Nagyon kínos bemutatkozás a playoffban

2014.04.18. 12:13

pstastny.jpgÚgy kezdődött, hogy Andrew McDonald elkezdte törleszteni a hat évre 30 millió dollárért kötött szerződését, és egy rövid időre elnémította a Madison Square Garden szurkolóit. De csak három és fél perccig vezetett a Philadelphia a New York Rangers otthonában. Mats Zuccarello érdeme volt az egyenlítés, majd a harmadik harmadban, Jason Akeson négyperces kiállítását kegyetlenül megbüntette a Rangers, Brad Richards és Derek Stepan is előnyből, 47 másodperc alatt eldöntötte a meccset, a végén még Carl Hagelin is ütött egyet. A New York-i klub ezzel már kilenc meccs óta nem tud kikapni otthon a Philadelphiától. Szegény Akesonnak 2013-ban és 2014-ben is egy-egy alapszakaszmeccse volt, a playoffban most játszott először, hát örökre emlegetni fogja. Azért azt is jegyezzük fel, hogy az utolsó játékrészben 13 New York-i lövésre volt egyetlen philadelphiai válasz. Ilyen kevés Flyers-kapura lövés – számszerint 15 – 2008. április 28-a óta nem volt a klub történetében, akkor 14-szer sikerült veszélyeztetni a Montréal kapuját. Amennnyire Akeson a nap vesztese, úgy Paul Stastny (a képen) a nap hőse címet kiérdemelte, olyat tett, mint még senki az NHL rájátszásában. A hajtás alatt.

A playoff második meccsének legemlékezetesebb meccsét St. Louisban játszották, ahol a Blues a harmadik hosszabbítás 26. másodpercében győzte le a bajnoki címvédőt Chicagót. Blues máris rekordot döntött, 101 perces playoff-meccse még sosem volt. Az első harmadban potyogtak a gólok, meg sem álltak ötig, és ekkor még a bajnok állt jobban. A sérüléssel bajlódó Patrick Kane végül ott volt, gólt is lőtt. A már korábban felemlegetett Jaden Schwartz zseniális backhand-gólja az utolsó előtt percben jött, aztán negyven percig derekasan gyűrték egymást a felek, de csak 43 kapura lövést lehetet feljegyezni. A harmadik hosszabbítást két kapura lövéssel kezdte a St. Louis, a másodikból, egy kapu előtt kavarodás végén Alexander Steen tett pontot a maratoni csata végére. Az amerikai major sportok leghosszabb sorozata Jay Bouwmeesteré, a St. Louis védője 717. meccsét játszotta megszakítás nélkül.

Denverben is túlóráztak a csapatok, de itt csak 7 perc 27 másodpercig. A Colorado a sírból hozta vissza ezt a sikert, bár Gabriel Landeskog révén náluk volt az előny. A 40. percben viszont már a Minnesota ment megnyugtató, 4-2-es előnnyel pihenni. Az utolsó játékrész derekán szépített a Colorado, de az egyenlító gólra az utolsó pillanatokig vártak. Végül a három pontig jutó Paul Stastny 13,4 másodperccel a lefújás előtt mentette hosszabbításra a találkozót. Ki kell emelni a szenzációs első idényt futó Nathan MacKinnont, aki a győztes gólnál a passzt adta, és három assziszttal zárta a meccseet. Stastny amúgy a rájátszások történetének első olyan hokisa lett, aki a meccs vége előtt, 15 másodpercen belül egyenlíteni tud, majd a hosszabbításban a győztes gólt is megszerzi.

Úgy nézett ki, csúnya nagy veréssel kezdi a Los Angeles a rájátszást, a 40. percben a Kings szurkolók szörnyűlködve nézték, ahogy 5-0-t mutat az eredményjelző a San Jose javára. Főleg az első harmad végén veszítette el a fonalat a Los Angeles-i védelem, az utolsó percben 48 másodperc alatt kaptak kettőt. Az utolsó húsz percre Martin Jones jött be Jonathan Quick helyére és négyből négyszer védett, a hatodik Sharks-gól az üres kaput találta el. Az utolsó harmadban a Kings három gyors góllal a 14. percre már szorossá tette a meccset, de ebben, ezen hajnalon csak ennyi volt részükről. A San Jose eredményes támadójátét az a tény is dicséri, hogy mind a négy sor csatára betalált Quick kapujába.

KELETI FŐCSOPORT, NEGYEDDÖNTŐ

New York Rangers–Philadelphia Flyers 4-1 (1-1, 0-0, 3-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Dave Jackson, Dan O'Rourke

Gólszerzők

NYR: Mats Zuccarello (1) - Benoit Pouliot (1), Marc Staal (1) 10:53; Brad Richards (1) - Martin St. Louis (1), Rick Nash (1) PPG 48:22; Derek Stepan (1) - Brad Richards (1), Martin St. Louis (2) PPG 49:09; Carl Hagelin (1) - Brad Richards (2), Jesper Fast (1) 55:52.

PHI: Andrew MacDonald (1) - Scott Hartnell (1) 07:28.

Kapusok: Henrik Lundqvist 14/15 - Ray Emery 32/36.

A meccs három legjobbja: Brad Richards (NYR), Martin St. Louis (NYR), Mats Zuccarello (NYR).

Kapura lövések: 36 - 15. Kiállítások: 4 perc - 14 perc. Emberelőny: 2/6 - 0/1. Ütközés: 32 - 37. Buli elhozatal: 26 - 23. Blokkolt lövés: 16 - 22.

Az egyik csapat 4. győzelméig tartó párharc állása: 1–0

NYUGATI FŐCSOPORT, NEGYEDDÖNTŐ

Colorado Avalanche–Minnesota Wild 5-4 (1-1, 1-3, 2-0, 1-0)

Denver, Pepsi Center, 18 074 néző, vezette: Steve Kozari, Dean Morton

Gólszerzők

COL: Gabriel Landeskog (1) - Paul Stastny (1), Jamie McGinn (1) 13:14; Ryan O'Reilly (1) - Nathan MacKinnon (1), Tyson Barrie (1) 34:12; Jamie McGinn (1) - Ryan O'Reilly (1) 47:13; Paul Stastny (1) - Erik Johnson (1), Nathan MacKinnon (2) 59:46; Paul Stastny (2) - Nathan MacKinnon (3), Tyson Barrie (2) 67:27

MIN: Charlie Coyle (1) - Zach Parise (1), Marco Scandella (1) 15:20; Ryan Suter (1) - Mikko Koivu (1), Zach Parise (2) PPG 31:05; Erik Haula (1) - Jonas Brodin (1) 36:08; Kyle Brodziak (1) - Matt Cooke (1), Nino Niederreiter (1) 38:12.

Kapusok: Szemjon Varlamov 29/33 - Ilja Brizgalov 26/31.

A meccs három legjobbja: Paul Stastny (COL), Ryan O'Reilly (COL), Nathan MacKinnon (COL)

St. Louis Blues–Chicago Blackhawks 4-3 (2-3, 0-0, 1-0, 1-0)

St. Louis, Scottrade Center, 19 423 néző, vezett: Marc Joannette, Kevin Pollock

Gólszerzők

STL: Adam Cracknell (1) - Maxim Lapierre (1), Chris Porter (1) 04:40; Vlagyimir Taraszenko (1) - Kevin Shattenkirk (1), Barret Jackman (1) 15:52; Jaden Schwartz (1) - Derek Roy (1) 58:15; Alexander Steen (1) - Steve Ott (1), David Backes (1) 100:26.

CHI: Johnny Oduya (1) - Brandon Saad (1), Jonathan Toews (1) 11:14; Brent Seabrook (1) - Kris Versteeg (1), Nick Leddy (1) PPG 14:39; Patrick Kane (1) - Jonathan Toews (2), Brent Seabrook (1) 18:24.

Kapusok: Ryan Miller 39/42 - Corey Crawford 48/52.

A meccs három legjobbja: Alexander Steen (STL), Vlagyimir Taraszenko (STL), Jaden Schwartz (STL).

San Jose Sharks–Los Angeles Kings 6–3 (3-0, 2-0, 1-3)

San Jose, SAP Center, 17 562 néző, vezette: Brad Meier, Kelly Sutherland

Gólszerzők

SJS: Joe Thornton (1) - Joe Pavelski (1), Brent Burns (1) 03:06; Tomas Hertl (1) - James Sheppard (1), Tommy Wingels (1) 19:08; Patrick Marleau (1) - Matt Nieto (1), James Sheppard (2) 19:56; Raffi Torres (1) - Mike Brown (1), Marc-Edouard Vlasic (1) 32:57; Marc-Edouard Vlasic (1) - Tomas Hertl (1), Logan Couture (1) PPG 36:29; Brent Burns (1) EN 59:05.

LAK: Jake Muzzin (1) - Anze Kopitar (1) 42:01; Szlava Vojnov (1) 46:55; Trevor Lewis (1) - Jeff Carter (1), Robyn Regehr (1) 53:59.

Kapusok: Antti Niemi 31/34 - Jonathan Quick 23/28, Martin Jones 4/4.

A meccs három legjobbja: Marc-Edouard Vlasic (SJS), Raffi Torres (SJS), James Sheppard (SJS).