Az Anaheim megint kétgólos hátrányból állt fel

2017.05.15. 09:18

Az Anaheim 5-3-ra verte a Nashville-t az NHL nyugati főcsoportjának döntőjében, ezzel 1-1-re módosította a párharcot. A Predators az első harmad nyolcadik percében már 2-0-ra is vezetett, a Ducks innen fordított és az idei rájátszásban már kilencből a negyedik olyan meccsét nyerte meg, amelyen két-, vagy többgólos hátrányba került.

Íme, a lista, az NHL rájátszásainak történetében a legtöbb két-, vagy többgólos hátrányból felálló csapatairól:

• 5-ször: Philadephila (1987)
  • 4-szer: Montreal (1973, 1979), St. Louis (1986), Los Angeles (2014), Anaheim (2017)

Az első harmad a Nashville-é volt. Az Anaheim az utolsó percben szépített méghozzá emberelőnyből, és ez azért is fontos kiemelni, mert 21 elhibázott előny után Sami Vatanen volt az első aki fórban betalált. A második játékrészben még egyszer tudott vezetni a Nashville,

onnantól viszont John Gibson kapus eszén nem lehetett túljárni.

Az első két gól után még 27 lövés ment a kapujára, és csak a harmadik vendéggólt szerző Filip Forsberg tudott neki gólt ütni. A végére maradt még egy üreskapus hazai gól, Antoine Vermette révén.

A hazaiaknál Ryan Getzlaf három gólpasszt adott, már 18 pontnál (8+10) jár, a rájátszásban csak a pittsburgh-i Jevgenyij Malkin 19 pontja (6+13) több ennél. A góllövő listát Jake Guentzel (Pittsburgh) és Jakob Silfverberg (Anaheim) vezeti 9-9 góllal. A legtöbb gólpassza pedig Malkinnak (13) van.

A meccset egy-egy góllal és assziszttal záró Ryan Johansen a Nashville történetének második legeredményesebb játékosa lett. 13 pontjával (3+10) David Legwand és Shea Weber rekordját állította be.

Nyugati főcsoport, döntő, 2. mérkőzés

Anaheim Ducks–Nashville Predators 5–3 (1–2, 3–1, 1–0)

• Gól: Sami Vatanen (1), Jakob Silfverberg (9), Ondrej Kase (1), Nick Ritchie (3), Antoine Vermette (1) – Ryan Johansen (3), James Neal (5), Filip Forsberg (5).
  • Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1