Az Anaheimet nem lehet megállítani

2014.12.13. 16:44
0 hozzászólás

anahheim2.jpgErre most az Edmontonnak nyílt volna lehetősége, de a ligaelső simán verte a ligautolsót. A két csapat közti különbséget jól jellemzi az a tény is, hogy 2009. március 31-e óta a Ducks a lejátszott 23 meccsből csak hármat bukott el, a bajnokságban sorrendben hatodszor nyert és már 45 pontja van. A második harmad első percében Kyle Palmieri és Ryan Getzlaf is betalált, a franchise történetében először fordult elő, hogy egy harmad első percében kétszer is betalál az Anaheim, amely hatodszor nyert sorozatban. A csapat már 20 győzelemnél tart, csatlakozott ezzel a szintén nagy sorozatnál tartó Chicagóhoz. Sami Vatanen két pontot gyűjtött, ezzel már a karriercsúcsnak számító 23-nál tart.

Az Anaheim mögött a 41-41 ponttal áll a Tampa, a Chicago, a Detroit és a Pittsburgh is. Utóbbi kettő lépett jégre pénteken. A Detroit szétlövéssel kapott ki otthon a Floridától. Roberto Luongo 29 védése mellett mindkét büntetőt megfogta, az újonc Vincent Trocheck szomorította a Detroitot, ebben a szezonban eddig mindkét büntetőjét bevágta. A Pittsburgh viszont nyert megint, a Calgary ellen már az ötödik percben 2-0 volt a Penguinsnek. A Flamesnek továbbra sem megy Crosbyék ellen, ez elmúlt 25 évben csak egyszer tudtak nyerni rendes játékidőben. Jevgenyij Malkin két gólpasszal utolérte a 35 pontos csapattársát, Sidney Crosbyt és a philadelphiai Jakub Voraceket, Tyler Seguin 36-tal vezet.

Volt még egy nagyszerű meccs hajnalban, a Montréal a Los Angeles győzte le 6-2-re. Carey Price volt a hős, aki szezoncsúcsot jelentő 44 lövést fogott meg, a Canadiens az utóbbo 16 meccsből tizenharmadszor győzte le a Kingst. A svájci Sven Andrighetto harmadik meccsén a második gólt ütötte a Canadiensben, újonctól ilyen teljesítménye 1977. óta nem volt a csapatban. P.K. Subban a harmadik győztes gólját szerezte az idényben.

Pittsburgh Penguins-Calgary Flames 3-1

Montreal Canadiens-Los Angeles Kings 6-2

Detroit Red Wings-Florida Panthers 2-3 - szétlövés után

Edmonton Oilers-Anaheim Ducks 2-4