Buffalói győzelemmel folytatódott

2014.02.26. 09:02

buffalo_2.jpgIsmét bedobták a korongot a tengerentúlon, egy elhalasztott meccsel folytatódott az NHL alapszakasza. A januárról áttett meccsen a Buffalo 3-2-re győzte le a Carolinát. Christian Ehrhoff volt a meccs hőse, aki kétszer is betalált, a kapura lövések azonban a Carolina fölényét hozták, e Ryan Miller (a képen), aki az olimpiát is megjárta, remekül védett. A Buffalo nyolc hazai vereség után először tudott nyerni. Szerdán úkabb négy meccsel folytatódik majd az alapszakasz.

NHL 129. játéknap, 2014. február 25.

Buffalo Sabres–Carolina Hurricanes 3-2 (0-0, 1-1, 2-1)

Buffalo, First Niagara Center, 18 719 néző, vezette: Dennis LaRue, Jean Hebert.

Gólszerzők

BUF: Christian Ehrhoff (5) – Drew Stafford (13), Ryan Miller (1) PPG 25:54; Tyler Ennis (14) – Matt Moulson (19), Drew Stafford (14) 52:13; Christian Ehrhoff (6) – Ryan Miller (2) 59:16.

CAR: Eric Staal (15) – Justin Faulk (20) 36:52; Alekszandr Szjomin (15) – Andrej Sekera (24) 56:00.

Kapusok: Ryan Miller 36/38 – Cam Ward 15/18.

Kapura lövések: 18 – 38. Kiállítások: 6 perc – 10 perc. Emberelőny: 1/3 – 0/5. Ütközések: 24 – 8. Buli elhozatal: 29 – 38. Blokkolt lövés: 17 – 6.

A meccs három legjobbja: Ryan Miller (BUF), Christian Ehrhoff (BUF), Tyler Ennis (BUF).

Negyvennégy másodperccel a vége előtt dőlt el a meccs, Ehrhoff ekkor szerezte a második, a Sabres győztes gólját. A 38 lövésig jutó Carolina első 20 próbálkozását fogta Miller, aztán Eric Staal és Alekszandr Szjomin is betalált. A Sabres rendes játékidőben 2011. november 18. óta először verte a Canest. Könnyen lehet, hogy Miller utolsó meccseinek egyike volt ez a Buffalóban. Egyre hangosabbak azok a hírek, miszerint a március 5-i, kereskedési határidő előtt még eladnák a kapust.