Peverley gyógyulásáért is harcolt a Dallas

2014.03.12. 12:08

dallas2.jpgJamie Benn győztes gólját Rich Peverley gyógyulásának ajánlotta, a Dallas idegenben verte a St. Louist, amely így is franchise-rekordot döntött. Sidney Corsby két nap alatt kétszer intézte el a Washingtont, amely most már nyolc meccse képtelen legyőzni a Penguinst. Hátrányból fordított a Columbus és a Nashville is. Jaromir Jágr már 124 győztes gólnál, Matt Cooke pedig 1000 meccsnél tart. A Phoenix floridai túrája második meccsét is megnyerte, megint Radim Vrbata tolta a Coyotes szekerét. Ez volt az NHL legutóbbi játéknapja,

jagr_10.jpgEgy remekül összerakott Columbus 0-1-ről fordítva győzte le simán a Detroitot. A meccs a harmadik harmad közepén dőlt el, az újonc Boone Jenner és Brandon Dubinsky 40 másodperc alatt vágott két gólt, miközben Szergej Bobrovszkijnak szinte nem lehetett gólt lőni, az orosz 39 lövést fogott meg. Érdemes Nick Foligno gólját is megnézni, a jégen hasalva kotorta az üresen maradt kapuba. A Blue Jackets ezzel két ponttal megelőzte a Detroit, amely így nem áll most továbbjutásras. 71 pontja van, ahogy a New Jerseynek is, amely Martin Brodeur szenzácisó védéseivel, Jaromir Jágr újabb két pontjával és győztes góljával verte a Philadelphiát. A cseh hokis 702., a győztesekből pediga 124. gólja volt ez.

Több, mint három éve vár erre a sikerre a Carolina, 2011. január 20-a óta most először verte a New York Rangers, a két csapat gólkülönbsége 40-19 volt a meccs előtt, az utolsó tíz találkozón. A Buffalo is 1-0-ra vezetett, de a Nashville utána négy gólt ütött is simán fordított, Shea Weber, Craig Smith és Nick Spalling is 1+1-gyel zárta a meccset. Két nap alatt kétszer kalapálta el a Pittsburgh a Washingtont, megint Sidney Crosby volt a nyerőember, újabb gólt ütött, a Penguins nyolc meccs óta veretlen a Capitalsszal szemben. Jól folytatódott a Phoenix floridai kalandja, és Radim Vrbata megint győzelemre vezette a Coyotes-t. Hétfőn a Tampa ellen a büntetőjével nyertek, most a Panthers ellen két gólpasszt is adott, gólja is volt. A hazaiakon Roberto Luongo sem tudott segítnei.

sanjose_2.jpgHeroikus győzelmet aratott a Dallas, amely St. Louis-i sikerét Rich Peverley gyógyulásának ajánlotta. A Stars hosszabbításban, Jamie Benn idei 26. góljával győzőtt. Bluesnek egy nagyszerű sorozata azért tovább él, 20 meccsen át mindig pontszerző volt (18-0-2) csoportellenfeleivel szemben, amely franchise rekord. Jay Bouwmeester egymás után a 700. meccsét játszotta és ez aktív játékosok közül a leghosszabb az összes major sportot is figyelembe véve. Rich Peverleyről pedig annyi a jó hír, hogy nincs újabb hír. Egyelőre lábadozik.0-3 után egészen a győztes szétlövésig menetelt az Edmonton, pedig a Minnesota az első negyedórában, alig több mint négy perc alatt szerzett három góllal sokkolt. A Wildban Matt Cooke az 1000. meccsét játszotta. A játéknapon a legtöbb gól és legtöbb pofon San Joseban volt. A Sharks 6-2-re nyert, elsősorban Joe Pavelski 2 góljának és három pontjának, valamint Joe Thornton három asszisztjának köszönhetően. A meccs emberének választott Pavelski már csak kettőre van a 400. ponttól. A találkozón négyszer is egymásnak estek a hokisok a végén Dion Phaneuf kapott egy tízpercest.

Buffalo Sabres-Nashville Predators 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)

Buffalo, First Niagara Center, 18 659 néző, vezette: Ghislain Hebert, Chris Lee.

Gólszerzők

BUF: Drew Stafford (12) – Cody Hodgson (19), Tyler Ennis (18) PPG 02:09;

NSH: Nick Spaling (13) – Shea Weber (26), Roman Josi (18) PPG 17:10; Shea Weber (16) – Colin Wilson (19), Craig Smith (20) 23:33; Craig Smith (20) – Colin Wilson (20), Gabriel Bourque (13) 27:51; Paul Gaustad (9) – Nick Spaling (14), Mike Fisher (19) EN 58:29.

Kapusok: Jhonas Enroth 20/23 - Carter Hutton 24/25

Kapura lövések: 25 - 24. Kiállítások: 7 perc - 23 perc. Emberelőny: 1/4 - 1/1. Ütközések: 21 - 11. Buli elhozatal: 30 - 30. Blokkolt lövés: 14 - 13.

A meccs három legjobbja: Shea Weber (NSH), Drew Stafford (BUF), Craig Smith (NSH).

Philadelphia Flyers-New Jersey Devils 1-2 (0-1, 1-0, 0-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 967 néző, vezette: Tom Kowal, Mark Lemelin.

Gólszerzők

PHI: Nicklas Grossman (1) – Jakub Voracek (30), Claude Giroux (42) 20:47.

NJD: Travis Zajac (12) – Jaromir Jágr (36), Tuomo Ruutu (13) 07:56; Jaromir Jágr (21) – Marek Zidlicky (26), Tuomo Ruutu (14) 47:42

Kapusok: Steven Mason 24/26 - Martin Brodeur 30/31.

A meccs három legjobbja: Jaromir Jágr (NJD), Nicklas Grossman (PHI), Martin Brodeur (NJD).

Carolina Hurricanes-New York Rangers 3-1 (0-0, 2-1, 1-0)

Raleigh, ONC Arena, 15 667 néző, vezette: Dean Morton, Steve Kozari.

Gólszerzők

CAR: Jiri Tlusty (11) – Jordan Staal (19), Andrej Sekera (29) 20:33; Jordan Staal (13) – Jiri Tlusty (10), Alekszandr Szjomin (19) 38:18; Elias Lindholm (6) – Jeff Skinner (18), Eric Staal (34) 54:31.

NYR: Kevin Klein (2) – Mats Zuccarello (30), Benoit Pouliot (14) 24:22

Kapusok: Cam Ward 24/25 - Henrik Lundqvist 32/35.

A meccs három legjobbja: Jordan Staal (CAR), Jiri Tlusty (CAR), Alekszandr Szjomin (CAR).

Columbus Blue Jackets-Detroit Red Wings 4-1 (1-1, 0-0, 3-0)

Columbus, Nationwide Arena, 14 330 néző, vezette: Justin St. Pierre, Brad Watson.

Gólszerzők

CBJ: Nick Foligno (17) – Nick Schultz (5), Nathan Horton (10) 15:11; Boone Jenner (12) 50:08; Brandon Dubinsky (13) – Matt Calvert (10), Nathan Horton (11) 50:48; Derek MacKenzie (7) – Mark Letestu (19), Blake Comeau (9) 55:48

DET: Danny DeKeyser (4) – David Legwand (33) 10:24.

Kapusok: Szergej Bobrovszkij 39/40 - Petr Mrazek 33/37.

A meccs három legjobbja: Szergej Bobrovszkij (CBJ), Nick Foligno (CBJ), Boone Jenner (CBJ).

Florida Panthers-Phoenix Coyotes 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)

Sunrise, BB&T Center, 12 211 néző, vezette: Rob Martell, Tim Peel.

Gólszerzők

FLA: Brandon Pirri (7) – Dmitrij Kulikov (7), Nick Bjugstad (15) PPG 48:54.

PHX: Mike Ribeiro (15) – Keith Yandle (38), Radim Vrbata (26) PPG 17:43; Oliver Ekman-Larsson (11) – Radim Vrbata (27), Lauri Korpikoski (14) 29:43; Radim Vrbata (19) – Antoine Vermette (19), Mikkel Boedker (25) 45:52.

Kapusok: Roberto Luongo 23/26 - Mike Smith 31/32.

A meccs három legjobbja: Radim Vrbta (PHX), Mike Smith (PHX), Brandon Pirri (FLA).

Pittsburgh Penguins-Washington Capitals 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 646 néző, vezette: Eric Furlatt, Kyle Rehman.

Gólszerzők

PIT: Jussi Jokinen (17) – Matt Niskanen (29), Jevgenyij Malkin (47) 16:41; Sidney Crosby (31) – Lee Stempniak (18) 54:12.

WSH: –

Kapusok: Marc-Andre Fleury 32/32 - Jaroslav Halak 32/34.

A meccs három legjobbja: Marc-Andre Fleury (PIT), Sidney Crosby (PIT), Jussi Jokinen (PIT).

St. Louis Blues-Dallas Stars 2-3 (1-1, 0-0, 1-1, 0-1)

St. Louis, Scottrade Center, 16 763 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Wes McCauley.

Gólszerzők

STL: Alex Pietrangelo (7) – Magnus Paajarvi (5), Maxim Lapierre (5) 13:01; Roman Polak (4) – Vladimir Tarasenko (21), Patrik Berglund (17) 45:01.

DAL: Colton Sceviour (4) – Alex Goligoski (26), Ray Whitney (20) PPG 19:07; Antoine Roussel (11) – Jamie Benn (36) 42:19; Jamie Benn (26) – Trevor Daley (8), Tyler Seguin (38) 63:42.

Kapusok: Ryan Miller 27/30 - Tim Thomas 28/30.

A meccs három legjobbja: Jamie Benn (DAL), Roman Polak (STL), Antoine Roussel (DAL).

Minnesota Wild-Edmonton Oilers 3-4 (3-1, 0-0, 0-2, 0-0, 0-1)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 650 néző, vezette: Trevor Hanson, Chris Rooney.

Gólszerzők

MIN: Zach Parise (22) – Mikael Granlund (27), Jason Pominville (21) PPG 11:07; Jared Spurgeon (3) – Erik Haula (4), Dany Heatley (14) 13:46; Jason Pominville (24) – Mikael Granlund (28), Zach Parise (20) 15:23.

EDM: Jeff Petry (5) – Jordan Eberle (29), Ryan Nugent-Hopkins (29) 16:55; David Perron (24) – Andrew Ference (11), Sam Gagner (24) 51:06; Jordan Eberle (21) – Andrew Ference (12), Oscar Klefbom (1) 55:07; Taylor Hall (SO).

Kapusok: Darcy Kuemper 23/26 - Viktor Fasth 28/31.

Kapura lövések: 31 - 26. Kiállítások: 6 perc - 8 perc. Emberelőny: 1/4 - 0/3. Ütközések: 14 - 9. Buli elhozatal: 42 - 26. Blokkolt lövés: 8 -12.

A meccs három legjobbja: Matt Cooke (MIN), Zach Parise (MIN), Jason Pominville (MIN).

San Jose Sharks-Toronto Maple Leafs 6-2 (2-1, 2-0, 2-1)

San Jose, SAP Center, 17 562 néző, vezette: Dave Jackson, Brian Pochmara

Gólszerzők

SJS: Marc-Edouard Vlasic (5) – Matt Nieto (11) 03:58; Brent Burns (18) – Joe Thornton (53), Joe Pavelski (31) 11:04; Tommy Wingels (15) – Justin Braun (12), James Sheppard (10) 26:54; Joe Pavelski (33) – Joe Thornton (54), Dan Boyle (18) 28:13; Joe Pavelski (34) – Jason Demers (27), Joe Thornton (55) 44:26; Marty Havlat (6) – James Sheppard (11), Tommy Wingels (21) 56:33.

TOR: Jake Gardiner (7) – Mason Raymond (20) 04:23; Jake Gardiner (8) – Mason Raymond (21), James van Riemsdyk (28) SHG 54:56

Kapusok: Antti Niemi 19/21 - James Reimer 42/48.

A meccs három legjobbja: Joe Pavelski (SJS), Joe Thornton (SJS), Marc-Edouard Vlasic (SJS).