Megvan az NHL-playoff első továbbjutója

2015.04.23. 09:10

470763764_slide.jpgAz Anaheim kisöpörte a Winnipeget, ezzel elsőként jutott a főcsoport elődöntőjébe. Ez a tény azt is jelenti, hogy Jets/Thrashers franchise-nak továbbra sincs győzelme a rájátszásban, eddig két indulása során mindkétszer 4-0-lal esett ki. Pedig megint a kanadai csapat szerzett vezetést, Bryan Little emberelőnyből szerzett előnyt. Csak másfél percig tartott a hazai öröm, ekkor Emerson Etem birkózott ki magának egy gólt. Innentől kezdve aztán a Ducks egyértelműen uralta a meccset. Ryan Kesler kétszer is betalált, Corey Perry két gólpasszt adott (a párharcban a hetedik pontját szerezte), a legvégén Sami Vatanen üres kapus gólja volt a végső csapás. Az Anaheim a Calgary-Vancouver párharc győztesével fogja majd folytatni, ott a Flames 3-1-re vezet. Mégsem csalódott senki Winnipegben, majdnem húsz év után látott a város újra NHL rájátszást, az első győzelmre most megint minimum egy évet várni kell.

Egy győzelemre van a továbbjutástól a New York Rangers, a negyedik találkozón is legyőzte a Pittsburgh-öt, ráadásul megint idegenben, a Pens mindkét hazai meccsét elbukta. Patric Hornqvist korai gólja után Derick Brassard a második harmadban egyenlített, utána nagy csata folyt a jégen, de döntés a rendes játékidőben nem született. Mindkét kapusnak voltak nagy védései, Henrik Lundqvist 22-vel a meccs második legjobbja lett. A legjobb pedig Kevin Hayes – ő kapta az öltözőben a legjobb New York-inak járó sapkát is – aki a hosszabbítás negyedik percében eldöntötte a találkozót. Hiába próbált emberfelettit mente Fleury, Carl Hagelin passza átcsúszott alatta, a másik oldalon pedig az érkező Hayes bevágta. Ez elsőéves hokis az alapszakaszban 17 gólig jutott, a playoffban ez volt neki az első, de az rögtön győztes lett.

Alaposan elintézte a St. Louis idegenben a Minnesotát, a csapat eddigi legjobbját, Devan Dubnykot a hatodik bekapott gól után le is kellett cserélni. Vlagymir Taraszenko megint két gólt ütött, már ötnél jár. Különösen a második volt nagyon szép. Két húzás után egy kézzel toltal el Dubnyk mellett. Lassan a védjegye lesz ez a gól, még tavaly novemberben szerzett hasonlót. Taraszenko mellett a három gólpasszt jegyző Kevin Shattenkirk nyújtott még kimagaslót. A Wild története során még sosem kapott hat gólt a rájátszásban, de ahogy Dubnyk fogalmazott, ezt most gyorsan el kell felejteni, teljesen mindegy, hogy a rájátszásban valaki 1-0-ra, vagy 6-1-re kap ki. A Blues az első harmadban 85, a másodikban kevesebb mint két perc alatt ütött két-két góllal demoralizált. A döntetlenre álló felek pénteken már St. Louisban folytatják majd.

A Montréal is továbbjuthatott volna, de nem így lett, erről pedig Mike Hoffman tehet, aki a Canadiens elleni meccs egyetlen gólját ütötte. Pedig már az első harmadban elképesztő ziccerek maradtak ki, mind a két oldalon. Price és Anderson is zseniális nagyokat védett, mégis utóbibi, a 28 védésig jutó, playoffban a harmadik gólnélküli meccsén védő Anderson lett a mezőny legjobbja, az elmúlt két meccsen 75-ször védett jól. Az ötödik meccs megint Montréalban lesz pénteken. A playoff nyolcadik játéknapján Craig Anderson lett a nap embere, Ryan Kesler és Vlagyimir Taraszenko előtt.

Ottawa Senators-Montréal Canadiens 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)

Ottawa, Canadian Tire Centre, 20 500 néző, vezette: Francis Charron, Kelly Sutherland

Gólszerzők

OTT: Mike Hoffman (1) ASST: Cody Ceci (2) 49:05

MTL: -

Kapusok: Craig Anderson 28/28 – Carey Price 31/32.

Kiállítások: 6 – 4. Kapura lövések 32 – 28. Emberelőnyök: 0/2 – 0/3.

A párharc állása: 3-1 a Montréal javára

Pittsburgh Penguins-New York Rangers 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-0)

Pittsburgh, Consol Energy Center, 18 619 néző, vezette: Francois St. Laurent, Kevin Pollock

Gólszerzők

PIT: Patric Hornqvist (2) ASST: Ben Lovejoy (2), Paul Martin (2) 02:22

NYR: Derick Brassard (3) ASST: Rick Nash (3), Ryan McDonagh (2) 37:15; Kevin Hayes (1) ASST: Carl Hagelin (1), Martin St. Louis (1) 63:14.

Kapusok: Marc-Andre Fleury 22/24 – Cam Talbot 22/23.

Kiállítások: 6 – 6. Kapura lövések 23 – 24. Emberelőnyök: 0/3 – 0/3.

A párharc állása: 3-1 a New York Rangers javára

Minnesota Wild-St. Louis Blues 1-6 (0-3, 1-3, 0-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 19 390 néző, vezette: Gord Dwyer, Eric Furlatt

Gólszerzők

MIN: Jared Spurgeon (1) ASST: Nino Niederreiter (1), Mikael Granlund (3) PPG 21:41.

STL: Ryan Reaves (1) ASST: Alex Pietrangelo (1), Chris Porter (1) 05:34; Vlagyimir Taraszenko (4) ASST: Kevin Shattenkirk (5), David Backes (1) 06:59; David Backes (1) ASST: Kevin Shattenkirk (6), T.J. Oshie (1) 10:06; Paul Stastny (1) ASST: Patrik Berglund (2), Dmitrij Jaskin (1) 23:39; Vlagyimir Taraszenko (5) ASST: Jori Lehtera (2), Kevin Shattenkirk (7) 35:47; Patrik Berglund (2) 36:50.

Kapusok: Devan Dubnyk 11/17, Darcy Kuemper 9/9 – Jake Allen 17/18.

Kiállítások: 4 – 2. Kapura lövések 18 – 26. Emberelőnyök: 1/1 – 0/2.

A párharc állása: 2-2

Winnipeg Jets-Anaheim Ducks 2-5 (1-1, 0-1, 1-3)

Winnipeg, MTS Centre, 15 016 néző, vezette: Dave Jackson, Steve Kozari és Mike Leggo

Gólszerzők

WPG: Bryan Little (2) ASST: Mathieu Perreault (2), Dustin Byfuglien (1) PPG 16:26; Mark Stuart (1) ASST: Andrew Ladd (1), Bryan Little (1) 50:27.

ANA: Emerson Etem (1) ASST: Sami Vatanen (3), Corey Perry (3) 17:52; Andrew Cogliano (1) ASST: Corey Perry (4), Hampus Lindholm (3) 32:55; Ryan Kesler (2) ASST: Simon Despres (2), Tomas Fleischmann (1) 46:41; Ryan Kesler (3) ASST: Jakob Silfverberg (3), Patrick Maroon (2) 55:11; Sami Vatanen (2) EN 59:33

Kapusok: Ondrej Pavelec 30/34 – Frederik Andersen 25/27..

Kiállítások: 2 – 6. Kapura lövések 27 – 35. Emberelőnyök: 1/3 – 0/1.

A párharc végeredménye: 4-0 az Anaheim javára