scott Clemmensen mindent védett, A fiatal center, Drew Shore pedig először lőtt két gólt egy meccsen. A Florida három előnyt védekezett ki a meccsen egymás után már 31-nél tart.

Detroit Red Wings–St. Louis Blues 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Darcy Burchell, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

DET: Gustav Nyquist (6) – Henrik Zetterberg (24), Riley Sheahan (4) PPG 19:33.

STL: Magnus Paajarvi (4) – Chris Stewart (10), Roman Polak (5) 11:13; Barret Jackman (3) – Alexander Steen (15) 21:01; Kevin Shattenkirk (7) – Alexander Steen (16), Derek Roy (23) PPG 22:21; Jay Bouwmeester (4) – Alex Pietrangelo (29), Ryan Reaves (4) 42:14.

Kapusok: Jimmy Howard 22/25, Petr Mrazek 13/14 – Jaroslav Halak 22/23.

A meccs három legjobbja: Alexander Steen (STL), Kevin Shattenkirk (STL), Jay Bouwmeester (STL).

Nem volt alaptalan azoknak a detroiti szurkolóknak az aggodalma, akik tarottak ettől a meccstől. Alexander Steen újra elkezdte gyűjtögetni a pontokat, igaz ez most gólpasszokban jelentkezett. A St. Louis minden tekintetben felülmúlta ellenfelét. A Red Wingsből Pavel Dacjuk, Johan Franzen, Daniel Alfredsson, Jonathan Ericsson, Joakim Andersson és Jonas Gustavsson is hiányzott.

Nashville Predators–Dallas Stars 4-1 (2-1, 1-0, 1-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 16 190 néző, vezette: Rob Martell, Wes McCauley.

Gólszerzők

NSH: Nick Spaling (8) – Roman Josi (14), David Legwand (27) 11:35; Shea Weber (13) – Eric Nystrom (3), Gabriel Bourque (11) 17:16; Roman Josi (6) – Paul Gaustad (4), Eric Nystrom (4) 39:28; Mike Fisher (13) – Colin Wilson (16), Patric Hornqvist (16) 43:46

DAL: Cody Eakin (11) – Rich Peverley (18), Ray Whitney (14) PPG 04:45.

Kapusok: Carter Hutton 35/36 – Kari Lehtonen 19/23.

A meccs három legjobbja: Roman Josi (NSH), Carter Hutton (NSH), Patric Hornqvist (NSH).

Ezúttal a védelem volt a klucsmomentuma ennek a meccsnek. A svájci Roman Josi gólt ütött és gólpasszt is adott, Carter Hutton pedig bravúrosan, 35-öt védett. A harmadik szezonját töltő Josi ezzel a meccsel új karriercsúcsot állított fel, 41 meccse, 6 gólja és 20 pontja van. Minden mutatója jobb, mint a korábbi két idényben. Ráadásul Josi négy egymás utáni meccsén mindig adott gólpasszt.

Phoenix Coyotes–Toronto Maple Leafs 2-4 (0-2, 0-1, 2-1)

Glendale, Jobbing.com Arena, 14 476 néző, vezette: Eric Furlatt, Mike Hasenfratz.

Gólszerzők

PHX: Mike Ribeiro (12) – Keith Yandle (27), Lauri Korpikoski (8) PPG 45:35; Antoine Vermette (14) – Lauri Korpikoski (9) SHG 54:59.

TOR: Jake Gardiner (4) – Nazem Kadri (19), Phil Kessel (26) 16:17; Phil Kessel (24) – Cody Franson (20) PPG 18:19; Carl Gunnarsson (1) – Dion Phaneuf (15), Carter Ashton (2) 25:10; Nazem Kadri (12) – Jake Gardiner (12), Morgan Rielly (13) PPG 54:10.

Kapusok: Mike Smith 25/29 – Jonathan Bernier 39/41.

A meccs három legjobbja: Jonathan Bernier (TOR), Phil Kessel (TOR), Jake Gardiner (TOR).

A Winter Classic után négy torontói vereség jött, aztán összekapta magát a Toronto és ez volt sorozatban az ötödik győzelme, ilyen sikeres szériára pedig 2007. január 27. és február 6. közötti időszak óta nem volt példa. Elsősorban Jonathan Bernier 39 védése kellett a sikerhez, továbbá Phil Kessel és Jake Gardiner 1+1-gye. A Phoenix meg csak magát okolhatja, számtalan helyzete volt, de csak két gól jött össze, a második is csak az 55. percben.

San Jose Sharks–Calgary Flames 3-2 (2-2, 1-0, 0-0)

San Jose, SAP Center, 17 562 néző, vezette: Marc Joannette, Dean Morton.

Gólszerzők

SJS: Joe Pavelski (26) – Justin Braun (10), Brent Burns (15) 12:22; Tommy Wingels (10) – Patrick Marleau (26), Brad Stuart (6) 12:43; Joe Pavelski (27) – Joe Thornton (47), Jason Demers (21) PPG 34:54.

CGY: Jiri Hudler (13) – TJ Brodie (12), Mark Giordano (15) 04:08; Kevin Westgarth (1) – Brian McGrattan (2), Kris Russell (13) 13:34.

Kapusok: Antti Niemi 21/23 – Karri Ramo 24/27.

A meccs három legjobbja: Joe Pavelski (SJS), Joe Thronton (SJS), Jiri Hudler (CGY).

Az utóbbi hetekben szinte kivétel nélkül minden meccsen Joe Pavelski és Joe Thornton neve ott szerepel a legjobbak között. Előbbi most két gólt lőtt, utóbbi pedig gólpasszt adott. Pavelski 27 találatával már a második a góllövőlistán, az utolsó három meccsén hattal gyarapította ezt. Ennél több gólja eddig egyetlen egyszer volt hétéves karrierje során, még 2012-ben, amikor 31-ig jutott, ez sem tűnik túl bonyolultnak űberelni. Thronton pedig már 47 gólpaszsnál jár, neki már volt egyszer – 2007-ben – egy 92 asszsisztos idénye is. A 34 éves csatár egyébként az 1171. pontját gyűjtötte be, ezzel lehagyta Bobby Hullt az örökrangsorban és 48. helyen áll.

Tizenöt napos eltiltást kapott John Tortorella, a Vancouver Canucks vezetőedzője. A szakember a szombati, Calgary elleni meccs első szünetében, a Flames-edzőt Bob Hartleyt próbálta felelősségre vonni, a meccs első pillanataiban kirobbant verekedés miatt. A haragot az robbantotta ki, hogy a Calgary a negyedik sorával, vagyis a kemény legényekkel kezdte a meccset, erre a Vancouver is az erős fiúkat küldte fel a jégre. A második másodpercben egymásnak is estek a felek. A bunyó után nyolcan kaptak végleges fegyelmit, 152 percnyi büntetést osztottak ki a bírók. Tortorella hat meccsen nem állhat a kispad mögött, Hartleynek pedig 25 ezer dollárt kell fizetnie.