Crosby visszatért, a Washington így is gálázott

2015.01.29. 10:40
0 hozzászólás

462436098_slide.jpgFelépült sérüléséből Sidney Crosby, a Pittsburgh csapatkapitánya, a Washington így is 4-0-ra verte a Penguinst, és három pontra megközelítette. A Capitalsban Braden Holtby 27 védéssel hozta idei 5. shutoutját, Alekszandr Ovecskin pedig két gólt ütött. Az orosz hokis ezzel lehagyta a góllövőlistán eddig első dallasi Tyler Seguint, 29 gólja van. Ovecskin az utolsó 13 meccsén 13 gólt szerzett. A Pittsburgh ebben a szezonban másodszor játszott a Washingtonnal, gól még nem sikerült szereznie, 7-0 eddig a Caps javára.

Kettő perc 50 másodpercre volt a győzelemtől a Toronto, de ez sorrendben hetedszer sem sikerült. A New Jersey-i Adam Larsson 57:10-nél egyenlített, majd a szétlövés Jacob Josefson és Patrik Elias góljával a Devils nyerte. Nyugaton rangadót rendeztek, az utóbbi három idény két bajnoka meccsén a Los Angeles nagy csatában győzte le a Chicagót. A Blackhawks háromszor szerezte meg a vezetést, még sem tudott nyerni, az utolsó hat percben Tyler Toffoli és Jake Muzzin fordította meg a meccset, Jeff Carter két góllal és gólpasszal járult hozzá a sikerhez, a védő Muzzin érdeme a győztes gól.

New Jersey Devils-Toronto Maple Leafs 2-1, szétlövés után

Washington Capitals-Pittsburgh Penguins 4-0

Los Angeles Kings-Chicago Blackhawks 4-3