Tönkreverték az Anaheimet

2014.03.13. 13:36

calgary_4.jpgA Ducks hetet kapott a Calgary otthonában, Ryan Getzlaf élete legrosszabb meccsét játszotta, a hajtás alatti összefoglalóból az is kiderül miért. Rask nagy védéseivel hozta a meccset Montréalban a Boston. A Colorado-kapus Szemjon Varlamov negyedik oroszként jutott el a száz győzelemig. Ez azt is jelenti, hogy a szezonbeli ötből csak egyszer tudott nyernia Chicago a Coloradóval szemben és az nem most volt. A Vancouver végre nyert, Henrik Sedin úgy ünnepelte az 1000. meccsét, hogy az utolsó 14 meccséből mindössze egyetlen pontra volt csak képes. Statisztika és videók lejjebb.

Tuukka Rask volt a mezőny legjobbja Montréalban, a Boston a második harmadban szórta meg vendéglátóját, íaz utolsó 12 meccséből kilencedszer nyert. A Bruins már csak egy pontra van a keleti első Pittsburghtól, 91-nél tart. Nagyon kellett már a győzelem a Vancouvernek, ezt Alex Burrows is jól tudhatta, két gólt lőtt a Winnipegnek, majd a szétlövésben csak Chris Higgins talált be. A jelenleg kiesésre álló Canucks az utolsó hét meccséből most nyert mindössze másodszor. Az utolsó 14 meccsén mindössze egyetlen pontot szerző Henrik Sedin az 1000. meccsét játszotta, mindegyiket a Vancouverben.

varlamov_1.jpgLejátszotta szezonbeli ötödik, egyben utolsó egymás elleni meccsét a Colorado és a Chicago, és az Avs negyedszer tudta legyőzni a bajnokot. Ezzel sikerrel ünnepelte Szemjon Varlamov pályafutása 100. győzelmét, így teljes volt az öröm Denverben. Az orosz kapus 37 lövést fogott meg, de így sem tudott a meccs legjobb három játékosa közé kerülni. Jevgenyij Nabokov, Nyikolaj Habibulin és Ilja Brizgalov után a negyedik orosz kapus, aki elérte ezt a határt, ráadásul a harmadik pontját szerezte. A két csapat a Central-divízióban is helyet cserélt egymással, a Colorado 91-gyel feljött a második helyre, a bajnok 90-nel csak a harmadik. Valószínüleg ebben a csoportban minden eldőlt, hiszen 17 meccsel az alapszakasz vége előtt a hármast követő (a St. Louis az első 95-tel) Minnesota csak 77 pontnál tart. Mondjuk ez is elég a Wildcard-helyhez, de a dobogóra szinte biztosan nem fog odaérni.

Csodás estét szereztek Calgary fiatal hokisai a Flames szurkolóknak. A 24 éves Mikael Backlund kétszer is betalált, gólpasszt is adott. A 23 éves, élete ötödik meccsét játsszó Corban Knight szerezte a hetediket. Az Anaheim az első harmadban teljesen összeomlott, a hazaiak négy gólt rámoltak be, a kapuscsere sem hozta meg a változást, Hiller után Frederik Andersen négy gólt kapott. A Calgary két emberhátrányos gólt is ütött, már 5-0-ra vezetett, amikor az Anaheim szépített. A Ducks olimpiai bajnoka, Ryan Getzlaf -4-es plusz/mínusz mutatóval zárt, karrierje során még sosem esett meg vele ilyen csúfság.

Ahogy azt korábban írtuk, a hétfőn kispadon eszméletét vesztő Rich Peverley számára véget ért a szezon, az összes sportbarát bízik benne, hogy sikeres műtét után visszatér újra a jégre. Ezen a játéknapon a calgarys Mikael Backlund lett a nap legjobbja, Tuukka Rask és a vancouveri Alexandre Burrows előtt.

Montréal Canadiens–Boston Bruins 1–4 (0-0, 0-3, 1-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Ghislain Hebert, Marc Joannette

Gólszerzők

MTL: David Desharnais (12) – Max Pacioretty (14), Thomas Vanek (33) 42:46.

BOS: Carl Soderberg (12) 21:33; Patrice Bergeron (19) – Brad Marchand (20), Matt Bartkowski (14) 29:25; Milan Lucic (20) – Jarome Iginla (30), David Krejci (40) 38:32; Zdeno Chara (15) – Patrice Bergeron (26), Brad Marchand (21) 40:23.

Kapusok: Peter Budaj 28/32 - Tuukka Rask 35/36.

Kapura lövések: 36 - 32. Kiállítások: 11 perc - 13 perc. Emberelőny: 0/3 - 0/2. Ütközések: 26 - 29. Buli elhozatal: 40 - 25. Blokkolt lövés: 13 - 18.

A meccs három legjobbja: Tuukka Rask (BOS), Zdeno Chara (BOS), Thomas Vanek (MTL).

Winnipeg Jets–Vancouver Canucks 2–3 (0-0, 1-1, 1-1, 0-0, 0-1)

Winnpieg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Francis Charron, Brad Meier.

Gólszerzők

WPG: Andrew Ladd (18) – Bryan Little (33), Jacob Trouba (17) 23:48; Michael Frolik (13) – Olli Jokinen (21), Keaton Ellerby (4) 42:18,

VAN: Alexandre Burrows (1) – Jason Garrison (25), Jordan Schroeder (3) 35:38; Alexandre Burrows (2) – Jannik Hansen (8) 51:17; Chris Higgins (SO).

Kapusok: Ondrej Pavelec 31/33 - Eddie Lack 32/34.

A meccs három legjobbja: Alexandre Burrows (VAN), Andrew Ladd (WPG), Tobias Enström (WPG).

Colorado Avalanche–Chicago Blackhawks 3–2 (1-0, 1-1, 1-1)

Denver, Pepsi Center, 18 007 néző, vezette: Jean Hebert, Mike Leggo.

Gólszerzők

COL: Brad Malone (1) – Tyson Barrie (20), Szemjon Varlamov (3) 18:24; Matt Duchene (22) – Jamie McGinn (12), Ryan O'Reilly (28) 20:19; Ryan O'Reilly (25) – Matt Duchene (40), Erik Johnson (24) PPG 50:53.

CHI: Patrick Kane (29) – Patrick Sharp (35), Niklas Hjalmarsson (21) 28:23; Brandon Saad (19) – Andrew Shaw (14), Duncan Keith (48) 57:43.

Kapusok: Szemjon Varlamov 37/39 - Antti Raanta 26/29.

A meccs három legjobbja: Matt Duchene (COL), Ryan O'Reilly (COL), Brad Malone (COL).

Calgary Flames–Anaheim Ducks 7–2 (4-0, 2-1, 1-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Greg Kimmerly, Dan O'Rourke

Gólszerzők

CGY: Mark Giordano (11) – TJ Brodie (18) 03:39; TJ Galiardi (3) – Paul Byron (11), TJ Brodie (19) SHG 07:10; Mike Cammalleri (17) – Mikael Backlund (17), Mark Giordano (26) PPG 11:28; Mikael Backlund (15) – Lance Bouma (8), Joni Ortio (2) 13:28; Mikael Backlund (16) – Kris Russell (18) SHG 21:31; Ladislav Smid (2) – Paul Byron (12), Lance Bouma (9) 38:49; Corban Knight (1) – Kevin Westgarth (2), Ben Hanowski (2) 58:03

ANA: Andrew Cogliano (20) – Jakob Silfverberg (10), Francois Beauchemin (11) 31:30; Nick Bonino (17) – Cam Fowler (28), Luca Sbisa (3) 47:45.

Kapusok: Joni Ortio 20/22 - Jonas Hiller 2/5, Frederik Andersen 16/20.

A meccs három legjobbja: Mikael Backlund (CGY), Ladsilav Smid (CGY).