A Calgary 1997 után nyert újra ötöt otthon

2014.02.02. 22:29

calgary_3.jpgAz NHL szombati játéknapján a Boston, a Philadelphia és a Dallas is lenullázta ellenfelét. A Toronto nyerte az Ontario-derbit, a Carolina pedig hetet vágott. A legutóbbi draft 1/1-ese, Nathan MacKinnon már 40 pontnál és 20 gólnál jár. Szombaton a torontói Phil Kessel, vasárnap pedig a detroiti Gustav Nyquist szerzett mesterhármast. A Calgary egymás után ötödik meccsét nyerte hazai jégen, ilyenre pedig emberemlékezet óta nem volt példa a kanadai városban. Zbynekl Michalek 83 meccs után ütött megint gólt, ráadásul volt csapatának. Vasárnap csak két meccset rendeztek, helyi idő szerint a kora délutáni órákban, hogy a Superbowl-ra mindenki a képernyők előtt, vagy éppen a helyszínen lehessen. Így most a két nap összefoglalója következik a hajtás alatt.

NHL 122. játéknap, 2014. február 2.

Washington Capitals–Detroit Red Wings 6-5 (3-1, 1-1, 1-2, 1-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Dean Morton, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

WSH: Jason Chimera (12) – Joel Ward (16), Connor Carrick (3) 04:43; Joel Ward (16) – Marcus Johansson (27), Jason Chimera (16) PPG 07:20; John Carlson (10) –Nicklas Backstrom (41), Martin Erat (21) PPG 16:05; Joel Ward (17) – Jason Chimera (17), Connor Carrick (4) 33:49; Troy Brouwer (11) 44:28; Alekszandr (39) – John Carlson (13), Nicklas Backstrom (42) PPG 62:37

DET: Gustav Nyquist (11) – Daniel Alfredsson (21), Niklas Kronwall (26) PPG 11:40; Tomas Tatar (13) – Riley Sheahan (7), Tomas Jurco (4) 33:30; Gustav Nyquist (12) – Henrik Zetterberg (29), Tomas Tatar (11) PPG 38:49; Gustav Nyquist (13) – Henrik Zetterberg (30), Niklas Kronwall (27) 40:42; Justin Abdelkader (6) – Gustav Nyquist (9), Henrik Zetterberg (31) 46:25.

Kapusok: Michael Neuwirth 25/30 – Jimmy Howard 22/28

Kapura lövések: 28 – 30. Kiállítások: 6 perc – 12 perc. Emberelőny: 3/6 – 2/3. Ütközések: 40 – 28. Buli elhozatal: 46 – 30. Blokkolt lövés: 18 – 11.

A meccs három legjobbja: Gustav Nyquist (DET), Joel Ward (WSH), Alekszandr Ovecskin (WSH)

Óriási meccsen, a hosszabbításban verte a Washington a Detroitot. Alekszander Ovecskin egy gólt lőtt, igaz a legfontosabbat. A hosszabbításban, emberelőnyben talált be a rangsort 39 góllal vezető csatár. A Detroiti Gustav Nyquist most négy pontot szerzett, mesterhármast lőtt, utolsó öt meccsén nyolc pontot hozott össze Franzen hiányában. Nyquistnek ez volt pályafutása első triplája. A washingtoni Joel Ward két gólt lőtt, gólpasszt is adott, 17 találata van az idényben, amely karriercsúcs-beállítás. Legutóbb 2009-ben jutott el eddig, még Nashville-játékosként.

Montréal Canadiens–Winnipeg Jets 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Wes McCauley, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerzők

MTL: Brian Gionta (10) –Tomas Plekanec (16), Andrej Markov (24) 37:06

WPG: Tobias Enstrom (6) – Chris Thorburn (8), Blake Wheeler (23) 29:13; Michael Frolik (12) – Andrew Ladd (27) 41:04

Kapusok: Carey Price 33/35 – Al Montoya 30/31

A meccs három legjobbja: Al Montoya (WPG), Dustin Byfuglien (WPG), Rene Bourque (MTL).

Michael Frolik góljával dőlt el a meccs a Winnipeg javára, a Predators az utolsó 10 meccséből a hetediket nyerte meg. A Canadiens folytatta csapnivaló emberelőny kihasználását, az utolsó 14 meccsen 44 lehetőségből csak négy gólt tudott szerezni.

NHL 121. játéknap, 2014. február 1.

Boston Bruins–Edmonton Oilers 4-0 (0-0, 1-0, 3-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Jean Hebert, Dave Jackson.

Gólszerzők

BOS: David Krejci (12) – Jarome Iginla (22), Milan Lucic (22) PPG 22:06; Dougie Hamilton (6) – Zdeno Chara (11), Carl Soderberg (20) 46:43; Carl Soderberg (8) – Chris Kelly (5), Matt Bartkowski (10) 53:05; Torey Krug (12) – Zdeno Chara (12), Jarome Iginla (23) PPG 55:42.

EDM: –

Kapusok: Chad Johnson 22/22 – Ben Scrivens 37/41

A meccs három legjobbja: David Krejci (BOS), Chad Johnson (BOS), Dougie Hamilton (BOS).

Chad Johnson karrierje második shutoutjával nyert a Boston az Edmonton ellen, a fiatal kapusnak ez volt még csak a negyedik kezdőmeccse ebben az idényben. Ben Scrivens legutóbb 59 lövés védésével ért el gólnélküli meccset, most 41-szer tesztelték, de ebből négy bement. Jarome Iginla és Zdeno Chara is két-két gólpasszt adott a meccsen.

Montréal Canadiens–Tampa Bay Lightning 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Francois St. Laurent, Don VanMassenhoven.

Gólszerzők

MTL: Daniel Brière (9) – Brian Gionta (18) 47:25.

TBL: Nate Thompson (4) – Victor Hedman (24), J.T. Brown (8) SHG 25:58; Nate Thompson (5) – Victor Hedman (25), Alex Killorn (19) 64:36.

Kapusok: Carey Price 34/36 – Ben Bishop 28/29.

A meccs három legjobbja: Tyler Johnson (TBL), Nate Thompson (TBL), Daniel Brière (MTL).

Ben Bishop megsérült a legutóbbi meccsen, de most mégis csapata rendelkezésére állt és győzelemre is vezette a Tampát, amely hosszabbításban harcolta ki a két pontot. Nate Thompson szerezte mindkét vendéggólt, az elsőt emberhátrányból, a mindent eldöntőt 24 másodperccel a meccs vége előtt.

Colorado Avalanche–Buffalo Sabres 7-1 (3-0, 2-1, 2-0)

Denver, Pepsi Center, 16 649 néző, vezette: Justin St. Pierre, Ian Walsh.

Gólszerzők

COL: Tyson Barrie (7) – Nathan MacKinnon (19) 07:37; Jamie McGinn (13) – Erik Johnson (15), Ryan O'Reilly (18) PPG 11:49; Gabriel Landeskog (15) – Nathan MacKinnon (20), PA Parenteau (17) 12:47; Marc-Andre Cliche (1) – Patrick Bordeleau (3), Jamie McGinn (9) 26:05; Nathan MacKinnon (20) – Erik Johnson (16), Semyon Varlamov (2) PPG 36:29; Gabriel Landeskog (16) – Erik Johnson (17) 47:36; Jamie McGinn (14) – Ryan O'Reilly (19), Matt Duchene (30) 50:07.

BUF: Matt D'Agostini (3) – Tyler Ennis (15), Christian Ehrhoff (20) PPG 31:45.

Kapusok: Szemjon Varlamov 27/28 – Ryan Miller 22/27, Jhonas Enroth 10/12.

A meccs három legjobbja: Nathan MacKinnon (COL), Gabriel Landeskog (COL), Marc-André Cliche (COL).

A Colorado nagyszerű meccsen verte a liga leggyengébb csapatát. Nathan MacKinnon három ponttal vette ki részét a gólparádéból, rajta kívül Jamie McGinn és Erik Johnson is így zárt. MacKinnon továbbra is nagyszerű formában, utolsó négy meccsén hét pontot hozott össze, három meccse gólszerző. A legjobb újoncmérleggel rendelkezik egyelőre, 54 meccsen 20 gólja és ugyanennyi gólpassza van. A kapus Szemjon Varlamovtól már második gólpasszát jegyezte ebben az idényben. A Colorado 2000 óta nem szerepel ilyen jól a bajnokságban, nem szaba elfelejteni, akkor bajnok is lett. A meccs legjobbjai közé kerülő Marc-André Cliche élete első gólját lőtte, a 26 éves center pedig idén már 48 meccsen lépett jégre, korábban öt gólpassza volt.

Los Angeles Kings–Philadelphia Flyers 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Ghislain Hebert, Mike Leggo.

Gólszerzők

LAK: –

PHI: Wayne Simmonds (18) – Vincent Lecavalier (10), Claude Giroux (35) 27:48; Claude Giroux (17) – Scott Hartnell (20), Wayne Simmonds (22) PPG .

Kapusok: Jonathan Quick 11/13 – Steve Mason 35/35.

A meccs három legjobbja: Steve Mason (PHI), Wayne Simmonds (PHI), Jarret Stoll (LAK).

Steve Mason utolsó három meccséből a másodikon nem kapott gólt, 35 védése volt. Wayne Simmonds pedig a 100. gólját szerezte. A Los Angelesben Robyn Regehr az 1000. meccsét játszotta és a liga történetének 98. védője lett, aki eljutott eddig mérföldkőiig.

Toronto Maple Leafs–Ottawa Senators 6-3 (0-1, 2-1, 4-1)

Toronto, Air Canada Center, 19 613 néző, vezette: Paul Devorski, Dan O'Halloran.

Gólszerzők

TOR: Phil Kessel (28) – James van Riemsdyk (22), Carl Gunnarsson (9) 33:01; Joffrey Lupul (17) – Nazem Kadri (25) 34:39; Phil Kessel (29) – Morgan Rielly (16), Cody Franson (23) PPG 47:34; Phil Kessel (30) – Tyler Bozak (18) 54:02; Tyler Bozak (11) – Phil Kessel (31), James van Riemsdyk (23) 58:37; Nazem Kadri (15) EN 59:31.

OTT: Chris Neil (7) – Jared Cowen (8), Eric Gryba (7) 19:07; Colin Greening (5) – Chris Neil (2) 26:46; Chris Neil (8) – Cody Ceci (5), Colin Greening (8) 49:06.

Kapusok: Jonathan Bernier 23/26 – Craig Anderson 30/35.

A meccs három legjobbja: Phil Kessel (TOR), Chris Neil (OTT), Tyler Bozak (TOR).

Phil Kessel mesterhármasával a Toronto nyerte a ontariói rangadót, a Maple Leafs nem mellesleg sorozatban a hatodik meccsét nyerte egymás után. A Senators kezdett jobban, a második harmad elején már 2-0-ra vezetett, innen fordított a Toronto, Kessel – aki már 30 gólnál jár, így Ovecskin mögött a második a góllövőlistán – gólpasszt is adott. A meccs játékvezetője, Paul Devorski is ünnepelt, 1500. meccsén fújt, az ötödik a bíró, aki eljutott eddig.

Columbus Blue Jackets–Florida Panthers 4-1 (2-0, 1-1, 1-0)

Columbus, Nationwide Arena, 16 762 néző, vezette: Gord Dwyer, Chris Lee.

Gólszerzők

CBJ: Boone Jenner (9) – Ryan Johansen (20), Nathan Horton (4) 15:33; Ryan Johansen (22) – Boone Jenner (7), Nathan Horton (5) 18:02; Nick Foligno (13) – Nyikita Nyikitin (12) 37:46; Mark Letestu (8) – Corey Tropp (8), Derek MacKenzie (7) 49:28.

FLA: Brad Boyes (15) – Brian Campbell (18), Scottie Upshall (16) 27:41.

Kapusok: Szergej Bobrovszkij 35/36 – Tim Thomas 26/30.

A meccs három legjobbja: Szergej Bobrovszkij (CBJ), Ryan Johansen (CBJ), Boone Jenner (CBJ).

Szergej Bobrovszkij megint csapata legjobbja lett, az orosz kapus 35-ször védett, a Blue Jackets megint nyerni tudott a téli olimpia előtti utolsó hazai meccsén. Ryan Johansen már a 22. gólját szerezte az idényben, gólpassza is volt, ahogy Boone Jennernek is.

St. Louis Blues–Nashville Predators 4-3 (1-0, 1-1, 1-2, 0-0, 1-0)

St. Louis, Scottrade Center, 19 358 néző, vezette: Rob Martell, Tim Peel.

Gólszerzők

STL: Jaden Schwartz (17) – Chris Stewart (11), Vlagyimir Taraszenko (15) PPG 09:11; David Backes (19) – Jay Bouwmeester (27), Derek Roy (25) 23:31; Vlagyimir Taraszenko (18) – Alex Pietrangelo (32), Brian Elliott (2) 47:49; Vlagyimir Taraszenko (SO).

NSH: Paul Gaustad (8) 36:48; Mike Fisher (15) – Patric Hornqvist (19), Eric Nystrom (5) 43:25; Roman Josi (8) – David Legwand (29), Craig Smith (18) 47:33.

Kapusok: Brian Elliott 28/31 – Carter Hutton 31/34.

A meccs három legjobbja: Vlagyimir Taraszenko (STL), Jaden Schwartz (STL), Derek Roy (STL).

Vlagyimir Taraszenko gólt ütött a rendes játékidőben, gólpasszt is adott, majd a szétlövés az orosz büntetőjével dőlt el. A Nashville 0-2-ről fordította meg a meccset, Roman Josi utolsó 10 meccsén a 11. pontját szerezte. A harmadik vendéggól után azonban 16 másodperccel jött Taraszenko és egyenlített.

Phoenix Coyotes–Pittsburgh Penguins 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)

Glendale, Jobing.com, 17 362 néző, vezette: Brad Watson, Greg Kimmerly.

Gólszerzők

PHX: Mike Ribeiro (14) – David Schlemko (6), Antoine Vermette (14) 12:42; Zbynek Michalek (1) – Oliver Ekman-Larsson (21), Mike Ribeiro (25) 30:50; Radim Vrbata (13) – Martin Hanzal (22) 44:13.

PHI: Jevgenyij Malkin (16) – James Neal (24), Jussi Jokinen (24) 35:51.

Kapusok: Mike Smith 23/24 – Marc-Andre Fleury 27/30.

A meccs három legjobbja: Mike Smith (PHX), Mike Ribeiro (PHX), Zbynek Michalek (PHX).

Korábbi csapatának lőtt gólt Zbynek Michalek, ráadásul ez 83 meccs után sikerült újra a védőnek, 2012. március 5-e után először volt eredményes. Mike Ribeiro két pontot tett hozzá a Phoenix nagyszerű sikeréhez, az erős Pittsburgh-öt legyőzni így is bravúr volt. Ennél több néző csak egyszer volt a szezonban a Jobing-com Arenaban. Idáig 12 olyan meccse volt a Pensnek, amikor Sidney Crosby nem szerzett pontot, ebből csak kettőt tudott megnyerni.

Calgary Flames–Minnesota Wild 4-3 (1-0, 1-1, 1-2, 1-0)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Francis Charron, Tom Kowal.

Gólszerzők

CGY: TJ Galiardi (2) – Kevin Westgarth (1), Chris Butler (7) 12:36; Dennis Wideman (3) – Chris Butler (8), TJ Galiardi (9) 38:24; Mikael Backlund (12) – Mark Giordano (18), Lee Stempniak (15) SHG 41:00; Mikael Backlund (13) – Sean Monahan (8), Mark Giordano (19) 62:25.

MIN: Matt Cooke (9) SHG 34:03; Dany Heatley (10) – Mikael Granlund (23), Zach Parise (17) PPG 50:31; Keith Ballard (2) – Kyle Brodziak (13), Dany Heatley (12) 55:55.

Kapusok: Karri Ramo 6/6, Reto Berra 14/17 – Darcy Kuemper 28/32.

A meccs három legjobbja: Mark Giordano (CGY), Mikael Backlund (CGY), T.J. Galiardi (CGY).

Sorrendben az ötödik hazai meccsét nyerte meg a Calgary és a továbbjutástól igencsak távol álló kanadai csapatnak 1997 óta nem volt ilyen jó sorozata, öt meccset is 2012. márciusa óta nem sikerült nyernie. Mikael Backlund most két gólt ütött, az elmúlt négy meccse mindegyikén két ponttal zárt. A meccsen két emberhátrányos gól is esett, mindkét oldalon egy-egy. A Flames amúgy már nyolc ilyen gólnál tart az idényben, amely a Carolina kilenc találata mögött a második legtöbb az idei szezonban.

Anaheim Ducks–Dallas Stars 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

Anaheim, Honda Center, 17 174 néző, vezette: Kyle Rehman, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

ANA: –

DAL: Trevor Daley (4) – Cody Eakin (15), Rich Peverley (19) 25:03; Jamie Benn (22) – Tyler Seguin (30) EN 39:31.

Kapusok: Jonas Hiller 25/26 – Dan Ellis 26/26.

A meccs három legjobbja: Dan Ellis (DAL), Jonas Hiller (ANA), Trevor Daley (DAL).

Harmadszor kapott ki rendes játékidőben, hazai jégen az Anaheim, ráadásul most gólt sem sikerült szerezni, így Dan Ellis pályafutása 14. shutoutját regisztrálhatta. Ellis 2011 és 2012 között a Ducks cserekapusa volt, most 26-szor védett az egykori játszótársak ellen. Hiller is megérdemel minden dicséretet, a svájcin múlott, hogy csak kettő lett a különbség a végére. Jamie Benn öt egymás utáni meccsen gólszerző már a Dallasban.

San Jose Sharks–Chicago Blackhawks 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 1-0)

San Jose, SAP Center, 18 562 néző, vezette: Dennis LaRue, Brad Meier.

Gólszerzők

SJS: Joe Pavelski (29) – Scott Hannan (6) SHG 46:10; Patrick Marleau (SO

CHI: Brandon Saad (18) – Kris Versteeg (18), Marian Hossa (24) PPG 47:13.

Kapusok: Antti Niemi 29/30 – Corey Crawford 38/39

A meccs három legjobbja: Antti Niemi (SJS), Corey Crawford (CHI), Joe Pavelski (SJS).

A két kapus mellett a hazaiak csatára, Joe Pavelski került a legjobbak közé, a Sharks szétlövésben győzte le a bajnokcsapatot. Patrick Marleau érdeme a győztes büntető. A San Jose három vesztes meccs után nyert. Pavelski amúgy emberhátrányból lőtt szép gólt.