Az utolsó másodpercben jött az igazi dráma

2015.05.01. 10:09

Elkezdődtek az NHL főcsoportok elődöntői, és rögtön egy drámának lehettek szemtanúi a nézők a Madison Square Gardenben. A Washington Capitals 1,3 másodperccel a végső sípszó előtt szerzett Joel Ward-góllal rögtön elvette a Rangers pályaelőnyét. A nyugati főcsoportban, a meglepetéscsapat Calgary semmi meglepőt nem csinált az első meccsen, simán féltucatot kapott Anaheimben.

A Washington az első harmad végén jutott előnyhöz, amikor Alekszandr Ovecskin hatalmas bombája átperdült az addig kiválóan védő Henrik Lundqvisten. A második harmadban mindkét oldalon sok helyzet maradt ki, kapuvas volt itt is, ott is. Aztán a vége előtt alig kevesebb, mint öt perccel Jesper Fast is egy távoli lövésből volt eredményes. A 23 éves svéd második playoff idényében az első gólját szerezte.

A végén viszont jött a dráma, minden azon múlt, hogy a hazai játékosok nem tudták a saját harmadukban a palánk mellé szorítani a korongot. Nicklas Bäckström kotorta valahogy ki, Ovecskin zseniálisan tette a kapu elé, és Ward közelről berakta. Videón nézték vissza a gólt, amely még a rendes játékidőben esett, hivatalosan 1,3 másodperccel a vége előtt. A két csapat szombaton folytatja, de a Capitalsnak korai lenne még az öröm. Sokan emlékeznek még rá, hogy 2013-an nyerték az első két meccset a rájátszásban a New York ellen, a vége mégis kiesés lett.

A másik  meccs ennél sokkal simább volt. Az Anaheim a négypontos (2 gól és 2 gólpassz) Corey Perry és Ryan Getzlaf (1 gól, 3 gólpassz) vezérletével ütötte ki a Calgaryt az első meccsen, a Ducks sikeréhez kétség nem férhet. A harmadik harmad harmadik percében már 6-0 volt az állás, amikor a már 3. gólját szerző Sam Bennett szépített.

A Flamesen még a kapuscsere sem segített, Jonas Hiller és Karri Ramo egyformán három-három gólt kapott. A kanadai csapat ezzel 20 meccse képtelen nyerni a Honda Centerben, legutóbb még 2006-ban, a playoff első körének harmadik meccsén sikerült. Van tehát miért törleszteni, és vasárnap újabb alkalom nyílik erre.