Szegény Lundqvist: 2 meccs, 12 kapott gól

2015.05.21. 09:56

Látványos, tizenegygólos meccset hozott az NHL keleti főcsoportja döntőjének harmadik meccse. Minden volt, ami egy ilyen meccshez kell: hihetetlen kapusbravúrok, gyönyörű gólok, hosszabbításos dráma, és megint egy gól különbség. A lényeg, a Tampa legyőzte a New York Rangerst és 2-1-re vezet.

Az első floridai meccs a vendégekenek indult jobban, a 62. másodpercben Derick Brassard egy távoli, nagyon pontos, jobb felső sarkos bombagóljával vezettek. Aztán Chis Kreider zseniális passzával Jesper Fast lépett ki, és máris 2-0 volt a vendégeknek. Innen jött a fordulat, a Tampa a második harmad 18. percéig négy gólt ütött egymás után. Különösen Alex Killorn gólja volt zseniális, egy lövőcsellel két New York-i védőt csapott be, majd szétlőtte Lundqvist kapujának bal felső sarkát.

4-2 után egyenlített a Rangers, Jesper Fast másodszor is betalált, Ryan McDonagh pedig emberelőnyben húzta be. Az utolsó hat perc is izgalmasan alakult. Előbb Ondrej Palat ütötte be a második gólját, négy perccel később pedig Dan Boyle egyenlített. Jött a hosszabbítás, amelyet Kucserov egy pontos, remek csuklómozdulattal megküldött lövéssel döntött el. A Tyler Johnson, Nyikita Kucserov, Ondrej Palat sor megint kitett magáért, 4+3-mal zárta ezt a meccset, a rájátszás 16 meccsén Johnson 12+6-nál, Palat 6+7-nél, Kucserov pedig 7+9-nél tart, azaz az első sor eddig 25 gólt és 22 gólpasszt szorgoskodott össze.

Szegény Lundqvist a Rangers első kapusa az 1958-as Gump Worlsey óta, aki egymás után két playoff-meccsen is hat gólt kapott. A New York-i Jepser Fast hat alapszakaszgól után már harmadik playoff-találatát jegyezte. A 23 éves svéd 1986 óta az első újonc, aki a rájátszásban, idegenben duplázni tudott. 29 éve ez a philadelphiai Mike Ridley-nek sikerült. A két csapat pénteken, ismét az Amalie Arena-ban folytatja.

Beindult az edzőkeringő is a nyári szünet előtt. Mike Babcock tíz év után hagyja el a Detroitot és a Toronto Maple Leafs főedzője lesz. Babcok 2008-ban Stanleyt nyert, emellett az egyetlen edző, akinek világbajnoki címe, olimpiai aranya is van, így a Triple Gold Club tagja. Martin Brodeurt a St. Louis általános igazgató-helyettesének nevezték ki. A kanadai csapattal világbajnok Tod McLellan az Edmonton kispadjára áll a következő szezonban, míg Bostonban Don Sweeneyt nevezték ki általános igazgatónak. És még véget sem ért a mostani idény.

Tampa Bay Lightning-New York Rangers 6-5 (1-2, 3-1, 1-2, 1-0)

Tampa Bay, Amalie Arena, 19 204 néző, vezette: Eric Furlatt, Brad Watson.