Megint hosszabbítottak az Anaheim-Chicago meccsen

2015.05.26. 09:40 Módosítva: 2015.05.26. 09:40

Ötből harmadszor ért véget hosszabbításban az Anaheim és a Chicago párharca. Most csak 45 másodpercig tarott a ráadás, amikor Matt Beleskey eldöntötte a meccset, az Anaheim egyetlen győzelemre került a playofftól, 2007 után juthatna ismét a Stanley Kupa döntőjébe.

Már az első harmadban nagyon belekezdett az Anaheim, 32 másodperc alatt két góllal sokkolta a vendégeket. Előbb Cam Fowler ütötte pontosan a sarokba, majd Ryan Kesler nyúlt bele szenzációsan Jakob Silfverberg ütésébe. A Chicagónak hosszú percekbe telt mire felocsúdott, de végig a Ducks irányított, Sami Vatanen ütötte a harmadikat, Corey Crawford mintha ennek egy kicsit mellé nyúlt volna.

Ahogy az várható volt, a második harmad a Blackhawksé volt. Egy hazai korcsolyáról felpattant korongot a felső kapuvas mentette, majd Teuvo Teravainen szépítette a 71. másodpercben. Továbbra is a Chicago támadott, és 25 másodperccel a játékrész vége előtt jött a második vendéggól is. Az utolsó harmad hihetetlen izgalmasan alakult, Valmivel több, mint öt perccel a vége előtt úgy tünt, Patrick Maroon gólja eldönti a meccset, de egy perc 12 másodperc alatt Jonathan Toews kiegyenlített.

Aztán hosszabbításból egy perc sem telt el, amikor Ryan Kesler löbvése visszapattant Crawfordról, éppen az üresen érkező Beleskey elé, aki nem hibázott, ezzel a döntő közelébe juttatva a Anaheimet. A hatodik meccset United Centerben rendezik szerdán, ahol akár minden eldőlhet.

Anaheim Ducks-Chicago Blackhawks 5-4 (3-0, 0-2, 1-2, 1-0)

Anaheim, Honda Center, 17 286 néző, vezette: Eric Furlatt, Brad Watson.

Gólszerzők

AnaheimCam Fowler (2) ASST: Nate Thompson (3), Andrew Cogliano (6) 05:10, Ryan Kesler (6) ASST: Jakob Silfverberg (11), Francois Beauchemin (8) 05:42, Sami Vatanen (3) ASST: Ryan Getzlaf (16) 14:37, Patrick Maroon (6) ASST: Sami Vatanen (7), Ryan Getzlaf (17) 54:45, Matt Beleskey (7) ASST: Ryan Kesler (6), Jakob Silfverberg (12) 60:45

ChicagoTeuvo Teravainen (2) ASST: Antoine Vermette (2), Patrick Sharp (7) 21:11, Brent Seabrook (5) ASST: Teuvo Teravainen (4), Patrick Sharp (8) 39:35, Jonathan Toews (6) ASST: Marian Hossa (9), Duncan Keith (11) 58:10, Jonathan Toews (7) ASST: Andrew Shaw (5), Brent Seabrook (4) 59:22

Kapusok: Frederik Andersen 24/28 - Corey Crawford 23/28.

Kiállítások: 4 - 4. Kapura lövések: 28 - 28. Emberelőnyök: 0/2 - 0/2.

A párharc állása: 3-2 az Anaheim javára.