Az Ottawa New Yorkban ütötte ki a Rangers

2017.05.10. 09:49

Az újkori Ottawa Senators 1992 óta íródó történetében (az eredeti franchise 1883-ban alakult, 1917 és 1924 között szerepelt az NHL-ben, majd 1934-ben St. Louisba költözött) most harmadszor jutott el a konferencia-döntőbe, miután idegenben győzte le a New York Rangerst a hatodik meccsen és nyerte 4-2-re a párharcot.

Az Ottawa 2003-ban a New Jersytől kapott ki a főcsoport-döntőben, 2007-ben egészen a Stanley Kupáig jutott, de kikapott az Anaheimtől. Most pedig a Washington, vagy a Pittsburgh következik.

Tíz év után jött tehát az újabb nagy sikere a kanadai csapatnak, amelyben Erik Karlsson és Mark Stone is egy-egy góllal és gólpasszal zárt, Craig Anderson a 37-szer védett Jean-Gabriel Pageau 6,2 másodperccel a vége előtt, üres kapus góllal már a hetedik találatát jegyezte.

Anderson pedig a 18. playoffos győzelmével beérte a klubtörténet második legsikeresebb kapusát, Ray Emeryt. Radásul gólpasszt is jegyzett, az elsőt, eddig csak Emerynek volt a Ottawa-kapusok között, de neki három is.

Karlsson az első védő lett az Ottawa történetében, aki két győztes gólt is ütött a playoffban. Gólpasszával (1+11 - 12) pedig a negyedik helyre jött a klub playoff-történetében, íme a rangsor:

• 15 – Danny Heatley, 2007
  • 15 – Jason Spezza, 2007
  • 11 – Marian Hossa, 2003
  • 11 – Erik Karlsson, 2017

Közben az NHL bejelentette, hogy a

New York Rangers fogja játszani a 2018-as Winter Classicot. Új év első napján a Buffalo Sabres lesz az ellenfél

a New York Mets baseballcsapat stadionjában. Gary Bettman, a liga komisszárja a meccs első szünetében osztotta meg a hír

Kelet:

New York Rangers-Ottawa Senators 2-4 (0-2, 1-1, 1-1)

• Gól: Mika Zibanejad (2), Chris Kreider (3) – Mike Hoffman (4), Mark Stone (4), Erik Karlsson (2), Jean-Gabriel Pageau (7).
  • A párharc végeredménye: 4-2 az Ottawa javára.