Dekázott egyet, majd a levegőből bevágta

2018.03.22. 08:47

Visszatért a győztes útra a Pittsburgh Penguins, az NHL bajnoka New York-i veresége után ismét nyerni tudott. Ezúttal a rájátszásról idén szinte biztosan lemaradó Montreal Canadienst győzte le 5-3-ra.

A második harmad végéig nyílt volt a meccs, ekkor még 3-3 volt az állás és a Pittsburgh Sidney Crosby révén egyenlített a 36. percben. Nem is akármilyen góllal. A Penguins zseniális hokisa úgy ütött be egy felpattanó korongot, hogy előbb dekázott vele egyet, majd mielőtt leesett volna az, egy golfütéssel bevágta Carey Price kapujába.

Fantasztikus gól volt, és a végén Crosby még egy gólpasszt is kiosztott. A Pittsburgh csapatkapitánya ezzel 74 meccsen 24 pontnál és 55 gólpassznál jár, karrierje 700. asszisztját szerezte, néhány nappal ezelőtt érte el az 1100. pontját.

A Boston Bruins hosszabbításban kikapott a St. Louis Blues otthonában, de az így szerzett egy ponttal is biztosította helyét a rájátszásában.

• St. Louis Blues-Boston Bruins 2-1 - hosszabbítás után
  • Pittsburgh Penguins-Montreal Canadiens 5-3
  • Calgary Flames-Anaheim Ducks 0-4
  • Buffalo Sabres-Arizona Coyotes 1-4