Hat gól az utolsó harmadban

2016.12.14. 13:41

Érdekes nap volt, három csarnokban is az utolsó harmadban történt valami nagy csoda, és amúgy is nagy fordítások napja volt. A Carolina úgy győzte le a Vancouvert 8-6-ra, hogy két harmad után még 5-2 volt a Canucksnak, aztán az utolsó 20 perc hét gólt, közte hat Canes-találatot hozott. A Carolina legutóbb hatgólos harmadok az 1997-98-as bajnokságban produkált, az NHL-ben meg legutóbb 2009-ben a Tampa részéről volt. Jeff Skinner (1+2), Justin Faulk (1+2), Victor Rask (1+2), és a volt fehérvári, Derek Ryan (0+3) produkált három pontot.

Nem ez volt az egyetlen ilyen nagy fordítás a játéknapon, hasonlót tett a Nashville, a Buffalo és a San Jose. A Predators 0-3 után vágott hatot a St. Louisnak, Mike Fisher ütött  két gólt, Viktor Arvidsson és Colin Wilson adott 2-2 gólpasszt. A Buffalo Jach Eichel (2+1) három pontjával 0-2 után ütött négyet a Los Angelesnek. A San Jose pedig 0-2-ről az utolsó harmadban, 2 perc 7 másodperc alatt jött vissza Torontóban, végül szétlövéssel nyerte a mecsset.

Arról már szóltunk, hogy a Columbus, folytatta remek sorozatát. A dallasi Jamie Benn pályafutása második négy gólpasszos meccsét játszotta. Az Arizonában Mike Smith 37-szer védett jól. Szergej Bobrovszkij sorozatban hatodik győzelmét szerezte meg a Blue Jacketsban. Az anaheimi Corey Perry sorozatban hat meccsen pontszerző (3+5).

Buffalo Sabres-Los Angeles Kings 6-3 (0-1, 4-1, 2-1)

G.: O'Reilly, Eichel (2), Gionta, E. Kane, Reinhart, ill. Kopitar, Carter (2)

New York Islanders-Washington Capitals 2-4 (1-0, 1-2, 0-2)

G.: Nelson, Kuljomin, ill. Connolly, Williams, Niskanen (2).

New York Rangers-Chicago Blackhawks 1-2 (0-0, 1-2, 0-0)

G.: Fast, ill. T. van Riemsdyk, Anyiszimov.

Carolina Hurricanes-Vancouver Canucks 8-6 (2-1, 0-4, 6-1)

G.: Aho, Skinner (2), Hainsey, Rask, Faulk, J. Staal, Stempniak, ill. Baertschi 82), Burrows, Granlung, Hutton.

Toronto Maple Leafs-San Jose Sharks 2-3 (1-0, 1-0, 0-2, 0-1)

G.: Hyman, Matthews, ill. Braun, Pavelski, Couture.