A Flyers az utolsó húsz percben gálázott

2014.02.04. 15:07

flyers_1.jpgA Los Angeles–Chicago meccsen az olimpikonok szórták a pontokat, ami pár nappal a szocsi nyitány előtt jó jel. A Philadelphia az utolsó harmadban hagyta állva a San Jose, 14 év után nyert a kaliforniai városban. A Buffalo megint hét meccse nyeretlen otthon, a Pittsburgh és a Colorado is hosszabbításban nyert. Az egyre izmosabb Columbus is nyerni tudott a sokáig hibátlan hazai mérleggel rendelkező Anaheim otthonában.

NHL 123. játéknap, 2014. február 3.

Buffalo Sabres–Edmonton Oilers 2-3 (2-1, 0-1, 0-1)

Buffalo, First Niagara Center, 18 531 néző, vezette: Gord Dwyer, Eric Furlatt.

Gólszerzők

BUF: Steve Ott (9) – Tyler Myers (10), Cody Hodgson (16) PPG 08:04; Drew Stafford (8) – Zemgus Girgensons (12), Mike Weber (3) SHG 19:04.

EDM: Jeff Petry (4) – Nail Jakupov (11), David Perron (18) 00:32; Justin Schultz (8) – David Perron (19), Andrew Ference (9) 36:45; Matt Hendricks (4) – Boyd Gordon (10), Martin Marincin (2) SHG 40:57.

Kapusok: Jhonas Enroth 25/28 – Ilja Brizgalov 42/44.

Kapura lövések: 44 – 28. Kiállítások: 12 perc – 14 perc. Emberelőny: 1/6 – 0/5. Ütközések: 29 – 15. Buli elhozatal: 41 – 29. Blokkolt lövés: 7 – 13.

A meccs három legjobbja: Matt Hendrick (EDM), Drew Stafford (BUF), Ilja Brizgalov (EDM).

A harmadik harmad 57. másodpercében esett jelentette a győztes találatot Buffalóban, Matt Hendricks-nek ez volt még csak a szezonbeli negyedik. Az Edmonton 1-2-ről fordította meg a meccset, a Sabres most megint egy hosszú nyeretlenségi sorozatnál tart, ami már hét meccse tart. Pedig elől mindent megpróbálta, 44 kapura lövésből azonban csak két gól esett.

Pittsburgh Penguins–Ottawa Senators 2-1 (1-1, 0-0, 0-0, 1-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 579 néző, vezette: Chris Lee, Rob Martell.

Gólszerzők

PIT: Brian Gibbons (3) – Olli Maatta (16), Jussi Jokinen (25) PPG 16:23; James Neal (18) – Robert Bortuzzo (5), Jevgenyij Malkin (39) 61:55.

OTT: Stephane Da Costa (3) – Cory Conacher (14), Erik Condra (7) 14:05

Kapusok: Marc-Andre Fleury 24/25 – Craig Anderson 46/48.

A meccs három legjobbja: James Neal (PIT), Craig Anderson (OTT), Brian Gibbons (PIT).

A Pittbsurgh megállíthatalanul száguld a playoff felé. Kedd hajnalban a 80. pontját szerezte meg, ezzel csoportjában már 17-tel előzi a második New York Rangers, az egész keleti konferenciát figyelembe véve pedig hét pont előnnyel vezet. Sidney Crosby most már második meccse nem szerzett pontot és öt meccse góltalan, így is nyert a csapata, James Neal a 18. gólja a hosszabbításban esett. A Penguins amúgy elképesztő fölényben volt, ami a kapura lövéseket illeti.

Detroit Red Wings–Vancouver Canuncks 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Mike Leggo, Tim Peel.

Gólszerzők

DET: Justin Abdelkader (7) – Henrik Zetterberg (32), Gustav Nyquist (10) 21:08; Justin Abdelkader (8) – Niklas Kronwall (28) PPG 59:44.

VAN: –

Kapusok: Jonas Gustavsson 8/8, Jimmy Howard 16/16 – Edie Lack 28/29.

A meccs három legjobbja: Henrik Zetterberg (DET), Eddie Lack (VAN), Kyle Quincey (DET).

Rossz hazai szériáján javított újabbat a Detroit, ezzel most már az otthoni mérlege elérte az ötven százalékot. Két kapussal 2001. október 27-e óta először végzett nullára a Detroit. Jonas Gustavsson kezdte a meccset, de aztán sérülés miatt le kellett cserélni, Jimmy Howard is hibátlanul folytatta.

New Jersey Devils–Colorado Avalanche 1-2 (1-0, 0-0, 0-1, 0-1)

Newark, Prudential Center, 14 213 néző, vezette: Jean Hebert, Kevin Pollock.

Gólszerzők

NJD: Ryan Carter (5) – Steve Bernier (7), Stephen Gionta (5) 18:25

COL: PA Parenteau (10) – Tyson Barrie (12), Gabriel Landeskog (28) 58:13; Ryan O'Reilly (21) – Matt Duchene (31), Nathan MacKinnon (21) PPG 60:28.

Kapusok: Corey Schneider 23/25 – Jean-Sebastien Giguere 27/28.

A meccs három legjobbja: Ryan O'Reilly (COL), PA Paranteau (COL), Jean-Sebastien Giguere (COL).

Most csak gólpasszra futotta Nathan MacKinnontól, de ezzel együtt is öt meccse pontszerző a legutóbbi draft első választottja. A New Jersey gyakorlatilagg végig vezetett, 1:57-tel a vége előtt kapta az egynelítő gólt, majd a hosszabbítás 28. másodpercében a másodikat.

Anaheim Ducks–Columbus Blue Jackets 2-4 (0-1, 0-1, 2-2)

Anaheim, Honda Center, 14 044 néző, vezette: Brad Meier, Justin St. Pierre.

Gólszerzők

ANA: Mathieu Perreault (11) – Patrick Maroon (9), Teemu Selanne (13) 45:45; Ryan Getzlaf (27) – Hampus Lindholm (14), Dustin Penner (16) 56:41.

CBJ: Ryan Johansen (23) – Nathan Horton (6), Boone Jenner (8) 11:10; RJ Umberger (15) – James Wisniewski (29), Mark Letestu (17) PPG 36:43; Nick Foligno (14) – RJ Umberger (15), Artyom Anyisimov (13) 48:48; Nick Foligno (15) – Cam Atkinson (15), Fjodor Tyutin (20) PPG 53:07.

Kapusok: Frederik Andersen 29/33 – Szergej Bobrovszkij 34/36.

A meccs három legjobbja: Szergej Bobrovszkij (CBJ), Nick Foligno (CBJ), Ben Lobvejoy (ANA).

Most már azért egyre sűrűbben kap ki otthon az Anaheim is, a Columbus pedig megint bizonyította, egyáltalán nem lehetetlen küldetés a playoff idén. A Blue Jackets most a harmadik a Metropolitanban, utolsó tíz meccséből a hetediket nyerte meg, január 6-a óta 11-0-3 a mutatója. Szergej Bobrovszkij megint zseniálisan védett, a meccs embere lett, míg Nick Foligno kétszer is betalált. Ryan Johansen harmadik meccse gól szerző, már 23 találatnál tart a 21 éves hokis.

Los Angeles Kings–Chicago Blackhawks 3-5 (1-2, 1-1, 1-2)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Greg Kimmerly, Brian Pochmara.

Gólszerzők

LAK: Drew Doughty (8) – Szlava Vojnov (19), Anze Kopitar (28) PPG 09:52; Anze Kopitar (17) – Jeff Carter (15), Tyler Toffoli (9) 26:30; Tyler Toffoli (10) – Jeff Carter (16), Anze Kopitar (29) 51:42

CHI: Patrick Kane (26) – Jonathan Toews (35), Patrick Sharp (28) PPG 01:02; Bryan Bickell (8) – Patrick Kane (36), Andrew Shaw (12) 08:44; Marcus Kruger (6) – Nick Leddy (17), Ben Smith (10) 33:51; Nick Leddy (6) – Marian Hossa (25), Kris Versteeg (19) 47:01; Patrick Kane (27) – Patrick Sharp (29), Jonathan Toews (36) 51:09.

Kapusok: Jonathan Quick 25/30 – Corey Crawford 31/34.

A meccs három legjobbja: Patrick Kane (CHI), Anze Kopitar (LAK), Nick Leddy (CHI).

A nap rangadóján a bajnok legyőzte a Los Angeles, Patrick Kane két góljával, az amerikai olimpikon három ponttal zárt, ami így néhány nappal a szocsi olimpia előtt feltétlen biztató. A fiatal csatárnak december 28-a óta nem volt hárompontos meccse. A többi olimpikonnak is jól ment, a kanadai Patrick Sharp és Jonathan Toews is két-két asszisztal zárt, míg a szlovén Anze Kopitar három pontig jutott. A Chicagónak már csak három pont a hátrány a nyugati első Anaheimmel szemben.

San Jose Sharks–Philadelphia Flyers 2-5 (2-1, 0-0, 0-4)

San Jose, SAP Center, 17 562 néző, vezette: Ghislain Hebert, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

SJS: Matt Nieto (5) – Tommy Wingels (18), Matt Irwin (14) PPG 07:33; Matt Nieto (6) – Brent Burns (16), Joe Thornton (48) 12:32.

PHI: Mark Streit (7) – Claude Giroux (36), Scott Hartnell (21) PPG 04:23; Matt Read (15) – Steve Downie (18), Sean Couturier (17) 41:11; Michael Raffl (6) – Erik Gustafsson (8), Adam Hall (2) 42:29; Claude Giroux (18) 43:56; Jakub Voracek (15) – Claude Giroux (37), Scott Hartnell (22) 57:44

Kapusok: Antti Niemi 19/23, Alex Stalock 4/5 – Steve Mason

A meccs három legjobbja: Claude Giroux (PHI), Matt Nieto (SJS), Sean Couturier (PHI).

Az a csapat, amely négy gólt szerez az utolsó hamradban meg is érdemli a győzelmet. Most ez a Philadelphiának sikerült San joseban, ahol 2000 óta képtelen volt nyerni. Claude Giroux gólja mellett két gólpasszt is adott. A Flyers 11 vereség és két hosszabbításos meccs után tudott nyerni. A hazaiak egyetlen öröme az lehet, hogy a 21 éves újoncuk Matt Nieto két szép gólt szerzett, ezzel hatra növelve találatainak számát.