Elmaradt a columbusi rekorddöntés

2017.01.06. 11:45

Tizenhat győzelem után, a 17. nem jött össze, a Columbus durva vereséget szenvedett a Washington otthonában az NHL péntek hajnali játéknapján. Ezzel odalett a lehetőség, továbbra is a Pittsburgh 1992–1993-as idényében elért rekord marad még egy ideig.

A Washington 5-0-s győzelmével ért véget John Tortorella csapatának menetelése, november 26. után először kapott ki a csapata. A Capitals úgy nyert ennyire simán, hogy Alekszandr Ovecskin és Nicklas Bäckström is csak 1-1 asszisztig jutott.

Patrick Maroon élete meccse volt a Boston elleni. Három gólt még sosem ütött senkinek, ráadásul egy jót bunyózhatott még Zdeni Charával is. A bostoni egy picit magasabb, egy picit erősebb volt edmontoni ellenfelénél, ezt a csatát ő nyerte. Maroon szerezte egyébként a győztes gólt is, ez volt már a hetedik karrierje során. Nem csak Maroon, hanem a nashville-i Colton Sissons is mesterhármasig jutott. A 23 éves hokis a harmadik idényét tölti a Predatorsban, hét gólja volt eddigi 78 meccsén.

A korábbi fehérvári csatár, Derek Ryan kétszer is betalált a St. Louis kapujába. Patrick Kane a hosszabbítás 56. másodpercében döntötte el a Buffalo elleni meccset, csapattársa, Duncan Keith pályafutása 400. gólpasszát adta. A ragyogó győzelmet arató Detroitban Andreas Athanasiou élete első hárompontos meccsén van túl góllal és két assziszttal. Thomas Vanek pedig 53-adszor szerzett karrierje során legalább két gólt egy meccsen. Az utolsó harmadban 8 perc 10 másodperc alatt esett hat gól San Joseban. A gólváltásból a Minnesota jött ki jobban, Mikko Koivu a végén két percen belül két góllal fordította meg 3-4-ről 5-4-re, Eric Staalnak az 53. multighólja volt a mostani.

Washington Capitals-Columbus Blue Jackets 5-0 (2-0, 2-0, 1-0)

Gól: Daniel Winnik (6), John Carlson (5), Nate Schmidt (1), Andre Burakovsky (5), Justin Williams (11).

Boston Bruins-Edmonton Oilers 3-4 (1-1, 1-1, 1-2)

Gól: Colin Miller (3), Patrice Bergeron (8), David Krejci (9) – Patrick Maroon (12), Patrick Maroon (13), Ryan Nugent-Hopkins (8), Patrick Maroon (14).

Tampa Bay Lightning-Nashville Predators 1-6 (0-1, 1-3, 0-2)

Gól: Tyler Johnson (12) – Mike Fisher (11), Filip Forsberg (9), Colton Sissons (3), Ryan Ellis (5), Colton Sissons (4), Colton Sissons (5).

St. Louis Blues-Carolina Hurricanes 2-4 (0-1, 2-1, 0-2)

Gól: Joel Edmundson (1), Vlagyimir Taraszenko (19) – Derek Ryan (5), Jay McClement (3), Jeff Skinner (14), Derek Ryan (6).

Chicago Blackhawks-Buffalo Sabres 4-3 (1-1, 1-1, 1-1, 1-0)

Gól: Ryan Hartman (7), Artyom Anyiszimov (17), Artyom Anyiszimov (18), Patrick Kane (12) – Marcus Foligno (6), Kyle Okposo (12), Jack Eichel (8).

Los Angeles Kings-Detroit Red Wings 0-4 (0-3, 0-0, 0-1)

Gól: Thomas Vanek (8), Andreas Athanasiou (6), Thomas Vanek (9), Anthony Mantha (10).

San Jose Sharks-Minnesota Wild 4-5 (0-0, 2-1, 2-4)

Gól: Joonas Donskoi (5), Joe Pavelski (13), Joel Ward (3), Patrick Marleau (11) – Eric Staal (12), Zach Parise (7), Eric Staal (13), Mikko Koivu (10), Mikko Koivu (11).