A Nashville befékezte az NHL-bajnokot

2017.06.04. 09:50 Módosítva: 2017.06.04. 09:50

A Nashville 5-1-re nyert a Pittsburgh ellen a Stanley Kupa-döntő harmadik meccsén, ezzel 2-1-re szépített a bajnoki címért folyó párharcban. Ez a meccs is a Pittsburghnek kezdődött jobban. Ki más lőhette volna az első gólt, mint az a Jake Guentzel, akinek ez volt a 13. találata a playoffban és egy újabb rekordot döntött, a második újonc lett a liga történetében, aki a döntő első három meccsén is gólt üt. Korábban ez 1981-ben Dino Ciccarellinek sikerült csak.

Majdnem 26 percet kellett várni az első hazai gólra, amelyet a svájci védő, Roman Josi ütött emberelőnyből. Következett a sérülések miatt beugró Frederick Gaudreau második gólja, amely egyben a győztes találat is volt, és onnantól kezdve nem volt megállás, a Predators bedarálta a bajnoki címvédőt, ötig meg sem állt. A hazai csapat 42 másodperc alatt fordította meg a meccset.

Josi hat góljával az idei playoff legeredményesebb védője lett. A Nashville pedig folytatta remek hazai sorozatát, az idei rájátszásban eddig 9-ből 8 meccset megnyert, 30-14 a gólkülönbsége a Bridgestone Arenaban. Ezzel az is eldőlt, hogy nem lesz idén sem söprés a döntőben, ahogy 18 éve egyszer sem, legutóbb 1998-ban a Detroit intézte el a Washingtont 4-0-val. A harmadik harmad végén aztán elszabadultak az indulatok, öten is tízperces nagybüntetést kaptak.

A döntő első két meccsén sokat hibázó kapus, Pekka Rinne sok kritikát kapott. Peter Laviolette edző mégis bízott benne és a finn ezt 27 védéssel hálálta meg. Sidney Crosby pedig a 160. playoff-pontját szerezte meg, ezzel az örökrangsor 20. helyére jött fel Mike Bossy, Gordie Howe, Bobby Smith és Al MacInnins mellé.

Stanley Kupa-döntő, 3. mérkőzés

Nashville Predators–Pittsburgh Penguins 5–1 (0–1, 3–0, 2–0)

Gólok
1. harmad
2:46 Pittsburgh Jake Guentzel (13)  ASST: Ian Cole (9), Sidney Crosby (16) 0-1
2. harmad
5:51 Nashville Roman Josi (6, ee.)  ASST: Calle Jarnkrok (4), Mattias Ekholm (9) 1-1
6:33 Nashville Frederick Gaudreau (2)  ASST: Austin Watson (4), Roman Josi (7) 2-1
19:37 Nashville James Neal (6)  ASST: Viktor Arvidsson (10), Roman Josi (8) 3-1
3. harmad
4:54 Nashville Craig Smith (1)    4-1
13:10 Nashville Mattias Ekholm (1, ee.)  ASST: Calle Jarnkrok (5), Colton Sissons (6) 5-1

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2–1 a Pittsburgh javára.