A Pittsburgh-öt kicsapták a playoffból

2015.04.25. 09:27

471020414_slide.jpgMár az alapszakaszban sem ment úgy Sidney Crosby csapatának, a Pittsburgh-nek, ahogy az joggal elvárható lett volna. Pechjükre pont a nagyszerű formában játszó alapszakaszgyőztest kapták a rájátszás első körében, és mindössze egyszer tudták legyőzni a Rangerst, amely hosszabbításban szerzett góllal döntötte el a párharcot. Derek Stepan aaz ötödik percben, szó szerint kibirkózta a hazaiak vezető gólját, szegény Mats Zuccarellót pedig saját játékostársa lötte fejen. A második harmadban szintén egy kapu előtti kavarodás hozta a Penguins egyenlítő gólját. Aztán volt egy pittsburgh-i felsővas, majd egy New York-i is, a végén a Rangers hagyott ki elképesztő ziccert, amikor Dan Boyle üres kapura elütött a korong felett, az ütője bánta. A hosszabbításban pedig Carl Hagelin lett a hős, a kapu mögül visszakorcsolyázva, fordulásból vágta be Fleury kapujába a korongot. Egy újabb kis mozaik került a Rangers-öltözőben a Stanley Kupát ábrázoló faliképre. Hogy ez a montázs még teljesebb legyen, a következő körben a Washington-New York Islanders párharc győztesét is ki kell verni, ott még egy meccs biztosan lesz.

Az utolsó esélyébe kapaszkodott az Ottawa, és nyerni tudott Montréalban, így vissza viszi saját csarnokába a párharcot. Szó szerint szétlőtték a hazai hokisok a Senators kapuját, Craig Anderson viszont állta a sarat, miközben elől a támadók eredményesen dolgoztak. Anderson 45-szor védett jól, míg Price mellett azért néha be-becsúszott a korong, a távoli lövésekkel most sokat nem tudott kezdeni, nem úgy védett, mint a Vezina Trophy egyik legesélyesebbje. Persze, vannak ilyen meccsek, a Senators az emberelőnyeivel is tudott élni, négyből kétszer így szerzett gólt. A csapatok tehát visszatérnek a Canadian Tire Centre-be, vasárnap játsszák a hatodik meccset majd.

Hasonó volt a helyzet St. Louisban is, a Blues hiába támadott többet és lőtt majdnem negyvenet Devan Dubnyk kapujára, mégis a Wild szerezte a gólokat, és bizony Allen nem egyszer nyúlt mellé, míg Dubnyk parádézott a másik oldalon. A Minnesota mindössze 19 lövésből négyszer is betalált, ezzel 3-2-re átvette a vezetést a párharcban. Így akár saját csarnokában harcolhatja majd ki a továbbjutást. Érdekes párharc ez, hiszen egygólos különbség még nem volt a csapatok között, inkább háromgólos volt eddig a jellemző, a másik furcsaság, hogy hazai csapat csak kétszer tudott nyerni, a vendégek pedig a győztes meccseken legalább négy gólt ütöttek. A St. Louis-i Vlagyimir Taraszenko már a hatodik góljánál jár, ezzel a playoffban eddig a legjobb. A két csapat vasárnap St. Paulban játssza majd a hatodik meccset.

Montréal Canadiens-Ottawa Senatoris 1-5 (0-2, 0-1, 1-2)

Montréal, Centre Bell, 21 287 néző, vezette: Francois St. Laurent, Kevin Pollock

Gólszerző

MTL: Tom Gilbert (1) ASST: Greg Pateryn (1), Lars Eller (1) 41:44.

OTT: Bobby Ryan (1) ASST: Mike Hoffman (1), Mika Zibanejad (2) 09:29; Patrick Wiercioch (2) 15:39; Erik Karlsson (1) ASST: Kyle Turris (1), Mark Stone (4) PPG 34:29; Erik Condra (1) 54:02; Bobby Ryan (2) ASST: Mike Hoffman (2), Mika Zibanejad (3) PPG 59:10.

Kapusok: Carey Price 20/25 – Craig Anderson 45/46.

Kiállítások: 20 – 18. Kapura lövések: 46 – 25. Emberelőnyök: 0/3 – 2/4.

A párharc állása: 3-2 a Montréal javára.

New York Rangers-Pittsburgh Penguins 2-1 (1-0, 0-1, 0-0, 1-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Wes McCauley, Justin St. Pierre

Gólszerző

NYR: Derek Stepan (2) ASST: Dan Boyle (2), Derick Brassard (1) PPG 04:23; Carl Hagelin (2) ASST: Dominic Moore (1), Ryan McDonagh (3) 70:52.

PIT: Nick Spaling (1) ASST: Steve Downie (2), Sidney Crosby (2) 37:23.

Kapusok: Henrik Lundqvist 37/38 – Marc-Andre Fleury 34/36.

Kiállítások: 6 – 6. Kapura lövések: 36 – 38. Emberelőnyök: 1/3 – 0/3.

A párharc végeredménye: 4-1 a New York Rangers javára

St. Louis Blues-Minnesota Wild 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)

St. Loius, Scottrade Arena, 19 653 néző, vezette: Brad Watson, Chris Lee.

Gólszerző

STL: Vlagyimir Taraszenko (6) ASST: Alexander Steen (3), Jaden Schwartz (2) PPG 08:04.

MIN: Marco Scandella (2) ASST: Jared Spurgeon (2) 11:06; Nino Niederreiter (2) ASST: Chris Stewart (2) 34:56; Mikko Koivu (1) ASST: Zach Parise (4), Ryan Suter (1) PPG 36:22; Charlie Coyle (1) ASST: Thomas Vanek (2) 54:50.

Kapusok: Jake Allen 15/19 – Devan Dubnyk 36/37.

Kiállítások: 6 – 6. Kapura lövések: 37 – 19. Emberelőnyök: 1/2 – 1/2.

A párharc állása: 3-2 a Minnesota javára.